Технології
Українські науковці вироблятимуть у США ракетні двигуни
Конструкторське бюро “Південне” планує на українсько-американське співробітництво в галузі ракетного двигунобудування і відпрацьовує плани створення в США виробництва ракетних двигунів. Про це повідомив генеральний директор КБП “Південне” ім. Янгеля Олександр Дегтярев, передає Інтерфакс-України.
Замінять російські деталі українськими
За словами Дегтярева, загострення відносин між США і Росією спричинило політичну “неприйнятність російської присутності в американському космосі”. Насамперед, ідеться про російські двигуни РД-180.
“Ми маємо і амбіції, і досвід, щоб замінити РД-180 на РД-815 (новий український маршовий двигун тягою 250 тонн, – ред.)”, – сказав він.
За словами гендиректора “Південного”, крім маршового РД-815, великий інтерес потенційних замовників викликає також новий український маршовий РД-870 тягою до 100 тонн.
“У наших планах – створити в США виробництво двигунів української розробки”, – сказав Дегтярев. На його думку, це дасть багато політичних привілеїв і багато можливостей.
ДП “КБ “Південне” – основний науковий центр України, який володіє передовими космічними технологіями, відомий у світі розробник ракетно-космічної техніки. Сьогодні КБП постачає на експорт понад 80% продукції та послуг, серед основних партнерів – США та країни ЄС.
Що варто знати про бюро?
Державне підприємство «Конструкторське бюро «Південне» ім. М.К. Янгеля» у Дніпрі є одним з найвідоміших і визнаних у світі науково-конструкторських підприємств з розроблення ракетно-космічної техніки.
Колектив КБ «Південне» взяв участь у створенні дев’яти типів космічних ракет-носіїв, з використанням яких здійснено близько 500 запусків і виведено на орбіти більше 1 100 космічних апаратів.
Більше 50 років КБП розробляє, забезпечує виготовлення та запуск космічних апаратів різного призначення. За ці роки було розроблено більше 400 космічних апаратів 70 різних типів. Так, враховуючи особливу актуальність спостереження Землі з космосу, було розроблено ряд супутників дистанційного зондування Землі – «Січ-1», «Січ-2», Egyptsat-1, в кооперації з суміжниками було розроблено космічні системи, серед яких наземні комплекси керування, приймання й оброблення даних.
Технології
Про фільм
Коментарі
Технології
Чим QR допоможе
- дату й номер повістки;
- особу, яка її підписала;
- ТЦК, що видав документ;
- призначення повістки (уточнення даних, ВЛК чи призов) та інші деталі.
Коментарі