Суспільство
Україна наростила експорт тканин у країни ЄС. Хто купує найбільше?
За десять місяців 2018 року Італія, Угорщина, Польща та Німеччина стали лідерами з імпорту тканин українського виробництва та товарів легкої промисловості.
Згідно з інфографікою, розробленою U open EU на основі даних Державної служби статистики України, на першому місці серед країн-імпортерів українських тканини —Італія. Туди Україна імпортувала 1 млн м² тканин на суму понад 2,4 млн євро. На другому та третьому місцях по експорту до ЄС опинилися Угорщина (722 тис. євро) та Польща (596 тис.євро ) відповідно. Провідне місце в експорті до країн ЄС посідає також Румунія (574 тис.євро) та Німеччина (509 тис. євро).
Найменше цієї продукції Україна експортує до Іспанії, Австрії та Литви.
Читайте також: На Миколаївщині збудують текстильну фабрику на 250 робочих місць
Найбільше експортуємо трикотажний одяг
Як повідомляється на сайті Української асоціації підприємств легкої промисловості “Укрлегпром”, найбільше Україна експортує трикотажного одягу, текстилю та взуття. Як свідчить статистика організації, останніми роками експорт в ЄС тільки зростає. У 2013 році експорт продукції легкої промисловості до Євросоюзу складав 71% від загальної кількості, а у 2016 році збільшився на 13,4% і склав 84,4%.
За словами очільниці “Укрлегпрому” Тетяни Ізовіт, в Україні працюють понад 1800 швейних підприємств, 1127 з яких — мікропідприємства. Партнери з ЄС купують продукцію українських швейних підприємств уже понад 20 років.
“Потенціал подальшого експортного зростання галузі для економіки України безперечний. Виробничі потужності спроможні забезпечити експорт одягу на 1 млрд доларів США на рік, у тому числі 6 млн шт. верхнього одягу, 25 млн шт. іншого повсякденного одягу, 27 млн шт. одягу білизняної групи”, – каже Тетяна Ізовіт.
Суспільство
Про відбудову
Що планують зробити?
- кабінети лікарів;
- приміщення для щеплень;
- зону реабілітації.
Коментарі
Суспільство
Біотехнологиня та вчителька пішли зі своїх робіт, щоби розвивати прифронтове Запоріжжя. А тепер попри обстріли навчають молодь урбаністики, а жінок — робототехніки. Повну історію героїнь ми розказали на ютуб-каналі ШоТам.
Історія героїнь випуску
Світлана Мамай готувала дітей до успішного складання ЗНО у приватній школі. Та її цілі змінилися, коли на Запоріжжя полетіли ракети, а на околицях точилися бої. Тоді одразу зупинили навчання, а Світлана бачила себе лише у волонтерстві.
«Усе було досить сумбурно — невідомо, що далі. Розгублені діти, розгублена певною мірою я, втрата соціальних напрацювань, які в мене були. Тобто те, що в мене було важливим у викладанні — взаємодія з людьми, це енергетика, яку ти можеш отримувати, — воно повністю зникло», — поділилася культурна менеджерка ГО «Молодь Онлайн» Світлана Мамай.
Читайте також: Підприємець із Вінниці відкрив енергонезалежну реберню на воді (ВІДЕО)
У волонтерському штабі вона зустріла Анастасію Торянік, яка полишила роботу в біотехнологічній кампанії, аби надавати гуманітарну допомогу. Світлана та Анастасія спрацювалися і скоро опікувалися волонтерськими групами.
Та невдовзі ГО, яка координувала штаб, припинила роботу. Колежанки опинилися перед вибором: повертатися до звичних справ чи повністю йти в активізм. Тож вони долучилися до ГО «Молодь Онлайн», якій саме бракувало лідерок.
Тепер Анастасія організовує навчання для молоді Запоріжжя, а Світлана займається урбаністикою.
Про те, як активістки розвивають громадське життя у власному місті, дивіться повне відео на ютуб-каналі ШоТам. Це відео створили завдяки підтримці Уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство Україна», що впроваджує Український Жіночий Фонд.
Раніше ми писали, як режисерка відкрила власну кіностудію: 17 років до мрії (ВІДЕО).
Фото: ютуб-канал ШоТам
Коментарі
Суспільство
- англійською;
- польською;
- німецькою;
- французькою;
- іспанською.
Коментарі