

Суспільство
Українець дістався до імперії інків на велосипеді
Веломандрівник з Одеси Руслан Верин дістався на велосипеді та відвідав древню столицю імперії інків – місто Куско в Перу, а також знамениту пам’ятку – високогірне місто інків Мачу-Пікчу.
Про це повідомляє видання Культурометр.

Верин планує перетнути Південну Америку через Анди. Протяжність маршруту близько 9000 км.

Про Куско
Куско – місто найдавнішої історії. Археологічні розкопки виявили, що люди селилися в цих місцях вже понад три тисячі років тому.

За іспанським хроністом Сарм’єнто де Гамбоа, є індіанська легенда, за якою засновником міста є перший Інка – Манко Капак.

Він зі своєю родиною, перетнувши озеро Тітікака, шукав місце, де б золотий посох Манко Капак «увійшов в землю».

Читайте також: Ветеран АТО відправиться у пішу мандрівку від Норвегії до Північно-Льодовитого океану

15 листопада 1533 року сюди прибула експедиція іспанського конкістадора Франсиско Пісарро і, згідно з історичною традицією, іспанці «заново заснували» вже своє місто.

Вважається що Мачу-Пікчу був однією з резиденцій-святилищ імператора інків.

Завойовники з Іспанії не знайшли це місто в горах і він зберігся практично без змін до нашого часу.

Майже 400 років в ньому ніхто не жив і ніхто не знав про його існування.

Місто виявив американський дослідник з Єльського університету, професор Хайрам Бінгем 24 липня 1911 року зі літака.

Читайте також: Українець дістався автостопом від Львова до Антарктиди

Щоб звести місто в такій незручній для будівництва місцевості, потрібна неймовірна майстерність.

На думку інженера-будівельника Кеннета Райта і археолога Альфредо Валенсії Сегарра, більше половини зусиль, витрачених на будівництво, пішло на підготовку ділянки, дренаж і роботи із закладки фундаменту.

Масивні підпірні стіни і ступінчасті тераси понад 500 років тримають місто і не дають дощам і зсувам знести його зі скельного карнизу.

Спадкоємці андських культур і досі вважають Мачу-Пікчу символом їхнього зв’язку з великою цивілізацією минулого, частиною історії, яку завойовники не змогли стерти з пам’яті.

Нагадаємо, Одесит Руслан Верин нині проїжджає на велосипеді екстремальним маршрутом: Перу – Болівія – Чилі – Аргентина – Патагонія – Магелланова протока – Ушуайя протяжністю 10 500 км.

Як ми писали раніше, Руслан Верин поставив собі за мету здійснити кругосвітню подорож на велосипеді. Він уже побував у Африці, Азії, Північній і Центральній Америці, і зупинятися не збирається.
Суспільство

17-річна школярка з Каліфорнії Софі Кім створює намиста з нержавіючої сталі для підтримки України. Увесь прибуток від продажу Софі задонатить через UNITED24.
Про це повідомили в UNITED24.
Софі має досвід у продуктовому дизайні й хотіла використати свої знання на користь. На одному боці намиста вона гравіює напис «Я підтримую Україну», а на іншому зображає тризуб.
«Я намагаюся робити все, що в моїх силах, аби хоч якось допомогти зусиллям України у війні незалежно від того, наскільки мій внесок маленький», — сказала Софі.
Читайте також: 11-річний хлопчик із Данії зібрав понад 8 000 доларів на допомогу українським дітям.

Про фонд UNITED24
UNITED24 — це офіційна фандрейзингова платформа України. За весь час діяльності через платформу зібрали понад 1,4 мільярда доларів. Завдяки цьому проєкту можна задонатити за п’ятьма напрямками:
- «Оборона»;
- «Гуманітарне розмінування»;
- «Медична допомога»;
- «Відбудова України»;
- «Освіта та наука».
Нагадаємо, що UNITED24 отримала анонімний донат у мільйон доларів на розмінування.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка UNITED24
Суспільство

У межах ініціативи Bring Kids Back UA вдалося повернути з окупації 21-річного хлопця, якому погрожували примусовою мобілізацією до російської армії.
Про це повідомила операційна директорка Bring Kids Back UA Дарія Зарівна.
Історія хлопця
Юнак залишався на окупованій території лише зі свідоцтвом про народження. Кілька місяців тому йому зателефонували з російського військкомату з вимогою з’явитися для вручення повістки. Згодом прозвучала й пряма погроза — забрати його силоміць. Перебуваючи в постійному страху, що його відправлять на війну, хлопець звернувся по допомогу.
Завдяки зусиллям сестри та організації Helping to Leave, йому вдалося отримати документи й перетнути лінію розмежування, повернувшись на підконтрольну Україні територію.
Читайте також: У містах на Луганщині активісти розповсюдили проукраїнську символіку (ФОТО)
Bring Kids Back UA — державна ініціатива, спрямована на повернення українських дітей та молоді з окупації або росії. Команда Helping to Leave є одним із партнерів проєкту, що надає практичну допомогу українцям у складних умовах окупації.
Нагадаємо, українська художниця та Rescue Now запустили ініціативу для допомоги дітям у Харкові.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка Save Ukraine
Суспільство

24 квітня «Укрпошта» презентувала поштовий випуск «Британія та Україна: 100 років партнерства». Його створили в межах проєкту «Власна марка» до 100 днів з моменту підписання угоди про сторічне партнерство між країнами.
Про це повідомили в компанії.
Угоду уклали 16 січня 2025 року під час візиту Прем’єр-міністра Великої Британії до Києва. Це перший документ такого масштабу для України, що охоплює ключові сфери співпраці — від безпеки й економіки до культури та спорту.
Дизайн марки створили на основі офіційної айдентики партнерства, розробленої британськими дизайнерами.
Церемонія спецпогашення відбулася у Головпоштамті у Києві за участі тимчасової повіреної у справах Великої Британії в Україні Шарлотти Сюрен, заступника міністра закордонних справ України Олександра Міщенка та генерального директора «Укрпошти» Ігоря Смілянського.
Особливою частиною події стала участь школярів із київської школи №219. Вони підписали листівки, які надішлють до учнів партнерської школи у Ліверпулі, а також до прем’єр-міністра Великої Британії Кіра Стармера і міністра закордонних справ Девіда Ламмі.
Читайте також: Режисер кліпів Nirvana та Metallica відвідав Україну, аби створити фільм про боротьбу українців (ФОТО)



Нагадаємо, що учні 100 українських та британських шкіл долучаться до нового спільного проєкту.
Фото: «Укрпошта»