Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
tild3064 6536 4464 a661 353735303965  img 4086 tild3064 6536 4464 a661 353735303965  img 4086

Технології

Українець поїхав до США будівельником, а влаштувався програмістом в Apple

Опубліковано

Хлопець із Закарпаття страждав на клінічну депресію, кинув навчання в празькому університеті та поїхав на заробітки у США. Там Богдан Половко працював будівельником, але повністю змінив своє життя і тепер заробляє програмістом в Apple, пишуть на ресурсі “БЖ”.

У Нью-Йорку спочатку підмітав сміття

Хлопець народився в закарпатському місті Іршава, закінчив київський військовий ліцей імені Івана Богуна, кинув університет в Чехії і переїхав у Нью-Йорк. Там він робив ремонти в офісах і квартирах на Манхеттені, а потім став програмістом і влаштувався в Apple. Богдан прожив у США більше п’яти років і повернувся в Київ. Тепер він мешкає на Подолі та працює інженером-програмістом в американському стартапі BetterPT.

Народився в Іршаві на Закарпатті — це маленьке містечко на 10 тисяч людей. У 2012 році вивчив чеську мову і вступив до празького університету на економіста. Спочатку родина допомогала з грошима, але з часом у них почалися проблеми, тому пішов працювати офіціантом у готельному ресторані в Празі. Навчання швидко набридло.

“Я кинув університет і повернувся в Україну. Депресія продовжувалася, і я почав шукати вихід — читав книжки і статті про те, як її лікувати. Я почав багато бігати і це допомогло. Згодом я звик до депресії і навчився її контролювати. Проте я провчився два роки у Празі, повернувся до Закарпаття і не знав, що робити”, – згадує хлопець.

Читайте також: Бізнес як психотерапія: історія однієї млинцевої

Незадовго до повернення в Іршаву у Богдана помер дідусь. Він був, як то кажуть, на всі руки майстер: ремонтував, будував і власне вино виробляв, будував будинки. Хлопець вирішив піти працювати руками, як дідусь.

“Я подзвонив хрещеному в Нью-Йорк і попросив допомогти мені з роботою. Він переїхав у США ще в 1990-х, працював будівельником, отримав громадянство та заснував власну будівельну компанію. Хрещений надіслав мені запрошення, я отримав візу, зібрав речі та полетів, – розповідає Богдан, – Спочатку я працював на будмайданчиках, підмітав сміття і зачищав площу. Потім долучився до будівельної бригади. Ми будували будинки у прибрежній зоні Нью-Йорка. Я все ще не знав, що мені робити по життю, тому тупо заробляв гроші”.

Коли працював на будівництві у Нью-Йорку, орендував квартиру біля океану. Першій рік лише працював та спав, і все. Знайшов квартиру за 700 доларів на Брайтоні біля океану.

“Я працював на будівництвах, але відчував у собі якусь нереалізовану потребу. Я зрозумів, як працював мій дід. Але що далі? Знову почав шукати себе і зайнявся самоосвітою на Coursera. Вечорами вивчав психологію та програмування, – ділиться хлопець, – Я пригадав, що в дитинстві налагоджував на Закарпатті сервери для гри в Counter Strike, а коли навчався в ліцеї — займав високі місця на олімпіадах з інформатики та прописував сайти в HTML. Я вирішив зануритись у вивчення IT” .

Як потрапив до Apple і чому повернувся і Україну

Паралельно в Києві стався Майдан, який дуже зачепив Богдана. Хлопець хотів щось робити, тому почав перераховувати гроші активістам, а потім вже і військовим. Так він став волонтером.

“За півроку я вивчив всі ази створення алгоритмів і почав шукати роботу на посаду Junior Frontend Developer. Я розмістив резюме на деяких сайтах і пішов на співбесіди. Якось задзвонив телефон. Дівчина запропонувала співбесіду, але не називала компанію. Пообіцяла розкрити назву на третьому рівні співбесіди, – розповідає Богдан, – Перший рівень співбесіди — інтерв’ю по телефону, де дізнаються хто ти і звідки. Другий рівень — відеочат, де на словах моделюють якісь ситуації і питають, як їх вирішувати. Потім дають тестове завдання. Мені треба було побудувати алгоритмічну модель, яка мала б структурувати великий масив даних”.

Читайте також: Реальніше ніж Word of Tanks! Українець створив 3D-батли в Чорнобилі

Про те, що його беруть на роботу в Apple дізнався на третьому рівні співбесіди

Отримав посаду Data Analyst у підрозділі Apple Maps. Проте довелося переїхати у Техас і жити в невеликому місті Остин. Був величезний кампус на декілька тисяч людей та фудкорт, в якому робітників годували 30 ресторанів. Богдан почав інтегрувати Apple Maps у транспортну систему Чехії.

“Перші два місяці мені було цікаво в Техасі, але потім стало сумно і почалася якась стагнація. Я постійно мотався на вихідні у Нью-Йорк. Моя робота стала механічною, і я не бачив ніякого розвитку, – згадує Богдан, – Ми покращили Apple Maps і покрили транспортну систему Чехії, я пропрацював 6 місяців і звільнився. Керівництво було в шоці, бо зазвичай в Apple люди набагато довше працюють, це вважається роботою мрії. А мені захотілося стати backend-девелопером”.

Читайте також: Як люди з інвалідністю у Києві годують кексами офіси Google та Ernst&Young

Навчання коштувало 17 тисяч доларів. З грошима допоміг друг, американський нейрохірург. Одразу після академії пішов у медичний стартап BetterPT і таки став backend-девелопером. Це сервіс, який допомагає з’єднувати клініки з пацієнтами.

“Я захотів повернутися в Україну, через Трампа і нову міграційну політику. У мене закінчувався дозвіл на роботу, а я не хотів укладати фіктивний шлюб чи робити щось таке заради громадянства. Плюс я спокійно міг працювати дистанційно. Мені навіть делегували відкрити офіс у Києві, чим я вже скоро почну займатись. Взагалі я дуже скучив за Україною. Я повернувся в липні 2018 року. Спочатку Закарпаття, потім Львів, і зрештою Київ”, – ділиться Богдан, – Мені кайфово у Києві. Це прекрасне місто, яке восени схоже на Париж, особливо якщо гуляти і включати французьку музику. Взагалі кайфую від того, що зараз відбувається в Україні: культура, театр, кіно, музика, література. А київська електронна сцена вже на такому рівні, що до нас приїздять люди з усього світу”.

Коментарі

Технології

На Київщині збудували три сучасні укриття для шкіл (ФОТО)

Опубліковано

У Білоцерківському районі облаштували три нових укриття для учнів та працівників освітніх закладів.

Про це повідомила Київська обласна військова адміністрація.

Про сховища

Нові сховища з’явилися у Фурсівському ліцеї-гімназії, Узинському ліцеї «Обдарованість» та Узинському ліцеї «Успіх». Кожне укриття розраховане на 500 осіб і відповідає сучасним стандартам безпеки.

Сховища мають:

  • інклюзивну доступність;
  • вентиляцію, каналізацію, протипожежний захист, системи оповіщення та охорони;
  • меблі, приміщення для зберігання їжі та води, санвузли, роздягальні й медпункт.

Два укриття в Узині обладнали мультимедійною технікою та комп’ютерами. Всі об’єкти виконують подвійне призначення — як сховище та простір для навчання чи інших заходів.

Читати також: На Київщині завершується відбудова двох ключових мостів через Тетерів

Лідерство Київщини

Укриття побудували за кошти Фонду ліквідації наслідків збройної агресії. Загалом на Київщині вже облаштовано 1291 сховище для освітніх закладів, і ще майже 100 перебувають на стадії будівництва.

Фото: телеграм Київської обласної військової адміністрації.

Коментарі

Читати далі

Технології

S.T.A.L.K.E.R. 2 отримала нагороду «Дух ПК» від PC Gamer

Опубліковано

Відоме ігрове видання PC Gamer відзначило українську гру S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl у своїх цьогорічних номінаціях, присудивши їй титул «Дух ПК». Журналісти високо оцінили атмосферу, увагу до деталей та унікальність гри від студії GSC Game World.

Про це повідомили на сайті видання.

