Технології
Україна з Польщею створять космічну ракету
Державне підприємство КБ “Південне” імені Янгеля зацікавлене в нарощуванні співпраці з країнами у ЄС в області створення перспективної ракетно-космічної техніки і продовжує переговори з Польщею про співпрацю в створенні нової європейської ракети-носія легкого класу. Про це повідомив гендиректор КБ “Південне” Олександр Дегтярьов, повідомляє Інтерфакс-Україна.
Про яку співпрацю йдеться?
Під час прес-конференції у Дніпрі, оцінюючи на прохання журналістів потенціал озвученої раніше можливої участі КБ у програмі створення європейської ракети-носія Ariane-6 нового покоління, Дегтярев сказав: “На жаль, у (проекті) Ariane-6 ми не беремо участі … сьогодні йдеться про можливості співпраці в галузі створення ракет малого класу”.
Він уточнив, що сьогодні ракети-носії цього класу затребувані на світовому ринку пускових послуг.
Читайте також: Українські науковці вироблятимуть у США ракетні двигуни
За словами гендиректора, зараз “Південне” “відпрацьовує плани співпраці з кількома європейськими країнами”. Серед потенційних європейських партнерів Дегтярьов виділив Польщу, яка раніше висловила інтерес до спільного з Україною створення нової європейської ракети-носія легкого класу. “Діалог іде”, – сказав він.
Дегтярьов зазначив, що сьогодні КБ залишається експортно-орієнтованим підприємством: “У 2018 році в загальному бюджеті підприємства 99% склав експорт”, – сказав він, уточнивши: частка експорту в інтересах країн ЄС склала в межах 10%.
Що варто знати про бюро?
Державне підприємство «Конструкторське бюро «Південне» ім. М.К. Янгеля» у Дніпрі є одним з найвідоміших і визнаних у світі науково-конструкторських підприємств з розроблення ракетно-космічної техніки.
Колектив КБ «Південне» взяв участь у створенні дев’яти типів космічних ракет-носіїв, з використанням яких здійснено близько 500 запусків і виведено на орбіти більше 1 100 космічних апаратів.
Більше 50 років КБП розробляє, забезпечує виготовлення та запуск космічних апаратів різного призначення. За ці роки було розроблено більше 400 космічних апаратів 70 різних типів. Так, враховуючи особливу актуальність спостереження Землі з космосу, було розроблено ряд супутників дистанційного зондування Землі – «Січ-1», «Січ-2», Egyptsat-1, в кооперації з суміжниками було розроблено космічні системи, серед яких наземні комплекси керування, приймання й оброблення даних.
Технології
Перевантаження інтернету
Коментарі
Технології
Про нову розробку
Деталі
Коментарі
Технології
Особливості нової системи
- магнітометр;
- георадар;
- інфрачервону та оптичну камери, котрі працюють на основі штучного інтелекту.
Коментарі