Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Технології

З України дозволили вивозити непридатні пестициди

Опубліковано

Україні відкрився шлях для екологічно безпечної утилізації непридатних та фальсифікованих пестицидів в країнах ЄС. Цього рішення агрохімічний бізнес чекав майже 4 роки – 21 листопада Уряд схвалив відповідні зміни до Постанови Кабміну.

Про це йдеться у повідомленні Європейської Бізнес Асоціації, передає Економічна правда.

Що робили з пестицидами раніше?

В Україні ще з часів колишнього СРСР накопичилося понад 8,5 тис. тонн непридатних для використання та заборонених до застосування пестицидів.

“До 2013 року механізм Базельської конвенції в Україні частково працював і бізнес міг вивозити непридатні відходи закордон для утилізації. Однак, його було призупинено. На сьогодні виникла ситуація, коли у нас взагалі відсутні підприємства, які б могли здійснювати безпечну утилізацію цієї категорії відходів. І їх накопичували, а то й гірше – бездумно захоронювали”, – розповів Віктор Погорілий, координатор Агрохімічного комітету ЄБА.

Читайте також: У Львові відкриють міську станцію компостування органічних відходів

Він зазначив, що подібна утилізація – дуже складна та інвестиційно затратна технологія. Відповідні пічки для переробки коштують десятки мільйонів гривень.

Навіть в країнах ЄС існує лише декілька заводів, які можуть утилізувати такий вид небезпечних відходів. Тож, фактично, єдино можливим виходом із ситуації є використання механізму Базельської конвенції про контроль за транскордонним перевезенням небезпечних відходів та їх видаленням.

Так, відповідно до Конвенції, у випадку відсутності або недостатності потужностей всередині країни, відповідні урядові установи (у нашому випадку Мінприроди) надавати згоду на транскордонне перевезення непридатних пестицидів для їхньої належної утилізації в країну, яка має відповідні технології.


Технології

В «Резерв+» зʼявиться автоматична відстрочка від мобілізації: всі деталі

Опубліковано

Міністерство оборони України планує реалізувати в застосунку «Резерв+» автоматичну відстрочку від мобілізації військовозобов’язаних.

Про це розповіла Катерина Черногоренко, заступниця Міністра оборони України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій та цифровізації, в етері «Суспільного».

«Одна з наступних функцій, яку ми плануємо реалізувати в Резерв+, це автоматична відстрочка. Це одна з найбільш бажаних функціональностей з боку наших користувачів. Ми постійно моніторимо запити», – заявила вона.

Черногоренко зазначила, що в деяких ситуаціях відстрочка має надаватись автоматично – без жодних візитів і додаткових заяв до ТЦК.

Читати також: В Україні загалом оновили дані майже 4,7 мільйона військовозобов’язаних – Міноборони

«Наприклад, студентам, які знаходяться на денній формі навчання, чи батькам трьох і більше дітей. Адже ці дані вже є в держави, в реєстрах, в тому чи іншому вигляді. Наприклад, родинні зв’язки: зв’язок між батьком, матір’ю, дітьми є в державному реєстрі актів цивільного стану», – пояснила заступниця.

Водночас вона акцентувала, що існують певні окремі ситуації, при яких не можна отримати ці дані відразу, однак у більшості ситуацій завдяки електронному обміну можна «закрити цей кейс».

«Вже зараз у нас із Державним реєстром актів цивільного стану – між «оберігом» і цим реєстром є взаємодія. Тому ми будемо будувати функціональність відстрочки найближчим часом. Ми хочемо швидко закрити найбільш розповсюджені кейси громадян, щоб «Резерв+» був ще більш зручнішим сервісом, цифровою або електронною альтернативою ТЦК», – підсумувала Черногоренко.

Нагадаємо, що українські інженери створюють роботів для боротьби з окупантами.

Фото: «Резерв+».

Читати далі

Технології

В Україні працюють над інноваційною технологією «рою дронів»: фото

Опубліковано

Компанія Swarmer активно розробляє технологію на базі штучного інтелекту, яка дозволяє об’єднати кілька десятків дронів в єдину мережу під керівництвом одного пілота.

Про це повідомляє Reuters.

Про технологію

В Україні розробка штучного інтелекту для безпілотних систем охоплює такі напрямки, як оптичні системи захоплення цілей, навігаційні програми та системи управління «роєм дронів».

