Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
41ede9bffde0ca455753668715f1667d e1560402728200 41ede9bffde0ca455753668715f1667d e1560402728200

Технології

Українські науковці вироблятимуть у США ракетні двигуни

Опубліковано

Конструкторське бюро “Південне” планує на українсько-американське співробітництво в галузі ракетного двигунобудування і відпрацьовує плани створення в США виробництва ракетних двигунів. Про це повідомив генеральний директор КБП “Південне” ім. Янгеля Олександр Дегтярев, передає Інтерфакс-України.

Замінять російські деталі українськими

За словами Дегтярева, загострення відносин між США і Росією спричинило політичну “неприйнятність російської присутності в американському космосі”. Насамперед, ідеться про російські двигуни РД-180.

“Ми маємо і амбіції, і досвід, щоб замінити РД-180 на РД-815 (новий український маршовий двигун тягою 250 тонн, – ред.)”, – сказав він.

За словами гендиректора “Південного”, крім маршового РД-815, великий інтерес потенційних замовників викликає також новий український маршовий РД-870 тягою до 100 тонн.

“У наших планах – створити в США виробництво двигунів української розробки”, – сказав Дегтярев. На його думку, це дасть багато політичних привілеїв і багато можливостей.

ДП “КБ “Південне” – основний науковий центр України, який володіє передовими космічними технологіями, відомий у світі розробник ракетно-космічної техніки. Сьогодні КБП постачає на експорт понад 80% продукції та послуг, серед основних партнерів – США та країни ЄС.

Що варто знати про бюро?

Державне підприємство «Конструкторське бюро «Південне» ім. М.К. Янгеля» у Дніпрі є одним з найвідоміших і визнаних у світі науково-конструкторських підприємств з розроблення ракетно-космічної техніки.  

Колектив КБ «Південне» взяв участь у створенні дев’яти типів космічних ракет-носіїв, з використанням яких здійснено близько 500 запусків і виведено на орбіти більше 1 100 космічних апаратів.

Більше 50 років КБП розробляє, забезпечує виготовлення та запуск космічних апаратів різного призначення. За ці роки було розроблено більше 400 космічних апаратів 70 різних типів. Так, враховуючи особливу актуальність спостереження Землі з космосу, було розроблено ряд супутників дистанційного зондування Землі – «Січ-1», «Січ-2», Egyptsat-1, в кооперації з суміжниками було розроблено космічні системи, серед яких наземні комплекси керування, приймання й оброблення даних.

Коментарі

Технології

Вийшов фільм про створення S.T.A.L.K.E.R. 2: як гра народжувалася під час війни

Опубліковано

Компанія Xbox та студія GSC Game World випустили 90-хвилинний документальний фільм «War Game: The Making of S.T.A.L.K.E.R. 2». Стрічка нагадує західним гравцям про виклики, з якими зіштовхнулися українці після повномасштабного вторгнення росії.

Відео: GSC Game World

«Ми дякуємо команді Xbox за те, що зробили цей фільм реальністю, а також усім, хто підтримував нас усі ці роки. Ваша підтримка дала нам сили рухатися далі. Будьте з Україною»,написали GSC Game World у X (Twitter).

Про фільм

Фільм показує, як розробники переживали за гру та за початок великої війни. У ньому можна побачити архівні відео співробітників GSC Game World та інтерв’ю з програмістами, художниками й керівниками студії Євгеном та Марією Григорович. Стрічка також пояснює, чому розробники вирішили відмовитися від російського озвучення та продажу гри в росії.

Читати також: Гурт «Антитіла» виступив в американському конгресі та зібрав 10 мільйонів гривень для розвідки

Редактор Mezha.Media Олег Данилов зазначив, що фільм, насамперед, знятий для західної аудиторії, але він допоможе іноземним гравцям зрозуміти труднощі, з якими зіткнулися розробники після початку війни. Серед мінусів він згадує трохи надмірний пафос та використання ШІ для заставок.

«Ми знали, що GSC має історію, яку варто розповісти. І Xbox має найкращі можливості допомогти в цьому», — відзначила Тіна Саммерфорд, менеджерка Xbox.

Нагадаємо, що в Україні стартував набір до Підліткової Ради «Мистецького арсеналу».

Фото: S.T.A.L.K.E.R. 2.

Коментарі

Читати далі

Технології

Міноборони запровадить повістки з QR-кодом для прозорої мобілізації

Опубліковано

Найближчим часом Міністерство оборони України планує ввести новий формат повісток з QR-кодом.

Про це повідомила заступниця міністра оборони з цифровізації Катерина Черногоренко. Зараз триває тестування повісток.

Чим QR допоможе

QR-код дозволить миттєво перевірити документ через застосунок «Резерв+». У додатку з’явиться сканер, який допоможе перевірити чинність документа та отримати додаткову інформацію:

  • дату й номер повістки;
  • особу, яка її підписала;
  • ТЦК, що видав документ;
  • призначення повістки (уточнення даних, ВЛК чи призов) та інші деталі.

Нагадаємо, що Люксембург доєднається до міжнародної коаліції дронів для підтримки України.

Також ми повідомляли, що ГУР розширило функції порталу War & Sanction: відкриті дані про злочини рф.

Фото: blog.portmone.com.ua.

Коментарі

Читати далі

Технології

«Нова пошта» показала «Поштомат Незламності», який працює без світла та заряджає телефони

Опубліковано

«Поштомат Незламності» — це новий поштомат, оснащений сонячною панеллю потужністю 200 Вт і акумулятором власної модифікації на 1,9 КВт/г. Батарея заряджається 8 годин від мережі або від сонячної панелі влітку й може тримати заряд до 16 годин.

Про це повідомляє dev.ua.

Фото: dev.ua

Що ще особливого?

Цей поштомат має Wi-Fi та дротове підключення, а також роутер із двома сім-картами різних операторів. Він герметичний — між скриньками немає щілин, що покращує захист від зовнішніх факторів. Для зручності користувачів передбачено 12 зарядок для мобільних пристроїв: шість дротових і кілька бездротових з кожного боку.

Читати також: ГУР розширило функції порталу War & Sanction: відкриті дані про злочини рф

Наразі це тестовий зразок, його вартість становить 120 000 грн — це у півтора раза більше, ніж звичайний поштомат. Компанія ще вирішує, у якій кількості та де встановлювати ці поштомати.

Нагадаємо, що Люксембург доєднається до міжнародної коаліції дронів для підтримки України.

Фото: «Нова пошта».

Коментарі

Читати далі

Шопочитати

Суспільство14 години тому

Заробив понад 7 тисяч гривень за кілька днів. Як юні «підприємці» продають малюнки на ОLХ

За запитом «намалюю вашого улюбленця» на OLX від початку вересня зʼявилася вже майже сотня оголошень...

Суспільство1 тиждень тому

«Підйомні» для киян та пекельна БЗВП: досвід рекрутингу до війська головреда ШоТам Сергія Колеснікова

27 червня Сергій завершив робочі справи, зідзвонився через відеозв’язок з усіма друзями, зібрав речі та...

Суспільство1 місяць тому

Не чекали на зміни, а пропонували їх самі. Жителі цих громад взяли розвиток до своїх рук

Ці українці вміють перетворювати сміття на сакури та донати для ЗСУ. Вони не чекають рішень...

Суспільство1 місяць тому

Ровесники незалежності: що про українську свободу говорять ті, хто виборює її просто зараз

Що таке «незалежність», водночас просто і складно пояснити. У цьому слові криються мільйони думок, людських...