

Суспільство
Українська компанія запускає виробництво повністю біорозчинних пакетів для сміття
В Україні вироблятимуть пакети для сміття, які повністю розкладаються. Виробництво запускає корпорація “Біосфера”, інформує ecotown.com.ua. Як повідомила компанія на своїй сторінці Facebook, еко-пакети Go Green не міститимуть поліетилену.
“Місяці досліджень, розробок і експериментів – і ми отримали потрібний продукт, який не завдає шкоди навколишньому середовищу!” – зазначають у корпорації.
З чого складаються пакети?
Пакети Go Green повністю відповідають світовим стандартам: bio-based (на 40% складаються з сировини, отриманої з відновлюваних джерел природного походження, в тому числі кукурудзяного крохмалю), OK-compost (термін компостування становить 6 місяців при спеціальних умовах для компостування); biodegradable (повністю біорозкладані).
Читайте також: Українець винайшов екопосуд із кукурудзяного бадилля (ВІДЕО)
Де купити?
Як зазначають у «Біосфері», пакети для сміття Go Green by Фрекен БОК можна буде знайти на полицях в супермаркетах АТБ з 20 січня, а через деякий час вони надійдуть у продаж у більшість інших роздрібних мереж і онлайн-магазинів.
“Боротьба із зайвим пластиком – загальносвітовий тренд, – зазначив засновник корпорації “Біосфера” Андрій Здесенко. – Уряди 33 країн вже ввели повну заборону на поліетиленові пакети, 53 країни – часткову заборону або ж значний податок на їх використання”.

Нові біорозкладні пакети є частиною екологічної лінійки товарів Go Green торгової марки Фрекен БОК і будуть представлені в двох форматах:
- стандартні (розмір – 50х55 см, товщина плівки – 15 мкм);
- з затяжками (розмір – 51х51 см, товщина – 18 мкм). Термін придатності пакетів – 18 місяців при дотриманні умов зберігання.
Що відомо про компанію?
«Біосфера» – єдина в Україні компанія, яка володіє повним циклом виробництва пакетів для сміття з переробленої гранули поліетилену. Рециклінговий завод корпорації – найбільший і найсучасніший в Україні і переробляє до 800 тонн поліетилену щомісяця.
Більшу частину переробленої гранули корпорація використовує у виробництві пакетів для сміття під торговими марками Фрекен БОК, Бонус+, PRO service «покакетів» для домашніх тварин ЛайKit.
Суспільство

В Україну повернули тіла 1200 полеглих захисників. За даними російської сторони, це тіла військових, які мали українське громадянство. Репатріацію провели згідно домовленостей у Стамбулі.
Про це повідомили в Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими.
Надалі слідчі правоохоронних органів та експертні установи МВС проведуть ряд експертиз та ідентифікацію тіл.
Читайте також: З окупації та росії вдалося врятувати велику групу українських дітей
Полеглих вдалося повернути завдяки спільним зусиллям Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, Об’єднаного центру при СБУ, ЗСУ, МВС, Офісу омбудсмена, Секретаріату уповноваженого з питань зниклих безвісти, ДСНС та інших структур сектору безпеки й оборони.
Репатріацію провели за сприяння Міжнародному Комітету Червоного Хреста.


Нагадуємо, що на підконтрольну територію України вдалося повернути 11 дітей з окупованої Херсонщини.
Фото: фейсбук-сторінка Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими
Суспільство

Новий епізод подкасту в межах проєкту «Відлуння незалежності» про єдину жінку-старшину в армії УНР. Христина Скачківська-Сушко відмовилась від медичної кар’єри у Швейцарії, щоб стати військовою лікаркою.
Про «кращу доньку держави», як називав її Симон Петлюра, та «пані-зірку» для побратимів, яка втекла з більшовицького полону, рятувала українських біженців, служила в армії США та лікувала африканців — дивіться або слухайте.
Суспільство

Підрозділ Group 13 Головного управління розвідки отримав новітній морський дрон MAGURA V7. Борт назвали «Конотопською відьмою» — на честь вистави Театру Франка, завдяки якій зібрали кошти на його закупівлю.
Про це повідомили в ГУР.
Закупівлю дрона забезпечили Національний академічний драматичний театр імені Івана Франка, ініціатива Teatr.org.ua і благодійний фонд Діани Подолянчук. До збору коштів долучилися тисячі українців, зібравши вісім мільйонів гривень.
Під час передачі дрона підпис на корпусі залишили актори вистави, режисер, представники Teatr.org.ua та керівництво театру. У відповідь розвідники передали театру бойовий прапор із підписами бійців.
Читайте також: Сили оборони атакували важливий завод росіян за 40 кілометрів від Москви
Дрон вже довів свою бойову ефективність. Ma V7 — це сучасна платформа морського ударного безпілотника, яка несе ракетне озброєння. Саме ця модель вперше у світі знищила два російські гелікоптери Мі-8 та два винищувачі Су-30.


Нагадаємо, що пілот ГУР «Маестро» допоміг загасити пожежу в Києві після нічної атаки дронами (ВІДЕО).
Фото: фейсбук-сторінка ГУР