Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Спорт

Українку номінували на титул «Найкраща легкоатлетка світу-2023»: можна проголосувати

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Міжнародна федерація легкої атлетики опублікувала імена 11 номінанток престижної премії «Найкраща легкоатлетка світу-2023». Серед претенденток – українська стрибунка Ярослава Магучіх.

Про це повідомили в Національному олімпійському комітеті України.

Українська стрибунка у висоту є лідеркою світового сезону, у 2023-му вона стала чемпіонкою світу і перемогла у фіналі «Діамантової ліги».

22-річна спортсменка з Дніпра — вже у трійці претенденток на нагороду найкращої спортсменки року від European Athletics.

Читайте такожРозписує тарілки і… ракети! Художниця Юлія Коваль перетворює артефакти війни на артобʼєкти

З ким Магучіх конкуруватиме за нагороду?

  • Тігст Ассефа (Ефіопія) — чемпіонка Берлінського марафону, який пробігла з новим світовим рекордом у 2:11:53 години.
  • Фемке Бол (Нідерланди) — чемпіонка світу з бігу на 400 метрів з/б та естафеті 4х400 метрів. Вдруге поспіль відстояла титул Діамантової ліги в бігу на 400 метрів з/б.
  • Шеріка Джексон (Ямайка) — чемпіонка світу з бігу на 200 метрів, володарка світового “срібла” у 100-метрівці. Володарка титулів Діамантової ліги з бігу на 100 та 200 метрів.
  • Фейт Кіп’єгон (Кенія) — чемпіонка світу з бігу на 1500 та 5000 метрів. Чинна чемпіонка Діамантової ліги на дистанції у 1500 метрів.
  • Гарука Кітаґукі (Японія) — чемпіонка світу та Діамантової ліги з метання списа.
  • Марія Перес (Іспанія) — чемпіонка світу зі спортивної ходьби на дистанціях у 20 і 35 кілометрів.
  • Гудаф Цегай (Ефіопія) — чемпіонка світу з бігу на 10000 метрів. Володарка титулу Діамантової ліги на дистанції у 5000 метрів.
  • Шакаррі Річардсон (США) — чемпіонка світу з бігу на 100 метрів та естафеті 4х100 метрів. Бронзова призерка ЧС-2023 з бігу на 200 метрів.
  • Юлімар Рохас (Венесуела) — чемпіонка світу з потрійного стрибка. Вдруге поспіль захистила титул Діамантової ліги у цій дисципліні.
  • Вінфред Яві (Бахрейн) — чемпіонка світу та Діамантової ліги з бігу на 3000 метрів з перешкодами.

Як підтримати Магучіх у фанатському голосуванні?

Вболівальники можуть долучитися до голосування в соціальних мережах. Для цього необхідно вподобати іменні дописи Магучіх на сторінках World Athletics у Facebook тут або Instagram чи зробити репост допису в мережі X (раніше — Twitter). Фанатське голосування складатиме 25% від підсумкового розподілу голосів за спортсменок та залишатиметься відкритим до 28 жовтня. Ім’я переможниці стане відоме 11 грудня.

Нагадаємо, Ярослава Магучіх виграла Діамантову лігу, встановивши рекорд сезону.

Також ми повідомляли, що Україна вперше за 12 років виборола «золото» з фігурного катання.

Фото: АР.

Спорт

Українські шпажистки вперше за 7 років виграли «золото» етапу Кубка світу

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Жіноча збірна України з фехтування на шпагах виграла Кубок світу в італійському Леньяно, що проходив 11-12 листопада. Наші спортсменки Олена Кривицька, Інна Бровко, Влада Харькова та Джоан Фейбі Бежура стали найкращими серед 26-ти команд.

Про це повідомили у Національній федерації фехтування України. 

Зазначається, що українська збірна мала шостий номер посіву і тому стартувала одразу в 1/8 фіналу, де на неї чекали чинні чемпіонки Олімпіади-2020 – естонки. Українські шпажистки зуміли зі старту заволодіти ініціативою, не дозволили титулованим опоненткам відіграти втрачені уколи та, зрештою, перемогли з перевагою в чотири очки – 39:34.

Далі українки вийшли на третій номер посіву – збірну Італії. Ця зустріч розгорталась за сценарієм, схожим до попередньої: уже в третьому бою розрив між українками та італійками становив вісім пунктів на користь «синьо-жовтих». У підсумку підопічні Богдан Нікішина виграли зі ще більшим гандикапом – 45:36.

Дивіться відео: Паралімпієць відмовився від евакуації за кордон, аби допомагати ЗСУ

Протистояння ж з Гонконгом за вихід у фінал вийшло рівнішим. Ближче до екватора зустрічі збірна України змогла вийти в лідерки – Влада Харькова перемогла Лінг Чан Вай із рахунком 6:3. Уже після цього українки почали потроху відриватись від суперниць і під кінець збільшили перевагу до п’яти пунктів – 45:40.

У боротьбі за «золото» українські шпажистки зійшлись зі збірною Республіки Корея, яка мала перший номер посіву та чемпіонку світу 2022-го року Серу Сон у своєму складі. Зі старту Влада Харькова, Кривицька, Бежура та Бровко опинились у ролі тих, хто наздоганяє, але згодом вони зуміли нівелювати відставання та вийти в лідерки. 

Перед завершальним боєм рахунок був 36:31 на користь «синьо-жовтих». Однак ця перевага була втрачена – Сон відіграла одразу дев’ять уколів, коли Харькова змогла завдати суперниці лише чотири. Відтак усе вирішилось на пріоритеті, де українка вирвала перемогу з мінімальною перевагою – 41:40.

Читайте такожNetflix та Megogo? А як щодо підписки на… їжу? Це проєкт «Катран», який щомісяця відкриває українцям нові смаки Закарпаття

Для українських шпажисток це «золото» стало першим за сім років. Востаннє вони підіймались на вершину п’єдесталу Кубка світу ще у 2016 році в Сучжоу: тоді у фіналі українки так само перемогли Південну Корею. Ба більше, у Леньяно «синьо-жовта» збірна перемогла усіх призерок останніх Олімпійських ігор: естонок, італійок і кореянок.

Нагадаємо, українка Христина Погранична виграла п’ять медалей на міжнародному турнірі з художньої гімнастики у Польщі.

Окрім того, українки вибороли «золото» на змаганнях Кубка світу з артистичного плавання у французькому місті Монпельє.

Фото: FIE – International Fencing Federation.

Читати далі

Спорт

Прикордонник Владислав Шатіло виборов «срібло» на Чемпіонаті світу «Спартанська Трифекта»

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Прикордонник Владислав Шатіло, який під час бойових дій на сході України втратив частину ноги і тепер пересувається на протезі – виборов «срібло» на змаганнях Чемпіонату світу з перегонів з перешкодами «Спартанська трифекта».

Про це повідомили у ДПСУ.

Змагання з категорії «гонки з перешкодами» проходили з 3 по 5 листопада у Греції. В основному це трейлові дистанції – біг від 5 до 50 кілометрів.

Для Владислава змагання такого типу нові.

Щодо місцевості, де відбувалися перегони – це поле, гори, рощі, болота. Покриття так само: грязюка, каміння, пісок, очерет і всілякі зарості.

«Це був абсолютно новий досвід. Емоції змішані, з однієї сторони я задоволений собою, що я це зробив, бо, чесно кажучи, на другий та третій день мені це вже здавалося не реальним, враховуючи мій фізичний стан та стан моєї культі», — каже Владислав.

Читайте також«Вони бачать моїми очима». Як описати жести, міміку і колір? Історія коментатора театральних вистав

«Зараз пересуваюся на милицях, бо через рани не можу вдягнути протез. Так, це було дуже складне випробування, але якщо я вже приїхав змагатися, то зійти з гонки морально не міг собі дозволити», — додав спортсмен.

Загалом Владислав Шатіло подолав понад 48 кілометрів по пересіченій місцевості з великими перепадами висот за 6 годин 56 хвилин.

У війську Владислав з 18 років. А у 2019 отримав травму ноги. Далі була реабілітація та звільнення з військової служби. Проте Владислав не зневірився, почав займатися фізичним удосконаленням.

24 лютого, з початком повномасштабного вторгнення росіян, чоловік знову узяв зброю до рук, та нарівні з військовослужбовцями Чернігівського прикордонного загону боронив рідну землю, проходив тяжкі випробування разом зі здоровими людьми.

Читайте такожЯк чемпіон світу з шашок боровся за право носити вишиванку (ВІДЕО)

Його побратими кажуть, Владислав – приклад для сучасної молоді, він показує, що навіть важкі поранення не привід зупинятися й падати духом.

Владислав Шатіло і зараз проходить службу в Держприкордонслужбі, нарівні із побратимами, а у вільний від служби час тренується, щоб перемагати.

Нещодавно, 15 жовтня 2023 року, Владислав Шатіло у складі збірної України встановив світовий рекорд зі стронгмену під час міжнародного спортивного фестивалю Арнольда Шварценеггера Arnold Classic Europe. Тоді боєць разом з побратимами протягнули канатом в упорі сидячи, чотири вантажівки загальною масою 35 тонн на 20 метрів за 30,6 секунди.

Нагадаємо, Жан Беленюк здобув «бронзу» чемпіонату світу-2023 з боротьби та ліцензію на Олімпійські ігри-2024.

Також ми розповідали, як український гімнаст Олег Верняєв виборов «золото» на Кубку світового виклику.

Фото: ДПСУ.

Читати далі

Спорт

Акробати зі Львова стали віцечемпіонами Європи (ВІДЕО)

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Четверо львівських акробатів здобули друге місце на чемпіонаті Європи зі спортивної акробатики. Змагання відбувалося у болгарському місті Варна.

Про це повідомили в управлінні молоді та спорту Львівської міської ради.

Станіслав Кукурудз, Юрій Пуш, Юрій Савка, Тарас Яруш показали на чемпіонаті «срібний» результат.

У змаганнях взяли участь майже 300 учасників із 22 країн світу. Україну представляли 27 спортсменів, серед яких – і вихованці Львівської дитячо-юнацької спортивної школи імені Віктора Чукаріна.

Читайте такожЯк чемпіон світу з шашок боровся за право носити вишиванку (ВІДЕО)

Про спортивну акробатику

Спортивна акробатика – це груповий вид спорту, основні положення якого ґрунтуються на засадах класичної гімнастики. У спортивній акробатиці кожна програма оцінюється на основі трьох компонентів: артистичності, правильності виконання та складності у виконанні акробатичних вправ, пов’язаних із збереженням рівноваги, обертанням тіла з опорою і без опори.

Основна мета спорту полягає у виконанні трьох видів вправ: баланс, динамічні та комбіновані вправи. Вправи на баланс перевіряють спортсменів на міцність і гнучкість, включають утримання статики в певних групуваннях, як правило, у вежах або пірамідах, протягом певного часу.

Динамічні вправи включають кидки, ловлі, повороти та сальто, які перевіряють спортсменів на міць і силу.

Програма комбінованих вправ має включати елементи як балансового, так і динамічного видів.

Нагадаємо, вінницький сумоїст став чемпіоном на всесвітніх іграх з єдиноборств.

Раніше ми повідомляли, що українки виграли Кубок чемпіонів світу з пляжного футболу в Італії.

Фото: Львівська міська рада.

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство16 години тому

«Бессарабське вино ще литиметься рікою»: сім’я виноробів з Одещини відновлює стародавні рецепти та виноградники, знищені «совєтами»

Колеги з різних куточків світу — виноградарі, винороби, туроператори — довго вмовляли Ірину Польшакову виїхати...

Суспільство17 години тому

Від підвалу в Миколаєві до виробництва дитячого текстилю в Яремчі: як переселенка відкрила бізнес на новому місці

Колону цивільних, що виїжджали з Миколаєва на початку березня 2022 року, обстрілювала російська артилерія. Тетяна...

Суспільство2 дні тому

Гонорар за першу картину віддала на реабілітацію. Історія художниці з Харкова, яка переїхала на Закарпаття та підтримує військових

В своєму будинку в селі посеред гір Тетяна Самсонова медитує, відкриває черговий збір на потреби...

Суспільство5 днів тому

«У Львові — кава, а в нас — варення з перців і «Курган & Agregat». Як жінка перетворила любов до своєї громади в бренд

«А давайте після свят уже, після Миколая? У нас така запара — 150 листів від...

РЕКЛАМА: