Суспільство
Київська ветлікарня пропонує допомогу евакуйованим тваринам
Київська міська лікарня ветеринарної медицини надаватиме допомогу тваринам, евакуйованим із тимчасово окупованих територій чи територій, де ведуться бойові дії.
Про це повідомили на сайті Київської міської ради.
Лікарня може допомогти:
- з лікуванням тварин, наданням ветеринарної допомоги;
- з перетримкою тварин та пошуком нових господарів;
- з вакцинацією тварин.
Для отримання допомоги потрібно звертатися за телефоном: 097 563 92 79.
Директорка клініки Наталя Мазур розповіла, що ветклініка з перших днів широкомасштабного вторгнення допомагає тваринам. Навіть у найгарячіші дні березня 2022 року, коли окупанти знаходились на підступах до столиці, у лікарні надавали термінову ветеринарну і гуманітарну допомогу домашнім улюбленцям.
Дивіться відео: Нідерландець розвиває свою ферму в Україні попри війну
«Російські терористи вчинили черговий страшний військовий злочин, жертвами якого стали і тварини. І наше підприємство, в рамках своїх можливостей і ресурсів, надаватиме допомогу тваринам, евакуйованим із тимчасово окупованих територій і територій, де ведуться бойові дії», – сказала пані Наталя Мазур.
Нагадаємо, у столиці запрацював сервіс пошуку притулку для тварин єКуточок.
Окрім того, у Гостомелі волонтери відбудували притулок для тварин, пошкоджений окупантами.
Також ШоТам розповідав, як український бренд відшиває комбінезони для песиків і допомагає ЗСУ.
Фото: facebook.com/dniprrda.
Суспільство
Будинок створили на 24 квартири, у яких житимуть поранені переселенці, які проходять реабілітацію в центрі UNBROKEN Ukraine. Житловий комплекс складатиметься з восьми будівель, які будуть повністю інклюзивними.
Про це повідомили у Львівській обласній військовій адміністрації.
Квартири, які передаватимуть мешканцям, будуть із готовим ремонтом, меблями та необхідною технікою. Люди зможуть жити у будинках до року. Під час проживання пацієнти UNBROKEN Ukraine будуть під наглядом лікарів.
Читайте також: У двох школах на Київщині, що пережили окупацію, встановили сонячні електростанції (ФОТО)
Європейська комісія виділила на цей проєкт 19,5 мільйонів євро грантових коштів, а міський бюджет Львова профінансував укриття та утримуватиме будинок.
Львів реалізує проєкт у співпраці з Європейським Союзом та програмою NEFCO in Ukraine «Зелене відновлення України». Програма є частиною масштабного проєкту із забезпечення тимчасового житла для постраждалих від війни.
Нагадаємо, що у Львові на маршрути вийшли екологічні трамваї, отримані від Берліна.
Фото: фейсбук-сторінка ЛОВА
Суспільство
Тепер в Одесі на автостанції «Старосінна» люди з порушеннями слуху зможуть безоплатно скористатися послугами перекладачів жестової мови, а для маломобільних груп і людей з порушеннями зору покращать умови пересування.
Про це повідомила ГО «Доступно.UA».
Як це працюватиме
Аби налагодити безбар’єрну комунікацію, працівники на касах зможуть звертатися до перекладачів жестової мови через додаток MyBus. У цьому їм допомагатимуть фахівці громадського руху «Соціальна єдність».
Нагадуємо, що в застосунку «Київ Цифровий» зʼявилася нова функція оплати проїзду.
Також на автостанції вжили заходів, які допомагають людям з порушеннями зору орієнтуватися в просторі, а працівників автовокзалу навчали коректно взаємодіяти з людьми з інвалідністю.
Ініціативу втілила ГО «Доступно.UA» з депутатом Миколаївської міської ради Юрієм Степанцем, який сам належить до маломобільної групи. Команда створила рекомендації для покращення умов пересування на «Старосінній».
Читайте також: на Дніпропетровщині запрацював модернізований ЦНАП.
Фото обкладинки: Туристичний портал міста Одеса.
Суспільство
Мультимедійна платформа «Локальна історія» презентувала новий журнал, присвячений історії та культурі Слобожанщини. Це вже восьмий випуск видання.
Про це повідомляє «Локальна історія».
Про журнал
На обкладинці журналу — ілюстрація художниці Олі Гайдамаки, а всередині — глибокі історичні дослідження, репортажі та аналітика. Видання розповідає про заселення Слобожанщини, вплив Козацької революції на регіон і створення Слобідської України. Окрема стаття присвячена загадковому місту Гелон, яке згадується в легендах.
Читати також: Фасад притулку для тварин у Києві прикрасили муралами (ФОТО)
Особливу увагу приділили видатним постатям Слобожанщини. У журналі можна прочитати:
- як Микола Костомаров шукав своє місце в історії;
- чим жив хутірний світ Пантелеймона Куліша;
- репортаж про Тростянець, що пов’язаний із життям і творчістю Миколи Хвильового.
Також у випуску зібрали цікаві факти про календарні обряди українців Вороніжчини Сумської області 150 років тому. Автори дослідили, як мешканці Вороніжа бачили своїх сусідів-росіян і чому називали їх неробами.
Нагадаємо, що у лютому на київському вокзалі відкриють «Книгарню Є»: як вона виглядатиме (ФОТО).
Фото: «Локальна історія».