Суспільство
На Житомирщині запрацював перший мобільний реабілітаційний модуль
У місті Овручі на Житомирщині запущено мобільний реабілітаційний модуль для постраждалих від війни.
Про це повідомили у Міністерстві охорони здоров’я України.
Містяни, які постраждали внаслідок повномасштабної війни зможуть отримати психосоціальну допомогу та пройти фізичну реабілітацію.
«Такі модулі — приклад доступних та якісних амбулаторних послуг із відновлення людини. Коли будь-який пацієнт, який потребує довготривалої реабілітації може її отримати у себе в громаді», – йдеться в повідомленні.
До кінця року проєкт планує значно розширитись. Такі реабілітаційні модулі є не лише в Овручі. Їх прототипи вже працюють у Києві та Рівному. Завдяки невеликим витратам на виробництво та швидкості встановлення, подібний формат реабілітаційних просторів можна масштабувати в межах країни. Наразі виробничі можливості соціальної франшизи складають 40 модулів на рік.
Мобільні реабілітаційні модулі орієнтовані на людей, які постраждали внаслідок повномасштабної війни, розв’язаної росією: ветеранів, ветеранок, їхніх родин й цивільних осіб. Це мультифункціональний безбарʼєрний простір, де людина може відновитись, як фізично, так і психологічно.
Читайте також: Як в Україні безкоштовно отримати протез. Досвід жителя Ізюма, який наступив на міну «пелюстку»
В усіх модулях працюють мультидисциплінарні команди, які складаються з фізичного терапевта, логопеда, кейс-менеджера, психолога та інших фахівців. Фахівці такого мобільного модулю допомагають пацієнтам із фізичною реабілітацією, протезуванням, відновленням мовлення. Також, за потреби, надають психологічну підтримку, юридичний супровід та консультації щодо навчання, перекваліфікації і працевлаштування.
За словами ветерана Андрія Олійчука, реабілітація в громаді — надзвичайно важлива складова процесу повернення до повноцінного життя після поранення чи травми:
Подібні реабілітаційні модулі повністю відповідають концепції МОЗ із розбудови системи реабілітації. Вони інтегруються у місцеву систему охорони здоров’я та контрактуються Національною службою здоров’я України.
Щоб стати пацієнтом реабілітаційного модуля в Овручі необхідно перейти на сторінку сайту соціальної франшизи та заповнити онлайн-форму. Після чого його представники зв’яжуться із заявником, підберуть зручний час для візиту та супроводжуватимуть впродовж всього процесу реабілітації.
Нагадаємо, на Рівненщині презентували мобільний додаток для спортивної реабілітації.
Такожна Київщині відновив роботу реабілітаційний центр для людей з інвалідністю.
Фото: Міністерство охорони здоров’я України.
Коментарі