Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

UAnimals започаткувала премію дитячих книжок, які популяризують гуманне ставлення до тварин

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Зоозахисна організація UAnimals започаткувала першу книжкову премію дитячих книжок, які популяризують гуманне ставлення до тварин. Переможців обиратимуть психологи, фольклористи і Лео із Ірпеня, який надихнув країну виконанням «Червоної калини».

Про це ШоТам повідомили комунікаційники зоозахисної організації UAnimals.

У грудні UAnimals вперше вручить премію «Гуманна книжка». Це відзнака для письменниць та письменників за твори, які допомагають формувати в дітях гуманне та дбайливе ставлення до тварин та довкілля.

«Команда UAnimals заснувала «Гуманну книжку» передовсім для того, щоб нагадати про потужну силу книжки як інструменту формування світогляду людини та показати, наскільки багато є вартих уваги дитячих книжок про тварин чи довкілля. Раніше ми започаткували проєкт UAnimals.Kids, який цілком присвячений темі формування гуманного ставлення дітей до тварин і всього живого. Ми переконані, що гуманність плекається змалечку і відповідальні за це дорослі, і хочемо допомогти дорослим практичними порадами та контентом», — каже головна редакторка UAnimals Людмила Смоляр.

Як номінувати

Кожен охочий може номінувати книжку на премію до 26 листопада включно за посиланням.

Це мають бути книжки українських авторів та українською мовою, видані у 2022-2023 роках, для дітей та про гуманне ставлення до тварин і довкілля. Нагородження відбудеться в середині грудня.

До журі премії увійшли мами, тато та найприскіпливіший читач:

  • Олеся Наумовська — докторка філологічних наук, доцентка, завідувачка кафедри фольклористики Київського національного університету імені Тараса Шевченка;
  • Юлія Сливка — видавчиня, філологиня PhD, блогерка;
  • Світлана Ройз — дитяча та сімейна психологиня;
  • Лео Буша — той самий хлопчик із Ірпеня, який надихнув Україну виконанням «Червоної калини»;
  • Людмила Смоляр — головна редакторка організації UAnimals;
  • Ігор Коваль — інфлюенсер, волонтер, співвласник магазину дитячого одягу.

Читайте також«Ця планета створена не тільки для людей». Волонтерка з Одещини рятує тварин від війни та шукає їхнє «місце під сонцем»

«Читання допомагає створювати внутрішній світ дитини. Читання в різному віці — це про цінність спільного часу з батьками, цінність зустрічі в безпечному просторі книжки із новим досвідом, цінність розвитку уяви. Книжка допомагає дорослим та дітям ословити те, що ще може бути неусвідомленим. Люди, у яких сформована навичка читання та любов до нього, можуть легше впоратись із невизначеністю та мають розвинутішу навичку рефлексії», — каже психологиня Світлана Ройз.

Про UAnimals

Зоозахисна організація UAnimals із 2016 року популяризує гуманістичні цінності та рятує тварин від жорстокості. З початку повномасштабного вторгнення — займається порятунком тварин від війни: евакуює, годує, лікує, а також відбудову притулки й допомагає природним паркам. Команда UAnimals запустила міжнародний проєкт #StopEcocideUkraine, покликаний притягнути росію до відповідальності за екологічні злочини під час війни.

Читайте також«Електропастух» рятує овець. Як WWF-Україна допоміг вівчареві не боятися вовків

Нагадаємо, волонтери UAnimals врятували контуженого ведмедя поблизу Лимана.

Також ШоТам розповідав, як волонтери під обстрілами врятували тварин із екопарку на Харківщині.

Фото: надане ШоТам.

Суспільство

Німеччина передала Києву карети швидкої допомоги та пожежне авто

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Українська столиця отримала нову партію допомоги від німецьких партнерів. Зокрема – нові сучасні карети швидкої допомоги, пожежний автомобіль, комунальну техніку, мікроавтобус та 20-тонну вантажівку гуманітарної допомоги.

Про це повідомили на поорталі КМДА.

Зазначається, що вже з наступного тижня отримані автівки працюватимуть для киян. Київ прийняв допомогу від землі Баварія та від району Шарлоттенбург міста Берліна.

Баварія передала українській столиці 20-тонну вантажівку гуманітарної допомоги та 6 автомобілів. Зокрема, 3 нових сучасних машини швидкої допомоги Renault, мікроавтобус Ford, пожежний Mercedes та автомобіль Iveco.

Читайте також«Вони бачать моїми очима». Як описати жести, міміку і колір? Історія коментатора театральних вистав

Шарлоттенбург передав 2 вантажних автомобілі – MAN та Mersedes і багатофункціональний комунальний агрегат Bobcat. А також 2 генератори та електроінструмент. Автомобілі та агрегат будуть працювати в одному з районів столиці. А генератори та електроінструмент отримає керуюча компанія району.

Загалом від початку широкомасштабної війни Київ залучив та отримав як допомогу від європейських партнерів і благодійників загалом 55 пожежних авто. З них 14 – нових, найсучасніших, з можливістю піногасіння (два таких авто Київ передав Харкову). А також отримали 50 сучасних карет швидкої допомоги та 82 міських автобуси.

Нагадаємо, Буча отримала два автобуси від німецького міста-побратима.

Окрім того, Німеччина виділила 10 млн євро на створення в Україні центрів передових досліджень.

Фото: kyivcity.gov.ua.

Читати далі

Суспільство

У Чернігові відновили пологовий будинок, пошкоджений під час війни

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

У Чернігові відновили пологовий будинок, пошкоджений під час обстрілу російськими ракетами.

Про це повідомили у Міністерстві охорони здоров’я України.

Розповідається, що коли частина Чернігівщини була в окупації, від вибухів постраждав фасад медзакладу, внутрішні приміщення, вікна та дах. Медзаклад продовжував працювати та приймати породіль попри щоденні ворожі обстріли та облогу міста.

Завдяки підтримці USAID вдалося відновити пошкоджену вибухом частину фасаду медичного закладу, стелі, підлоги й стіни, а також — пологові зали, післяпологові палати та коридор післяпологового відділення.

Читайте також«А хто мені скаже, що я не можу?». Історія волонтерки з «кришталевістю» кісток, яка йде проти законів фізики

Нині медзаклад має бездоганний вигляд та готовий у повному обсязі забезпечувати комфорт маленьким українцям та їхнім мамам. Послугами пологового у 2023 році уже скористалися майже 3000 жінок, які отримали якісні медичні послуги у комфортних умовах.

Проєкт реалізовано завдяки «Відкритій програмі грантів» Проєкту USAID «Підтримка реформи охорони здоров’я».

Про USAID в Україні

Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) співпрацює з Україною з 1992 року. Нині 42 проєкти USAID сприяють вирішенню нагальних потреб і довгостроковому розвитку України як незалежного, суверенного, демократичного та заможного суспільства. Від 24 лютого 2022 року USAID надав 16,75 млрд доларів прямої бюджетної підтримки, 1,4 млрд доларів гуманітарної допомоги та понад 1 млрд доларів допомоги на розвиток.

Нагадаємо, на Дніпропетровщині облаштували лікарню під землею.

Також ми розповідали, що Німеччина та ЄС профінансували будівництво шести сучасних лікарень в Україні.

Фото: МОЗ України.

Читати далі

Суспільство

Військовий розшукав дівчинку, щоб віддячити за подарунок (ВІДЕО)

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Військовий з Волині розшукав дівчинку, аби віддячити їй за подарунок, і завітав до неї прямо на урок.

Про неймовірну історію розповідає ШоТам.

Військовий розшукав дівчинку, щоб віддячити за подарунок, який вона надіслала йому на фронт. Капітан Сергій Орисюк — військовослужбовець 41-шої окремої механізованої бригади.

Влітку воїна, який перебував на передовій далеко від рідного дому, розчулила посилка учениці Анни.

Тоді її ліцей збирав допомогу на фронт на звернення сестри Сергія. В останню мить Анна встигла покласти свій подарунок: малюнок, шоколадку та 100 гривень.

Її щира посилка зігріла серце воїна на передовій і запала в душу на довгі місяці. І ось нещодавно Сергій повернувся в короткотривалу відпустку та відшукав дівчинку.

Чоловік вирішив зробити сюрприз та приїхав у ліцей з презентом — тортом та іграшкою.

Читайте також: «Лайк» з операційної та нове життя на Харківщині: як підприємиця стала бойовою медикинею

Нагадаємо, військовий написав книжку для своїх малих дітей в окопах, і вона має такий успіх, що українці розібрали вже два тиражі.

Також ми розповідали, як волонтерка із Запоріжжя безплатно влаштовує весілля для воїнів.

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство23 години тому

Як поєднується «Кадилак» і кози? Ця фермерка з Київщини робить крафтовий сир, береже своїх «дівчат» і руйнує стереотипи

Фермерка Анастасія Кириленко розвозить замовлення на особливій моделі «Кадилака» — таких у світі всього 2000....

Суспільство1 день тому

Власноруч робить натуральну олію та хлібці. Історія матері чотирьох дітей з Полтавщини, що започаткувала екобізнес

«Чи є вас щось, заради чого хочеться вставати рано-вранці чи зовсім не лягати спати? Щось,...

Суспільство2 дні тому

«А хто мені скаже, що я не можу?». Історія волонтерки з «кришталевістю» кісток, яка йде проти законів фізики

Усі навколо казали, що вона порушує закони фізики та робить неможливе. Ольга Пометун народилася з...

Суспільство2 дні тому

З міста — в село, з російської — на українську. Історія дитбудинку сімейного типу з Донеччини та досвід адаптації на Заході

Перше слово найменшої доньки подружжя Распертових з Донеччини було не «мама», а «там бах». «Їй...

РЕКЛАМА: