Суспільство
У Вінниці створили центр лікування болю та реабілітації «Прометей»
У Вінниці створили центр лікування болю та реабілітації «Прометей», у якому військовим послуги надаватимуть безкоштовно.
Про це повідомили у Вінницькій міській раді.
«Біль – не вічний, і його можна позбутися завдяки усвідомленню і розумінню, як з ним працювати», – гасло, під яким у Вінниці відкрили центр лікування болю та реабілітації «Прометей».
Ініціатива створення центру належить лікарям Дмитру Дмитрієву та Сергію Коваленку, а також ветерану російсько-української війни Святославу Ніколайчуку. Їм вдалося залучити донорські кошти для закупівлі необхідного обладнання, із ремонтом приміщення допомогла Вінницька міська рада.
Читайте також: Знову ходить та згинає коліно: кейс українки, яка пройшла успішну реабілітацію після обстрілу Чернігова
Фахівці новоствореного центру займаються лікуванням фантомного та хронічного болю, а також інших видів больового синдрому. Допомогу клієнтам тут надаватимуть на сучасному обладнанні, використовуючи провідні закордонні практики. Зокрема VR-технології, які допомагають мозку людини припинити зациклюватися на болю і переносять увагу на інші завдання. Організм людини звикає до цього стану, і фантомний біль майже зникає.
Наразі надання такої допомоги є вкрай актуальним, позаяк відсоток хронізації після поранення – приблизно 60-70%. Тобто, якщо у військових було поранення, то щонайменше шестеро з десяти осіб матимуть хронічний больовий синдром. Через великий потік поранених державні медичні заклади не мають можливості займатися розв’язанням цієї проблеми.
Для розвитку центру його співзасновники залучають різне фінансування – це і грантові кошти, і благодійні фонди та організації.
Нагадаємо, на Житомирщині запрацював перший мобільний реабілітаційний модуль.
Окрім того, аспірант КПІ розробив систему дистанційної реабілітації «Основа».
Фото: vmr.gov.ua.
Суспільство
В Ірпені стартували відновлювальні роботи на багатоповерхівках за адресами 105-Н та 105-О, які постраждали внаслідок обстрілів.
Про це повідомляє мер Ірпеня Олександр Маркушин.
На об’єкті вже працюють 25 фахівців. Вони займаються демонтажем згорілих конструкцій, вивозять сміття, замінюють стояки та проводять заміри для встановлення нових вікон.
Влада міста два з половиною роки шукала джерела фінансування, подаючи заявки на всі можливі державні програми. Зрештою об’єкт включили до програми Фонду ліквідації наслідків збройної агресії.
Читати також: У Бучі майже відновили пошкоджений обстрілами будинок (ФОТО)
Хто займається ремонтом
Капітальний ремонт виконують фахівці підрядної організації «Будівельна група “Ветерани України”». Контроль за робтами здійснює Київська обласна військова адміністрація (КОВА).
Нагадаємо, що унікальне панно «Пори року» відреставрують і передадуть до музею (ФОТО).
Фото: фейсбук Олександра Маркушина.
Коментарі
Суспільство
Організація Gender Stream запустила новий проєкт «ВАРТОВІ», який допомагає боротися зі злочинами на ґрунті ненависті до ЛГБТКІ+ людей. Платформа надає юридичну та адвокатську підтримку постраждалим і документує правопорушення.
Про це повідовляють на сайті організації.
Юридична допомога
«ВАРТОВІ» працюють із випадками фізичного насильства, убивств, дискримінації, порушень прав і злочинів, пов’язаних із сексуальною орієнтацією чи гендерною ідентичністю. Серед напрямів — аналіз, моніторинг, освітня діяльність і адвокація.
«Ми прагнемо, щоб кожен і кожна, хто постраждав від злочинів ненависті, отримали підтримку, а винні відповідали за свої дії», — зазначила Ольга Полякова, очільниця Gender Stream.
Допомогу можуть отримати не лише представники та представниці ЛГБТКІ+ спільноти, а й їхні союзники та батьки.
Читати також: В Україні вийшов трейлер документального фільму про ЛГБТК+ спільноту під час війни
Співпраця з поліцією
Проєкт активно співпрацює з правоохоронцями, допомагаючи розпізнавати злочини ненависті. Для поліції організовують тренінги та надають супровід у роботі над такими випадками.
«Складність у фіксації подібних злочинів залишається проблемою через відсутність чітких механізмів реагування. «ВАРТОВІ» прагнуть змінити цю ситуацію, допоки не буде ухвалено законопроєкт 5488», — наголошують в організації.
Детальніше про ініціативу — за посиланням.
Нагадаємо, що в Україні знімають документальний фільм про жінок-військових.
Фото: Freepik.
Коментарі
Суспільство
Архітектурне бюро Archimatika реалізувало інноваційний проєкт у житловому комплексі «Файна Таун». Параметричний міст став частиною пішохідної променади від будівлі KAN Development та прикладом сучасної архітектури з елементами біоніки.
Про це повідомляє агенство в соціальних мережах.
Міст має просторово викривлену поверхню, яка змінюється в трьох вимірах. Його виконали з монолітного залізобетону, створивши практично суцільну конструкцію. Кожна ділянка мосту унікальна за формою, положенням у просторі та габаритами.
Через складність дизайну команда розробила індивідуальну опалубку для будівництва.
«Кожна похибка, навіть мінімальна, могла стати критичною, тому проєкт умовно поділили на 200 сегментів і для кожного підготували додаткові креслення», — зазначають в Archimatika.
Читати також: У Києво-Печерській лаврі реставрують великий іконостас (ФОТО)
Біоніка в Україні
Подібні криволінійні форми вже давно популярні у світі, зокрема завдяки творчості архітекторки Захи Хадід. Проте для України це один із перших подібних досвідів. У бюро підкреслюють, що такі конструкції — це виклик, який потребує бездоганної координації між проєктувальниками та будівельниками.
Нагадаємо, що унікальне панно «Пори року» відреставрують і передадуть до музею (ФОТО).
Фото: інстаграм Archimatika.
Коментарі