Технології
Україні дозволили утилізувати 13 тисяч тонн небезпечних відходів
Кабінет міністрів України ухвалив постанову, якою узгоджується процедура вивозу небезпечних відходів з України за кордон для утилізації. Про це повідомляє прес-служба Європейської Бізнес-асоціації (ЕВА).
Відповідне рішення ухвалили ще у листопаді 2018 року, проте опублікували його лише у лютому 2019 року. Відтак, саме у лютому це рішення набуло чинності.
Читайте також: Під Києвом планують збудувати завод з утилізації тари від пестицидів
Зазначається, що до 2015 року Україна вивозила небезпечні відходи, такі як пестициди, для утилізації за кордон, переважно до країн ЄС, які мають необхідні потужності для їхньої переробки. Однак, через законодавчу плутанину, після 2015 року механізм вивезення відходів за кордон втратив чинність, а самі такі відходи стали накопичуватися в Україні.
Зараз Мінприроди вже отримало необхідне законодавче підґрунтя для видачі відповідних документів на здійснення транскордонного перевезення відходів на утилізацію. Наразі, за оцінками експертів, через правову колізію в Україні накопичилось близько 13 тисяч тонн небезпечних відходів, які неможливо утилізувати в Україні.
Технології
Коментарі
Технології
Як працюватиме реєстр?
- ім’я та опис тварини;
- інформацію про вакцинацію та стерилізацію;
- контакти власників.
Етапи запуску
- Авторизація ветеринарів та клінік. Уже стартував перший етап: ветеринари подають заявки до Держпродспоживслужби для реєстрації в системі.
- Реєстрація тварин. Початок другого етапу планується на початок 2025 року.
Чому це важливо?
- відстежувати чисельність домашніх тварин;
- збирати дані про стан їхнього здоров’я та вакцинації;
- забезпечити кращий контроль над епідеміологічною ситуацією.
Коментарі
Технології
Що відомо:
- з червня 2023 року в Україні запрацював Єдиний реєстр зброї, а також електронний кабінет власника. Ці сервіси значно спростили процес подачі документів;
- нова функція в «Дії» стане ще одним кроком у цифровізації послуг МВС.
Коментарі