Технології
Українець поїхав до США будівельником, а влаштувався програмістом в Apple
Хлопець із Закарпаття страждав на клінічну депресію, кинув навчання в празькому університеті та поїхав на заробітки у США. Там Богдан Половко працював будівельником, але повністю змінив своє життя і тепер заробляє програмістом в Apple, пишуть на ресурсі “БЖ”.
У Нью-Йорку спочатку підмітав сміття
Хлопець народився в закарпатському місті Іршава, закінчив київський військовий ліцей імені Івана Богуна, кинув університет в Чехії і переїхав у Нью-Йорк. Там він робив ремонти в офісах і квартирах на Манхеттені, а потім став програмістом і влаштувався в Apple. Богдан прожив у США більше п’яти років і повернувся в Київ. Тепер він мешкає на Подолі та працює інженером-програмістом в американському стартапі BetterPT.
Народився в Іршаві на Закарпатті — це маленьке містечко на 10 тисяч людей. У 2012 році вивчив чеську мову і вступив до празького університету на економіста. Спочатку родина допомогала з грошима, але з часом у них почалися проблеми, тому пішов працювати офіціантом у готельному ресторані в Празі. Навчання швидко набридло.
“Я кинув університет і повернувся в Україну. Депресія продовжувалася, і я почав шукати вихід — читав книжки і статті про те, як її лікувати. Я почав багато бігати і це допомогло. Згодом я звик до депресії і навчився її контролювати. Проте я провчився два роки у Празі, повернувся до Закарпаття і не знав, що робити”, – згадує хлопець.
Читайте також: Бізнес як психотерапія: історія однієї млинцевої
Незадовго до повернення в Іршаву у Богдана помер дідусь. Він був, як то кажуть, на всі руки майстер: ремонтував, будував і власне вино виробляв, будував будинки. Хлопець вирішив піти працювати руками, як дідусь.
“Я подзвонив хрещеному в Нью-Йорк і попросив допомогти мені з роботою. Він переїхав у США ще в 1990-х, працював будівельником, отримав громадянство та заснував власну будівельну компанію. Хрещений надіслав мені запрошення, я отримав візу, зібрав речі та полетів, – розповідає Богдан, – Спочатку я працював на будмайданчиках, підмітав сміття і зачищав площу. Потім долучився до будівельної бригади. Ми будували будинки у прибрежній зоні Нью-Йорка. Я все ще не знав, що мені робити по життю, тому тупо заробляв гроші”.
Коли працював на будівництві у Нью-Йорку, орендував квартиру біля океану. Першій рік лише працював та спав, і все. Знайшов квартиру за 700 доларів на Брайтоні біля океану.
“Я працював на будівництвах, але відчував у собі якусь нереалізовану потребу. Я зрозумів, як працював мій дід. Але що далі? Знову почав шукати себе і зайнявся самоосвітою на Coursera. Вечорами вивчав психологію та програмування, – ділиться хлопець, – Я пригадав, що в дитинстві налагоджував на Закарпатті сервери для гри в Counter Strike, а коли навчався в ліцеї — займав високі місця на олімпіадах з інформатики та прописував сайти в HTML. Я вирішив зануритись у вивчення IT” .
Як потрапив до Apple і чому повернувся і Україну
Паралельно в Києві стався Майдан, який дуже зачепив Богдана. Хлопець хотів щось робити, тому почав перераховувати гроші активістам, а потім вже і військовим. Так він став волонтером.
“За півроку я вивчив всі ази створення алгоритмів і почав шукати роботу на посаду Junior Frontend Developer. Я розмістив резюме на деяких сайтах і пішов на співбесіди. Якось задзвонив телефон. Дівчина запропонувала співбесіду, але не називала компанію. Пообіцяла розкрити назву на третьому рівні співбесіди, – розповідає Богдан, – Перший рівень співбесіди — інтерв’ю по телефону, де дізнаються хто ти і звідки. Другий рівень — відеочат, де на словах моделюють якісь ситуації і питають, як їх вирішувати. Потім дають тестове завдання. Мені треба було побудувати алгоритмічну модель, яка мала б структурувати великий масив даних”.
Читайте також: Реальніше ніж Word of Tanks! Українець створив 3D-батли в Чорнобилі
Про те, що його беруть на роботу в Apple дізнався на третьому рівні співбесіди
Отримав посаду Data Analyst у підрозділі Apple Maps. Проте довелося переїхати у Техас і жити в невеликому місті Остин. Був величезний кампус на декілька тисяч людей та фудкорт, в якому робітників годували 30 ресторанів. Богдан почав інтегрувати Apple Maps у транспортну систему Чехії.
“Перші два місяці мені було цікаво в Техасі, але потім стало сумно і почалася якась стагнація. Я постійно мотався на вихідні у Нью-Йорк. Моя робота стала механічною, і я не бачив ніякого розвитку, – згадує Богдан, – Ми покращили Apple Maps і покрили транспортну систему Чехії, я пропрацював 6 місяців і звільнився. Керівництво було в шоці, бо зазвичай в Apple люди набагато довше працюють, це вважається роботою мрії. А мені захотілося стати backend-девелопером”.
Читайте також: Як люди з інвалідністю у Києві годують кексами офіси Google та Ernst&Young
Навчання коштувало 17 тисяч доларів. З грошима допоміг друг, американський нейрохірург. Одразу після академії пішов у медичний стартап BetterPT і таки став backend-девелопером. Це сервіс, який допомагає з’єднувати клініки з пацієнтами.
“Я захотів повернутися в Україну, через Трампа і нову міграційну політику. У мене закінчувався дозвіл на роботу, а я не хотів укладати фіктивний шлюб чи робити щось таке заради громадянства. Плюс я спокійно міг працювати дистанційно. Мені навіть делегували відкрити офіс у Києві, чим я вже скоро почну займатись. Взагалі я дуже скучив за Україною. Я повернувся в липні 2018 року. Спочатку Закарпаття, потім Львів, і зрештою Київ”, – ділиться Богдан, – Мені кайфово у Києві. Це прекрасне місто, яке восени схоже на Париж, особливо якщо гуляти і включати французьку музику. Взагалі кайфую від того, що зараз відбувається в Україні: культура, театр, кіно, музика, література. А київська електронна сцена вже на такому рівні, що до нас приїздять люди з усього світу”.
Технології
Про сховища
- інклюзивну доступність;
- вентиляцію, каналізацію, протипожежний захист, системи оповіщення та охорони;
- меблі, приміщення для зберігання їжі та води, санвузли, роздягальні й медпункт.
Лідерство Київщини
Коментарі
Технології
Що кажуть експерти
Інші переможці PC Gamer
- найкраща поточна гра — Stardew Valley;
- творче досягнення — UFO 50;
- найкраще виживання — Pacific Drive;
- найкраща тактика — Tactical Breach Wizards;
- найкращий роуглайк — Caves of Qud;
- найкраща комедія — Thank Goodness You’re Here!;
- найкращий FPS — STRATFAT;
- найкращий містобудівний симулятор — Manor Lords;
- найкраща пісочниця — Satisfactory.
Коментарі