Суспільство
Українка з Дніпропетровщини створила унікальний авторський сад
За 50 км від міста Дніпро в історичному селі Військове є розкішний авторський сад Світлани Кульбашної, розповідає «ДніпроКультура».
Чим особливий сад?
“За своєю красою він може посперечатися з відомими квітковими оазами Європи! Сад Світлани Кульбашної – єдиний у регіоні приватний парк, відкритий для відвідувань із 2013 року. Садиба й парк пройшли категоризацію, а Світлана Володимирівна стала членом Спілки сприяння розвитку сільського туризму в Україні”, – ідеться в повідомленні.
На площі близько гектара розкинулися прекрасні квіткові композиції, створені власницею саду. На створення свого ландшафтного парку Світлану надихнули подорожі Європою.
Читайте також: На Одещині бізнесмен вирощує мандарини та гранат у відкритому ґрунті
Що собою являє це ландшафтне диво?
Працюючи над проектом, Світлана Кульбашна завжди пам’ятала, що сад має тішити око не тільки навесні та влітку, але й у холодну пору року.
Дизайнер професійно підійшла до вибору рослин. Навесні зміна вражень і акцентів відбувається доволі часто. Колірна гамма змінюється від жовто-біло-червоних квітів завдяки цвітінню плодового саду та груповим посадкам півонії, спіреї, іберісу, білих нарцисів, тюльпанів і японської айви до оранжево-жовто-синіх, коли на зміну приходять троянда, галявини флокса, незабудки, яснотки та соковиті відтінки рододендронів.
У кожного куточка в парку своя історія. Її чоловікові хотілося жити в сосновому бору – так на ділянці з’явилося 150 сосен. Господиня ж віддає перевагу берізкам – і поруч розташувався березовий гайок.
Читайте також: Як заробити на лавандовому полі, Instagram та хіпстерах?
Нагадаємо, у Дніпропетровській області на території тепличного господарства успішно застосовується спосіб “дострокового” вирощування ягід. Що це означає, можна дізнатися в нашому матеріалі.
Суспільство
У столиці планують виготовити першу партію жовтої київської цегли. Її створюватимуть за технологією, яка близька до оригіналу, із використанням тих самих матеріалів.
Про це повідомив активіст та засновник хабу «Цегла» Дмитро Перов.
Підготовка до виробництва
Активісти відвідали одне з родовищ спондливої глини у Києві. На цьому місці на початку 20 століття працювало підприємство з виробництва жовтої цегли. Як зазначає Дмитро Перов, на цих схилах досі можна знайти уламки від продукції, яку виготовляли 100 років тому.
Читайте також: На Київщині розчистили притоку річки Рось (ФОТО)
«Тепер глину чекає сушка та кількаразове обпікання у спеціальній печі. Якщо все вдасться, цеглу, виготовлену в такий спосіб, можна буде використати для реставрації. Зокрема, тих історичних будівель-памʼяток, що постраждали від ворожих обстрілів напередодні»‚ — написав активіст.
Нова цегла відрізнятиметься від історичної лише відтінком і тоном, але вона зберігатиме ту саму фактуру.
Нагадаємо, що у Києві відкрили перший фестиваль імені українського композитора Бориса Лятошинського.
Фото: фейсбук-сторінка Дмитра Перова
Коментарі