Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

30 років ЗСУ. Перевір, що ти знаєш про історію та сучасність Збройних сил України (ТЕСТ)

Опубліковано

6 грудня в Україні відзначають 30-ту річницю створення Збройних сил України. За свою історію українська армія пережила справжню трансформацію та модернізацію, перетворившись на потужне та сучасне військо, яке захищає нас від російських окупантів. А що ти знаєш про ЗСУ? Давай перевіримо разом у новому тесті від ШоТам.

«Я присягаю ніколи не зрадити…». Кому військовослужбовці ЗСУ обіцяють ніколи не зрадити, складаючи присягу?

Правильно! Неправильно!

Військові присягають на вірність українському народу. «Я присягаю ніколи не зрадити народу України», — це останній рядок військової присяги.

Скільки жінок служать у ЗСУ?

Правильно! Неправильно!

За даними Кадрового центру, станом на кінець 2021 року у ЗСУ служать 32 569 жінок-військовослужбовець. Крім того, від початку російсько-української війни статус учасниці бойових дій отримали майже 17 тисяч військовослужбовиць. Кількість жінок, які працюють у ЗСУ, але не мають військового звання, ще більша.

Правда чи фейк: Збройні сили України входять до ТОП-25 найсильніших армій світу?

Правильно! Неправильно!

Згідно з Global Firepower Index 2021, українська армія займає 25 сходинку в рейтингу найсильніших армій світу, випереджаючи 115 «колег» з інших країн. У 2020 році Україна займала 27 місце в цьому рейтингу.

Який військовий підрозділ ЗСУ носить ім’я Чорних запорожців?

Правильно! Неправильно!

Почесну назву на честь формування часів УНР отримала 72-га окрема механізована бригада, яка базується в місті Біла Церква. Бригаду створили майже 20 років тому — у 2002. А вже 2014 року Чорні запорожці взяли участь у російсько-українській війні, захищаючи кордони України.

Хто першим склав військову присягу, затверджену 6 грудня 1991 року?

Правильно! Неправильно!

Текст військової присяги затвердили рівно 30 років тому, 6 грудня 1991 року. Першим у залі Верховної Ради її склав міністр оборони генерал-полковник Костянтин Морозов, присягнувши на вірність українському народу.

Яким військам ЗСУ належить ця емблема?

Правильно! Неправильно!

Це нова емблема танкових військ. На ній зображено латну рукавицю та булаву — атрибути кавалерії часів пізнього Середньовіччя. Один із розробників емблеми Віталій Гайдукевич порівнює кулак із силою українських танків: "Танк на полі бою — це потужна пробивна зброя, бронебійний сталевий кулак. Танкові підрозділи вважаються нащадками лицарської кавалерії", — каже Гайдукевич.

Хто випереджає ЗСУ за рівнем довіри українців?

Правильно! Неправильно!

Нещодавні соціологічні опитування підтверджують, що українці найбільше довіряють саме ЗСУ. Зокрема про це йдеться у літніх дослідженнях «Соціального моніторингу» та «Центру Разумкова». В обох випадках Збройні сили виявилися беззаперечним лідером. Також українці охоче довіряють волонтерам, ветеранам російсько-української війни, медикам та церкві.

Які завдання покладаються на українську армію, згідно з Конституцією?

Правильно! Неправильно!

Згідно з Конституцією України, на ЗСУ покладено оборону нашої країни, захист її суверенітету, територіальної цілісності та недоторканності.

У якому місті це відбулося?

Правильно! Неправильно!

Ці кадри, зафіксовані 9 травня 2014 року, стали легендарними: українська БМП на повному ходу прорвала барикаду прихильників «русского мира» в українському Маріуполі. За кермом перебував солдат строкової служби 72 ОМБр ЗСУ Дмитро Ворон.

Якому роду військ ЗСУ належить бойове гасло Святослава Хороброго «Іду на ви!»?

Правильно! Неправильно!

«Іду на ви!», — гасло наймолодшого роду військ ЗСУ, Сил спеціальних операції. ССО заснували 5 січня 2016 року.

А зі скількох основних родів військ та сил складається українська армія?

Правильно! Неправильно!

Сьогодні Україну та її суверенітет обороняють сухопутні, повітряні, військово-морські, десантно-штурмові війська та Сили спеціальних операцій

Яку назву мають міжнародні військові навчання, що традиційно відбуваються в Чорному морі за участі ВМС ЗСУ та членів НАТО?

Правильно! Неправильно!

Sea Breeze — міжнародні військові навчання, які проводяться на території України з 1997 року. Організатори — Україна та США. Цьогоріч відбулися одні з наймасштабніших тренувань в історії, до яких долучилися 17 країн-членів НАТО та партнери Альянсу.

Яку назву має танк на фото? Підказка: це один із найновіших танків Збройних сил України?

Правильно! Неправильно!

Це — БМ «Оплот», український основний бойовий танк, розроблений Харківським конструкторським бюро з машинобудування на основі танку T-84. БМ «Оплот» вважається повною модернізацією Т-84У «Оплот» та найновішим представником серії танків Т-84.

Скільки військовослужбовців ЗСУ взяли участь у міжнародних операціях з підтримання миру й безпеки?

Правильно! Неправильно!

Україна розпочала миротворчу діяльність у 1992 році. За цей час історія участі ЗСУ в міжнародних операціях з підтримки миру й безпеки нараховує понад 45 тисяч військовослужбовців. Загалом українські миротворці взяли участь у щонайменше 27 операціях в різних регіонах планети.

6 грудня — це не лише день ЗСУ, а й...

Правильно! Неправильно!

6 грудня 1919 року розпочався Перший Зимовий похід Дієвої Армії УНР. Військова кампанія тривала шість місяців і закінчилась 6 травня 1920 року. За цей час українська армія подолала майже три тисячі кілометрів Житомирською, Київською, Черкаською, Кіровоградською, Миколаївською, Одеською, Вінницькою областями та провела понад 50 успішних боїв.

30 років ЗСУ. Перевір, що ти знаєш про історію та сучасність Збройних сил України
Наряд поза чергою!
Упс, схоже історія ЗСУ — це не твій профіль. Але давай подивимось на результат інакше: завдяки цьому тесту тобі вдалося дізнатися щось нове про українську армію. І це чудово! Поширюй тест серед друзів та не забудь подякувати тим, хто ціною власного життя захищає нас від російських окупантів. Слава Україні!
Струнко!
Цим результатом складно похизуватися, але кілька правильних відповідей — це вже непогано. Продовжуй у тому ж дусі та не забудь подякувати тим, завдяки кому у нас сьогодні є час на подібні розваги.
Ще трохи, і було б ідеально
Непоганий результат, але кілька помилок все ж є. А отже — є й нові знання про нашу армію. Поширюй тест серед друзів, побачимо, хто буде справжнім експертом чи експерткою з історії Збройних сил.
Рівняння на переможця!
Вау! Твої знання про Збройні сили України вражають! Схоже, українська армія якось пов’язана з твоїм життям. Вітаємо з крутим результатом. І не забудь поширити цей тест серед друзів. У такий спосіб ми можемо розповісти про ЗСУ ще більшій кількості людей!

Поділіться своїми результатами:

Суспільство

Нацперелік культурної спадщини України поповнився новими пунктами: що додали

Опубліковано

МКІП додало низку пунктів до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України.

Про це повідомляє МКІП.

Серед них:

  • Традиційна народна гра «Ашик», розповсюджена на Півдні Одеської області у місцях компактного проживання болгар і гагаузів, зокрема в селах Городнє, Виноградівка Болградського району, Котловина Ізмаїльського району;
  • Традиція виконання ритуального чоловічого танцю «Сербен» у селі Чортовець Городенківської міської ради. Традиція розповсюджена також у місцях компактного проживання уродженців села Чортовець за кордоном. Це передмістя Праги (Чехія), передмістя Парижа (Франція), Португалія, Польща;
  • Культура традиційної гуцульської сирної пластики. Ця традиція побутує в селах Брустури, Космач, Прокурава, Шепіт, Річка, Снідавка Косівського району та седах Криворівня, Чорний потік, Красник Верховинського району. Подібні елементи існують і в інших регіонах України, зокрема Карпатського регіону, так і в інших країнах, таких як Польща, Словаччина, Угорщина, Румунія, однак мають місцеві особливості, традицію та культуру, пов’язану з місцем побутування;
  • Весільний обряд «Читання корони». «Корона» побутує на теренах Волинської області.

Нагадаємо, що на акаунті Unreal Engine опублікували роботу українського художника.

Також ми повідомляли, що під бренд «Створено захисниками» виділять полиці в супермаркетах і на заправках.

Фото: МКІП

Читати далі

Суспільство

У Львові стартувало опитування для молоді

Опубліковано

У Львові стартувало опитування серед молоді віком 14-35 років, щоб дослідити їхні потреби та бажання, повідомляє міська рада. Це опитування допоможе розробити стратегію для молоді у громаді, оскільки Львів став «Молодіжною столицею Європи 2025».

Про це повідомляє міська рада.

За результатами опитування буде сформовано профіль молодих людей з урахуванням таких сфер, як цінності, взаємодія в соціумі, безпека та війна, здоров’я, кар’єра, дозвілля, громадська активність і схильність до міграції.

Читати також: Private Language School: як жителів Чернігова навчають англійської

Розробником та виконавцем дослідження є дослідницька агенція Fama, а партнером виступає мережа ресторанів Lviv Croissants. За кожну заповнену анкету Lviv Croissants надсилатиме 100 гривень реабілітаційному центру Unbroken.

Опитування доступне за посиланням.

Нагадаємо, що в центрі Львова облаштують сквер на місці колишнього ринку «Добробут»: як він виглядатиме.

Фото: з вільних мереж

Читати далі

Суспільство

Private Language School: як жителів Чернігова навчають англійської

Опубліковано

Від школи англійської Інни Черевко лишились понівечені стіни і дах. Але вона все відбудувала і готує чернігівців до вступу у Гарвард. Та разом з міжнародними фондами допомагає відновлювати зруйновані міста.

Викладачка англійської Інна Черевко 5 років наймала людей у пивоварню. Проте в перервах між співбесідами мріяла навчати жителів Чернігова англійської. Разом із сестрою у вільний час викладала мову школярам.

Професійний зріст

“Ми сиділи разом із сестрою на кухні й вирішили, що нам треба рухатись у якийсь інший напрямок. Тому зародилася ідея створити школу, щоб це було не просто вдома на кухні чи в кімнаті, а щоб було більш професійно”, – розповідає Інна.

В орендованому кабінеті 2х2 метри сестри були й викладачками, і секретарками, і прибиральницями. А за 12 років школа виросла до двоповерхового офісу з 10 кабінетами.

Повномасштабне вторгнення та влучення

24 лютого 2022 життя змінилось у всіх – Інна ледь не втратила справу свого життя. Та жінка продовжувала працювати аж до 19 серпня. Коли під час ракетного обстрілу в школі вирвало вікна, пошкодило двері та стіни.

“Це сліди від шматків розбитого скла, яке летіло сюди. Так само про ракетний удар нам нагадують наші столи, на яких, якщо ви детально глянете, також є подряпини, які залишилися від скла”, – згадує вона.

Інна була в розпачі, коли побачила руйнування, адже у школі було знищене геть усе. Тому на 4 місяці школу довелося закрити та припинити всі уроки. Але щоб студенти якнайшвидше відновили навчання, жінка звернулася до грантодавців.

Отримання гранту

“Завдяки участі в проєкті МОМ “Розвиток МСП: економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та відновлення бізнесу” ми відновили всю матеріально-технічну базу, яка в нас була”, – згадує дівчина.

За отримані кошти в школі відремонтували освітлення, закупили ноутбуки й підручники. Нова техніка дозволила відновити офлайн-навчання, а також займатися зі студентами онлайн. Тепер у школі більше 300 студентів — це 30 груп для дітей і дорослих.

У школі студентів готують до тестів Cambridge та IELTS. Найстаранніші з них вступають до Гарварда та Манчестера. А найкращі випускники працюють з міжнародними фондами задля відновлення зруйнованих міст. Та вивчають можливості інклюзивної відбудови України.

Нагадаємо, що фільм «Вторгнення. Операція «Дунай» спільного виробництва України і Чехії вийде у прокат 30 травня.

Читати далі