Суспільство
У Вінниці з’явився перший в країні робот-хірург
У Вінниці запровадили роботизовану хірургію. Робота-хірурга “взяли в штат” в медичному центрі ендохірургії. Це перший і поки що єдиний електронний лікар в Україні. Кіборга Да Вінчі розробили у США. Наразі медики центру вже пройшли навчання і визначили дати перших операцій за участі робота. Про це повідомляє UA:Вінниця.
“Працювати на daVinci є мрією багатьох хірургів. В багатьох країнах така хірургія вже багато років доступна. Тільки не в Україні. Тепер українцям не треба шукати клініки за кордоном. Звісно собівартість роботи за допомогою робота коштовна. Маємо надію, на співпрацю з державою, зі страховою медициною. Так як це робиться в усьому світі. Це значно вплине на доступність” – говорить директор центру Євгеній Антонюк.
Чим особливий робот-хірург?
Робот робить операції, які не під силу людині, бо може працювати в чотири руки у важкодоступних місцях. У Вінниці він запрацює вже у березні – заплановані перші операції. Проведуть втручання в пухлинні процеси малого тазу та будуть видаляти рак простати.
Читайте також: Парламент ухвалив закон про трансплантацію органів: що зміниться
“Операцію за допомогою робота можна робити будь-які операції. Але є операції, які лікар не може зробити звичайним доступом, так як зробить це робот. Це рак простати, рак кишківника та деякі операції по гінекології”, – додає Антонюк.
Працюватимуть з роботом місцеві хірурги. Андрій Григоренко та Руслан Церковнюк пройшли навчання роботизованої хірургії в провідних клініках Європи та США.
Українці їдуть у клініки з роботом-хірургом в Польщу, Німеччину, Турцію. Операції коштують 5-7 тисяч євро. В Україні хочуть зробити операції суттєво дешевшими.
Суспільство
Михайло Ділок
директор центру надання соціальних послуг Бобровицької сільської ради.
Уся допомога є безкоштовною
Геннадій Іванюк
виконувач обов’язків голови Бобровицької міської ради Чернігівської області
«Ми хочемо, аби їм було в нас комфортно»
Марина Бушеленко
психологиня соціально-психологічного простору у Бобровицькій громаді
Люди часто бояться психологів, але ми хочемо допомогти
Коментарі
Суспільство
Реабілітація за світовими стандартами
- тренажерами для відновлення після мінно-вибухових травм;
- апаратами віртуальної реальності, що роблять реабілітацію цікавою завдяки гейміфікації;
- системами для точного оцінювання прогресу пацієнтів.
Коментарі