Що кажуть експерти

Редакція PC Gamer зазначила, що процедурна генерація імен для кожного персонажа — навіть ворогів — додає грі особливого шарму. Журналіст Джошуа Воленс підкреслив:

«У більшості ігор мобів називали б просто „Бандит“ або „Черговий патрульний“. Натомість S.T.A.L.K.E.R. 2 дає їм імена на кшталт „Ваня-відморозок“ чи „Гена Сонний“. Це дрібниця, яка надає світу людяності та робить гру автентичною».

Редактор Фрейзер Браун захоплюється тим, як S.T.A.L.K.E.R. 2 нагадує йому атмосферу 2007 року: «Гра не втратила дивакуватої душі, яка постійно дивує».

Роберт Джонс, редактор друкованої версії видання, відзначив високий рівень деталізації й складності:

«Це одна з найзріліших та найзахопливіших ігор. Вона дійсно відображає суть комп’ютерних ігор і заслуговує на звання „Дух ПК“».

Читати також: «S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля» вже окупився і приносить прибуток

Інші переможці PC Gamer

Видання також оголосило переможців у кількох категоріях:

  • найкраща поточна гра — Stardew Valley;
  • творче досягнення — UFO 50;
  • найкраще виживання — Pacific Drive;
  • найкраща тактика — Tactical Breach Wizards;
  • найкращий роуглайк — Caves of Qud;
  • найкраща комедія — Thank Goodness You’re Here!;
  • найкращий FPS — STRATFAT;
  • найкращий містобудівний симулятор — Manor Lords;
  • найкраща пісочниця — Satisfactory.

Переможців у номінаціях «Найкраща рольова гра», «Найкраще розширення», «Найкращий мультиплеєр» та «Гра року» оголосять до кінця грудня.

Фото: S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl.

Коментарі

Читати далі

Технології

Українці створили мобільний застосунок для допомоги у критичних ситуаціях

Опубліковано

Wishnya — перший український додаток, який допомагає сповіщати друзів чи родину за заданим сценарієм у разі виникнення складних ситуацій. Розробники кажуть, що насамперед його створили для підтримки військових і їхніх сімей, але він доступний усім українцям.

Про це повідомляють на сайті додатку.

«Wishnya об’єднує поняття „керування проблемами“: користувачі описують ситуацію, коли настає „час Х“, і формують алгоритм дій у такому випадку. Це дозволяє впорядкувати всі аспекти „керування“ у складних моментах», — пояснює Василь Середа, засновник проєкту.

Назва Wishnya символізує гармонію між бажаннями (wish) і турботою, навіть якщо ви не зможете діяти особисто. Також вона асоціюється з теплом і затишком, які навіює слово «вишня».

Читати також: Українці зможуть дистанційно встановлювати групу інвалідності з 1 січня

Окрім можливості сповіщати близьких, у додатку можна створити електронний заповіт. Для його юридичного завірення розробники обіцяють додати партнерів сервісу в майбутніх оновленнях.

Wishnya доступний безкоштовно для українців. Завантажити додаток можна в Google Play та AppStore.

Нагадаємо, що як комунікувати з повагою: на «Дія.Освіта» вийшов новий серіал.

Фото: Freepik.

Коментарі

Читати далі

Шопочитати

Економіка і бізнес3 дні тому

«Летять» лише до добрих людей. Крафтярка на кріслі колісному виготовляє голубок, як у фільмі «Сам удома»

Марія сидить посеред кімнати на кріслі колісному та старанно фарбує в білий колір прикрасу у...

Суспільство5 днів тому

Бути зі своїми: як українки, попри обстріли, влаштовують свята на Сході України

Аліна взяла чотирирічного сина, продукти на вечерю, замовила дідуха й різдвяну зірку й проїхала на...

Суспільство3 тижні тому

Замість цукерок на свята — турбота. Досвід волонтерки, що у 24 роки стала наставницею дитини з інтернату

В окремій кімнаті у львівському інтернаті особлива атмосфера — у різнокольорових чашках заварений чай, а...

Суспільство4 тижні тому

«Я створюю затишок для ВПО»: кримка робить безкоштовні ремонти в старих будинках

Переселенці змушені полишити все: рідні стіни, улюблену подушку, теплий плед, який так довго дарував відчуття...