Суспільство
UAnimals запустили платформу донорства крові для тварин
Зоозахисна організація UAnimals запустила платформу донорства крові для тварин. Завдяки новому онлайн-майданчику мають намір налагодити контакт між тими, хто потребує донора крові для своєї тварини, і тими, хто готовий долучити свою тварину до донорства.
Про це повідомили на фейсбук-сторінці організації.
«Переливання крові може знадобитися тварині, яка отруїлася, має інфекцію, потрапила в аварію. Час на пошук донора, зазвичай, дуже обмежений, і може коштувати життя», – йдеться у повідомлені.
Тварини можуть стати донорами, якщо відповідають певним критеріям щодо віку, ваги й стану здоров’я. Всіх тварин перед забором крові ретельно обстежують, якщо виявляють проблеми зі здоров’ям, то не візьмуть у донори.
Донорами можуть бути як коти, так і собаки. Обов’язкові умови – тварини мають бути вакцинованими та без хронічних захворювань.
Фізіологічні вимоги до собак такі:
- вага від 25 кг,
- вік від 2 до 7 років.
Фізіологічні вимоги до котів:
- вага від 4,5 кг,
- вік від 2 до 6 років.
Ці параметри є основою, але під час збору анамнезу, лікар-ветеринар може враховувати й інші специфічні ознаки.
Щоб стати донором для іншої тварини, треба заповнити анкету, дочекатися сповіщення й підтвердити, що тварина готова дати лапу допомоги. Далі треба відвідати клініку у визначений час і здати кров.
Донорство є безоплатним. Сторони спілкуються напряму поза сайтом. Відповідальність за це спілкування залишається на сторонах, які взаємодіють.
Оскільки платформа тільки почала свою роботу, до 1 вересня заявки там зможуть залишити лише власники тварин-потенційних донорів. А після 1 вересня UAnimals почне приймати заявки від тих, хто шукає донорів.
Довідка
UAnimals — всеукраїнський гуманістичний рух, який бореться за права тварин та працює у різних форматах — від зоозахисних рейдів до роботи в законодавчій площині.
Нагадаємо, Київська ветлікарня пропонує допомогу евакуйованим тваринам.
Також ШоТам розповідав, як український бренд відшиває комбінезони для песиків і допомагає ЗСУ.
Фото: blood.uanimals.org.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі