Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

30 років ЗСУ. Перевір, що ти знаєш про історію та сучасність Збройних сил України (ТЕСТ)

Опубліковано

6 грудня в Україні відзначають 30-ту річницю створення Збройних сил України. За свою історію українська армія пережила справжню трансформацію та модернізацію, перетворившись на потужне та сучасне військо, яке захищає нас від російських окупантів. А що ти знаєш про ЗСУ? Давай перевіримо разом у новому тесті від ШоТам.

«Я присягаю ніколи не зрадити…». Кому військовослужбовці ЗСУ обіцяють ніколи не зрадити, складаючи присягу?

Правильно! Неправильно!

Військові присягають на вірність українському народу. «Я присягаю ніколи не зрадити народу України», — це останній рядок військової присяги.

Скільки жінок служать у ЗСУ?

Правильно! Неправильно!

За даними Кадрового центру, станом на кінець 2021 року у ЗСУ служать 32 569 жінок-військовослужбовець. Крім того, від початку російсько-української війни статус учасниці бойових дій отримали майже 17 тисяч військовослужбовиць. Кількість жінок, які працюють у ЗСУ, але не мають військового звання, ще більша.

Правда чи фейк: Збройні сили України входять до ТОП-25 найсильніших армій світу?

Правильно! Неправильно!

Згідно з Global Firepower Index 2021, українська армія займає 25 сходинку в рейтингу найсильніших армій світу, випереджаючи 115 «колег» з інших країн. У 2020 році Україна займала 27 місце в цьому рейтингу.

Який військовий підрозділ ЗСУ носить ім’я Чорних запорожців?

Правильно! Неправильно!

Почесну назву на честь формування часів УНР отримала 72-га окрема механізована бригада, яка базується в місті Біла Церква. Бригаду створили майже 20 років тому — у 2002. А вже 2014 року Чорні запорожці взяли участь у російсько-українській війні, захищаючи кордони України.

Хто першим склав військову присягу, затверджену 6 грудня 1991 року?

Правильно! Неправильно!

Текст військової присяги затвердили рівно 30 років тому, 6 грудня 1991 року. Першим у залі Верховної Ради її склав міністр оборони генерал-полковник Костянтин Морозов, присягнувши на вірність українському народу.

Яким військам ЗСУ належить ця емблема?

Правильно! Неправильно!

Це нова емблема танкових військ. На ній зображено латну рукавицю та булаву — атрибути кавалерії часів пізнього Середньовіччя. Один із розробників емблеми Віталій Гайдукевич порівнює кулак із силою українських танків: "Танк на полі бою — це потужна пробивна зброя, бронебійний сталевий кулак. Танкові підрозділи вважаються нащадками лицарської кавалерії", — каже Гайдукевич.

Хто випереджає ЗСУ за рівнем довіри українців?

Правильно! Неправильно!

Нещодавні соціологічні опитування підтверджують, що українці найбільше довіряють саме ЗСУ. Зокрема про це йдеться у літніх дослідженнях «Соціального моніторингу» та «Центру Разумкова». В обох випадках Збройні сили виявилися беззаперечним лідером. Також українці охоче довіряють волонтерам, ветеранам російсько-української війни, медикам та церкві.

Які завдання покладаються на українську армію, згідно з Конституцією?

Правильно! Неправильно!

Згідно з Конституцією України, на ЗСУ покладено оборону нашої країни, захист її суверенітету, територіальної цілісності та недоторканності.

У якому місті це відбулося?

Правильно! Неправильно!

Ці кадри, зафіксовані 9 травня 2014 року, стали легендарними: українська БМП на повному ходу прорвала барикаду прихильників «русского мира» в українському Маріуполі. За кермом перебував солдат строкової служби 72 ОМБр ЗСУ Дмитро Ворон.

Якому роду військ ЗСУ належить бойове гасло Святослава Хороброго «Іду на ви!»?

Правильно! Неправильно!

«Іду на ви!», — гасло наймолодшого роду військ ЗСУ, Сил спеціальних операції. ССО заснували 5 січня 2016 року.

А зі скількох основних родів військ та сил складається українська армія?

Правильно! Неправильно!

Сьогодні Україну та її суверенітет обороняють сухопутні, повітряні, військово-морські, десантно-штурмові війська та Сили спеціальних операцій

Яку назву мають міжнародні військові навчання, що традиційно відбуваються в Чорному морі за участі ВМС ЗСУ та членів НАТО?

Правильно! Неправильно!

Sea Breeze — міжнародні військові навчання, які проводяться на території України з 1997 року. Організатори — Україна та США. Цьогоріч відбулися одні з наймасштабніших тренувань в історії, до яких долучилися 17 країн-членів НАТО та партнери Альянсу.

Яку назву має танк на фото? Підказка: це один із найновіших танків Збройних сил України?

Правильно! Неправильно!

Це — БМ «Оплот», український основний бойовий танк, розроблений Харківським конструкторським бюро з машинобудування на основі танку T-84. БМ «Оплот» вважається повною модернізацією Т-84У «Оплот» та найновішим представником серії танків Т-84.

Скільки військовослужбовців ЗСУ взяли участь у міжнародних операціях з підтримання миру й безпеки?

Правильно! Неправильно!

Україна розпочала миротворчу діяльність у 1992 році. За цей час історія участі ЗСУ в міжнародних операціях з підтримки миру й безпеки нараховує понад 45 тисяч військовослужбовців. Загалом українські миротворці взяли участь у щонайменше 27 операціях в різних регіонах планети.

6 грудня — це не лише день ЗСУ, а й...

Правильно! Неправильно!

6 грудня 1919 року розпочався Перший Зимовий похід Дієвої Армії УНР. Військова кампанія тривала шість місяців і закінчилась 6 травня 1920 року. За цей час українська армія подолала майже три тисячі кілометрів Житомирською, Київською, Черкаською, Кіровоградською, Миколаївською, Одеською, Вінницькою областями та провела понад 50 успішних боїв.

30 років ЗСУ. Перевір, що ти знаєш про історію та сучасність Збройних сил України
Наряд поза чергою!
Упс, схоже історія ЗСУ — це не твій профіль. Але давай подивимось на результат інакше: завдяки цьому тесту тобі вдалося дізнатися щось нове про українську армію. І це чудово! Поширюй тест серед друзів та не забудь подякувати тим, хто ціною власного життя захищає нас від російських окупантів. Слава Україні!
Струнко!
Цим результатом складно похизуватися, але кілька правильних відповідей — це вже непогано. Продовжуй у тому ж дусі та не забудь подякувати тим, завдяки кому у нас сьогодні є час на подібні розваги.
Ще трохи, і було б ідеально
Непоганий результат, але кілька помилок все ж є. А отже — є й нові знання про нашу армію. Поширюй тест серед друзів, побачимо, хто буде справжнім експертом чи експерткою з історії Збройних сил.
Рівняння на переможця!
Вау! Твої знання про Збройні сили України вражають! Схоже, українська армія якось пов’язана з твоїм життям. Вітаємо з крутим результатом. І не забудь поширити цей тест серед друзів. У такий спосіб ми можемо розповісти про ЗСУ ще більшій кількості людей!

Поділіться своїми результатами:

Суспільство

Як ветерану безоплатно здобути нову професію або спеціальність?

Опубліковано

В Україні працює урядовий проєкт, який дає змогу учасникам бойових дій і громадянам, які отримали інвалідність через війну, безоплатно пройти професійне навчання.

Про це повідомляє Державна служба зайнятості.

Здобуття освіти

  1. Спершу треба обрати професію або освітню програму. Зробити це можна тут.
  2. Потім треба подати заяву онлайн;
  3. Залишилося укласти договір і почати навчання!

Державна служба зайнятості приймає рішення впродовж 5 робочих днів.

Читати також: Дія.City анонсує спеціальні умови для технологічних стартапів: уряд ухвалює закон

Додаткові можливості

  • компенсація витрат на проїзд, проживання та медичний огляд;
  • можливість різних форм навчання та їх поєднання;
  • індивідуальний супровід.

Нагадаємо, що ССО знищили ворожий “Бук-М1”, який готувався до пуску ракет (ВІДЕО).

Також ми повідомляли, що Грузія продовжила термін безвізового перебування українців до трьох років.

Фото: ДСЗ

Читати далі

Суспільство

“Очима та серцем”: у Києві відкрилася виставка про Японію

Опубліковано

Музей історії міста Києва презентував виставкову, присвячену унікальній природі, культурі та дивовижним людям Японії.

Про це повідомляють на сайті КМДА.

Про виставку

Експозиція виставки складається з двох основних тематичних ліній:

  • перша лінія представляє близько 20 робіт японської пейзажної графіки з колекції Музею історії міста Києва, що були подаровані містом Кіото у 1978 році разом з Асоціацією художників школи Нанга;
  • друга лінія включає понад 100 фотографій української мисткині Вєри Бланш, яка знайшла притулок у Японії та почала активно вивчати японську культуру. Кожна з її фотографій відображає захоплення цією країною, силою, мудрістю та витривалістю її людей.

Виставка “Японія. Очима та серцем” дасть можливість відвідувачам побачити магію краси природи, як її зображають самі японці, і відчути сучасне серцебиття країни, як його фіксує українка.

Читати також: Дія.City анонсує спеціальні умови для технологічних стартапів: уряд ухвалює закон

Як потрапити?

Де: Музей історії міста Києва, вул. Богдана Хмельницького, 7;

Коли: з 24 квітня по 30 червня; середа-неділя; з 12:00 до 19:00;

Вартість: повний квиток – 200 гривень, пільговий – 100 гривень.

Нагадаємо, що на Подолі відреставрують будинок XVII століття: що відомо.

Фото: КМДА

Читати далі

Суспільство

ССО знищили ворожий “Бук-М1”, який готувався до пуску ракет (ВІДЕО)

Опубліковано

Оператори 3-го окремого полку ССО під час розвідувальних дій на одному з найгарячіших напрямків виявили зенітно-ракетний комплекс “Бук-М1” противника, який готувався до пуску ракет.

Про це повідомляють в Telegram-каналі Сил Спеціальних Операцій.

“Наші оператори передали координати ворожої цілі ракетно-артилерійському підрозділу Сил оборони. “Бук-М1″ не встиг випустити жодної ракети – його було оперативно знищено”, – пишуть в ССО.

Читати також: Соборні. Писанки з усіх областей України. Музей Івана Гончара видав святковий набір великодніх листівок

ССО ЗСУ

Сили спеціальних операцій Збройних сил України – окремий рід сил Збройних сил України, до складу якого входять частини спеціального призначення і підрозділи інформаційно-психологічних спеціальних операцій. Неофіційним гімном є пісня “Тихо прийшов, тихо пішов”, написана під час російсько-української війни.

Нагадаємо, що в Україні з’явилася професія “Фахівець із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб”.

Також ми повідомляли, що за добу українці в “Дії” придбали військових облігацій на понад 30 млн грн.

Фото: ССО ЗСУ

Читати далі