Читати також: Українські розробники завершують роботу над новою зброєю для ЗСУ з дальністю 1000 км

Один зі стартапів, Swarmer, працює над системою Styx, яка призначена для керування розвідувальними та ударними безпілотниками. Ця система забезпечить оператору можливість вибирати цілі та надавати дозвіл на їх ураження, при цьому кожен дрон в мережі зможе планувати свої дії та взаємодіяти з іншими коптерами.

Генеральний директор Swarmer, Сергій Купрієнко, наголошує, що така технологія розширить можливості застосування дронів, підвищуючи їх масштабність і ефективність. На даний момент технологія перебуває на етапі розробки, і експериментальні версії вже успішно тестувались на полі бою, об’єднуючи до 10–15 дронів одного типу в єдиний рій протягом години.

Нагадаємо, що військові на Півдні знищили два човни та один танк.

Фото: Reuters.

Читати далі

Технології

«Дія» розповіла про отримання судових рішень у застосунку: відповіді на питання

Опубліковано

Завдяки додатку «Дія»‎ тепер можна отримувати судові рішення з підписами суддів безпосередньо у вашому смартфоні. Також «Дія»‎ потурбується про вас і надішле сповіщення про судову справу, у якій ви берете участь.

Про це повідомляє «Дія».

Які судові сервіси можна зручно отримати у «Дія»‎?

Судові сповіщення

  • Інформують про призначені судові засідання, у яких ви є учасником справи. Більше не потрібно хвилюватися про те, що ви пропустите важливу дату, адже всі сповіщення завжди під рукою.

  Судові рішення

   • Електронний документ, в якому відображається результат судової справи. Ви зможете переглянути та завантажити рішення у зручному форматі HTML або PDF, а також перевірити електронний підпис судді та відправити документ на електронну пошту за потреби.

   Судові штрафи

    • Сплачуйте у кілька етапів через застосунок, без поїздок і черг. Це значно спрощує процес оплати штрафів, адже тепер все можна зробити за кілька кліків.

    Від яких судів ви отримуєте сповіщення та рішення у «Дія»‎?

    «Дія»‎ надає можливість отримувати сповіщення та рішення від усіх судів, які підключені до системи електронного суду. Це забезпечує широке покриття та зручність для користувачів по всій країні.

    Чи є повідомлення у «Дія»‎ офіційною судовою повісткою чи викликом до суду?

    Ні, повідомлення у «Дія»‎ лише інформують вас про судове засідання та справу, яка призначена до розгляду за вашої участі. Це корисний інструмент для того, щоб бути в курсі подій, але він не замінює офіційні судові документи.

    Читати також: Про штраф за невчасно оновлені дані від ТЦК можна буде дізнатися в «Дії»

    Що означає в судовому рішенні: накладений КЕП?

    Накладений КЕП означає, що суддя, який прийняв та підписав судове рішення, використав кваліфікований електронний підпис (КЕП). Це підтверджує автентичність документа і дозволяє вам перевірити підпис судді.

    Чому не відображається судовий штраф в «Дія»‎?

    Щоб судові штрафи відображалися в застосунку, у вас має бути хоча б один з електронних паспортів – ID-картка чи закордонний паспорт, а також верифікований податковий номер. Судовий штраф підтягнеться у застосунок, якщо суд вніс РНОКПП у реєстраційну картку справи.

    Нагадаємо, що Міноборони анонсувало запуск «єБронювання»: що воно передбачає.

    Фото: Дія.

    Читати далі

     РЕКЛАМА:

    Шопочитати

    Технології2 дні тому

    «Більше не залежимо від центральної системи електропостачання». Як одесити зробили свої багатоповерхівки автономними

    День мешканців багатоквартирного будинку на вулиці Капітана Кузнєцова в Одесі починається зі сходу сонця, яке...

    Суспільство1 тиждень тому

    Як юнак з ДЦП вступив до університету і здійснює свої мрії

    Максимові 19 років. Він щойно закінчив перший курс університету — вивчає політологію, бо любить аналізувати...

    Суспільство2 тижні тому

    Як почати бізнес у місці, яке сховане від світу? Досвід засновниці «Твого райка»

    Альона Лагно родом з Канева, за освітою програмістка, живе та працює за фахом у Києві....

    Суспільство2 тижні тому

    Історичний зміст у кожній прикрасі: як ювелірний бренд з Дніпра популяризує українську культуру

    «Двозуб Святослава», Трипільські Мадонни й олійні каганці — це все про український бренд ювелірних прикрас...

    РЕКЛАМА: