Суспільство
Українська компанія виборола 100 тис. грн за розробку біопакування
Українська компанія BIOC отримала перше місце на хакатоні з кругової економіки – Circular Economy Hackathon – за розробку біорозкладного матеріалу для пакування. Про це повідомляє ecotown.com.ua з посиланням на УП. Життя. Команда отримала 100 тисяч гривень на розвиток свого проєкту.
Катерина Конащук, Олексій Пантєлєєв та Дмитро Малигін з BIOC тривалий час досліджували біопластик та винайшли спеціальні гранули, в основі яких лежить кукурудзяний крохмаль, полімолочна кислота та домішки. При модифікації ці елементи дозволяють отримати спеціальні гранули, які легко замінять пластикові, при виробництві пакувань.
Читайте також: В Одесі відкрилася перша сортувальна станція
Цього року Circular Economy Hackathon відбувся у Києві вже вдруге.
Минулого року спеціальним призом була нагороджена команда Foodbiopack за найкращу ідею на тему “Рішення та матеріали, що замінять пластик”. Матеріал для пакування, запропонований командою, складається з натуральних харчових інгредієнтів, що дозволяє йому розкластися за 1 місяць. До того ж Foodbiopack закликають повторно використовувати пакування у якості добрива та сировини для виготовлення біогазу.
Команда Foodbiopack також брала участь у міжнародному конкурсі University Startup World Cup у Копенгагені. Українська розробка перемогла в номінації “Sustainability Award” та зацікавила потенційних інвесторів з Португалії, Данії та Єгипту.
Коментарі