

Технології
У Житомирі завершили виробництво першого бронекорпусу БТР-4Е
Житомирський бронетанковий завод передав перший виготовлений бронекорпус БТР-4Е Харківському конструкторському бюро з машинобудування імені Морозова.
Про це повідомили у пресслужбі заводу.
Наголошується, що це перший серійний бронекорпус плавучого бронетранспортера БТР-4Е з покращеними водохідними характеристиками.
На початку листопада Державний концерн «Укроборонпром» відзвітував про початок серійного виготовлення корпусів для бронетранспортерів БТР-4Е на ДП «Житомирський бронетанковий завод».

За результатами випробувань підприємство підтвердило спроможність якісно та в задані терміни виробляти корпуси для вітчизняних колісних бронетранспортерів.
Читайте також: 30 років ЗСУ. Перевір, що ти знаєш про історію та сучасність Збройних сил України (ТЕСТ)
Покращення морехідності та плавучості БТР-4 обладнали додатковими поплавками, а повітрязабірник винесли вище бойового модуля. Таке доопрацювання зробили для можливості озброєння бронетранспортерами цього типу морської піхоти України.

ДП «Харківське конструкторське бюро з машинобудування» має замовлення на виробництво 75 БТР-4Е для Збройних Сил України.
Наразі завод працює над замовленням з виготовлення ще декількох корпусів для цих бронемашин. Заявляється, що роботи виконуються згідно з технологічними процесами з дотриманням визначених термінів.
Читайте також: Зі сцени – на війну, з війни – на сцену. Актор Олег Шульга про театр, кіно та реабілітацію українських бійців через вистави
«Ми сподіваємося на постійні замовлення на цей вид продукції та гарантуємо її якість і вчасність постачання», – зазначає директор ЖБТЗ Геннадій Гращенков.

Окрім виробництва нових бронетранспортерів за державним оборонним замовленням ще має бути виготовлена одна командна штабна БТР-4К та одна ремонтно-евакуаційна машина БРЕМ-4РМ.
Читайте також: За плечима – Майдан та фронт. Історія волонтерки з Дніпра Аліни Михайлової
Український бронетранспортер БТР-4 призначений для транспортування бійців та їх вогневої підтримки на полі бою. На його базі створено ціле сімейство машин: командирська, командно-штабна, медична, ремонтно-евакуаційна, також виробник має й інші проєкти бойових машин на базі БТР-4.
Нагадаємо, Львівський завод відремонтував партію бронетехніки БМП-1 для армії.
Як ми повідомляли раніше, патрульні катери «Фастів» та «Суми» урочисто ввели до складу ВМС ЗС України.
Фото: facebook.com/dp.zhbtz.
Технології

Маркетплейс українських технологічних компаній CodeUA увійшов до короткого списку The Webby Awards у категорії «Працевлаштування». Сервіс змагатиметься за перемогу з чотирма іншими проєктами.
Про це повідомили в Міністерстві цифрової трансформації.
CodeUA запустили у листопаді 2024 року розробники Мінцифри та Львівського IT-кластера. На платформі зібрали найкращі українські IT-компанії, які надають свої послуги для підприємців з усього світу. Окрім інформування, CodeUA також популяризує Україну як державу, що має великий технологічний потенціал.
Читайте також: В Україні розпочали створювати національну велику мовну модель
«The Webby Awards — це “Оскар” у світі вебдизайну та розробки. Щороку премію дають крутим технологічним проєктам у найрізноманітніших нішах — від вебсайтів та реклами, до ШІ-продуктів та подкастів»‚ — написали в Мінцифри.
Серед переможців минулих років є такі компанії як Google, Apple, Pinterest, Spotify, NASA тощо.
Аби підтримати український сервіс, необхідно до 18 квітня проголосувати за CodeUA на сайті премії за посиланням.
Нагадаємо, що Мінцифри запустило платформу технологічних досягнень України.
Фото обкладинки: Freepik
Технології

Українські зброярі створили наземний роботизований комплекс D-21-12R. Міністерство оборони України кодифікувало комплекс та дозволило його викорстовувати в ЗСУ.
Про це повідомили в Міноборони.
Комплекс оснастили великокаліберним кулеметом. Робот може виконувати широкий спектр завдань: від спостереження і патрулювання до вогневої підтримки та ураження живої сили й легкоброньованої техніки противника.
Читайте також: Український робот урятував поранених бійців, які місяць перебували в оточенні (ВІДЕО)
D-21-12R має високу прохідність і здатен пересуватись по бездоріжжю, трясовині, а також долати неглибокі водні перешкоди. Комплексом керуватиме оператор, який перебуватиме у безпечному місці на значній відстані.
Нагадаємо, що українські зброярі створили новий БпЛА, що знищує бронетехніку та стійкий до РЕБ.
Фото обкладки: сайт Міноборони
Технології

Захисники й захисниці України отримають пріоритетний вибір дати під час подачі заяви на шлюб онлайн. Нововведення дозволятиме військовим реєструвати шлюб швидше та зручніше.
Про це повідомили в Міністерстві цифрової трансформації.
Як скористатися послугою
- Відкрити застосунок «Армія+».
- Перейти до розділу «Сервіси».
- Обрати послугу «Шлюб онлайн».
- Вибрати зручну дату й підтвердити заявку.
У день церемонії необхідно буде зайти за посиланням у «Дії» на онлайн-церемонію — там уже чекатиме працівник Цифрового ДРАЦСу, який проведе розпис. Уся процедура триває до 30 хвилин, для неї потрібні лише смартфон та доступ до інтернету.
У міністерстві вказали, що оновлення для військових випустять уже незабаром.
Читайте також: «Не одразу вдалося подати заяву» та «Одружилися за 5 хвилин»: як українці укладають шлюби онлайн у «Дії»
Що відомо про сервіс
Функцію в «Дії» запустили 9 вересня 2024 року. За перші три дні користувачі зробили 416 133 пропозиції.
Наразі понад чотири тисячі українських пар вже офіційно побралися онлайн. Ще 19 тисяч подали заяву, а понад два мільйони користувачів скористалися функцією зробити пропозицію.
Сервіс розробляє Мінцифри спільно з Міністерством юстиції України, державним підприємством «Національні інформаційні системи», Цифровим офісом ДРАЦС, Державною міграційною службою та АТ «Укрпошта» за підтримки швейцарсько-української програми EGAP, що виконує БО «Фонд Східна Європа». Технічним партнером стала компанія Сisco.
Нагадаємо, що у «Дії» до Дня закоханих додали новий документ для неодружених.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка «Дії»