Суспільство
У Варшаві дизайнер познайомив українських дітей із мистецтвом апсайклінгу
У Варшаві 50 український дітей-переселенців від 7 до 17 років відвідали безкоштовні майстер-класи креативного дизайнера, ілюстратора та ментора Євгена Величева. Він розповів і познайомив дітей, як дати старим речам друге життя та показав, що дірочка – не причина позбуватися улюбленої речі.
Про це ШоТам розповіли організатори майстер-класів.
«Ми з RCR Khomenko разом переусвідомлюємо старі речі, стосунки з ними. Створюємо дитячу айдентику, яка допомагає дітям комунікувати між собою і наповнювати гардероб позитивними і веселими історіями. Віримо в зв’язок «голова-рука». Коли в голові маєш ідею, а руками починаєш її формувати і бачити, на скільки цікавою вона може бути», — каже Величев.
Читайте також: Нове життя для пластику. Як українські та світові бренди рятують світ від сміття
Діти ділилися на команди і створювали колажі з термоплівки. Фіксували їх на власному одязі.
«Ми попередньо готуємо абстрактні форми, які самі вирізаємо і даємо дітям можливість їх переусвідомити. Є схожі форми, але кожна наліпка унікальна. Маленькі дітки зазвичай працюють з запропонованими матеріалами. Старші хочуть додати щось своє, тоді в хід йдуть ножиці. Єдине, що не пропонуємо – багато чорного кольору та химерні форми, щоб не тригерити. За вісім секунд через праску переносимо термопатч на одяг, знімаємо захисну плівку і малюнок нанесений. Можна формувати багатошарові композиції. Перекриття дає цікавий ефект», — зазначає дизайнер.
Майстерня Samoprint була створена брендом RCR Khomenko, щоб розвивати дитячу креативність, перетворюючи тривожний досвід на творчий процес. Спільно працювати над дитячими труднощами та розкривати їхню ідентичність, сприяючи формуванню командного духу.
«З фарбами ми не працюємо. Але одна дівчинка принесла старі футболки, вже колись пофарбовані. Виходить, цю ж річ вона кастимізувала вдруге, а фарба стала тлом для нової історії. Були сюжетні малюнки. Наприклад, стоять дві людини, одна під сонцем, інша під дощем. Одна постійно сумна, інша весела. Між ними знаходиться качечка з палицею, яка робить пустощі, через які змінюється погода. Так керує настроєм людем. Був хлопчик, який зробив собі костюм, натхненний персонажами Майнкрафту. Діти часто обирали зображення, пов’язані з улюбленими іграми. Хтось собі папугу на плечі зробив, як у пірата. Часто вирізали імена або назви своїх міст. Одна дівчинка принесла тай-дай футболку. Спочатку зробила сім’ю пташок, що живуть на хмарці. А далі почала фантазувати, хто може жити вище. В результаті над ними оселився слон і хлопець з квіткою в руці. До фантазійних сюжетів додала різну текстуру і річ було не впізнати», — розповів Євген Величев.
Дивіться відео: Волонтерка одягає переселенців і підбирає ефектні та стильні луки
Організатором події стала громадська організація «Культурні Географії». Фокусною темою стала методика апсайклінгу.
«Ми розуміємо що існування фешену і можливість обирати те, як ти будеш виглядати – важлива територія демократії. Це те, як ми себе висловлюємо. Але ми розповідаємо ще й про важливість наших з планетою екологічних стосунків. Великі бренди ствоюють надлишок речей, які іноді навіть в колекціях не продаються. Швидкоплинність моди робить неактуальними кольори і форми. Ці речі просто викидають. Виробництва шкодять середовищу через матеріали, фарби, озонові викиди. Якщо ти хочеш виглядати по-новому, не обов’язково бігти в магазин. Бо таким чином стимулюєш бренди робити ще більше речей. Натомість старі речі можна кастимізувати: перешити, нанести прінт, перефарбувати. Дірочка в футболці — не привід позбавлятися від улюбленого одягу. Це саме той елемент, який може зберігати зв’язок з твоєю особистою історією і цією річчю. . А якщо вона тебе дратує, за допомогою нашого методу, можна наклеїти на неї патч. Створити щось більш унікальне, а головне – своє. Показати, що відчуваєш, або ким ти є», — зазначив Величев.
Читайте також: Українські бренди підкорюють Нью-Йорк. Що представляли дизайнери на цьогорічному Тижні моди
Майстер-класи відбулись в рамках проєкту Culture Helps/Культура Допомагає, що реалізується Іншою Освітою та zusa за підтримки Європейського союзу.
Нагадаємо, харківський бренд ORIGA показав в Італії колекцію одягу, створену на лінії фронту.
Окрім того, бренд дитячого одягу Be Easy евакуювався і шиє дощовики для ЗСУ.
Також ШоТам розповідав, як український бренд відшиває комбінезони для песиків і допомагає ЗСУ.
Фото: надане ШоТам.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі