Культура
У Києві перейменують бібліотеку на честь видатного краєзнавця
Бібліотека ім. Олександра Герцена у Святошинському районі Києва отримає нове ім’я. Її назвуть на честь видатного краєзнавця Сергія Вакулишина.
Про це повідомляє Київська міська рада.
Як пояснила голова постійної комісії з питань культури, туризму та суспільних комунікацій Вікторія Муха, колектив бібліотеки сам виступив з ініціативою перейменування.
Сергій Вакулишин зробив надзвичайно важливий внесок у розвиток краєзнавства та збереження історичної пам’яті Києва. Завдяки його зусиллям у 1999 році з’явився музей історії Святошинського району, який став не лише культурно-освітнім центром, а й символом єдності громади.
Читати також: Киян закликають читати в метро: стартував флешмоб від книгарні «Сенс» (ВІДЕО)
Ким був Сергій Вакулишин
Відомий краєзнавець, педагог, автор книг і численних статей, Вакулишин очолював Святошинський осередок Національної спілки краєзнавців України. Його головним проєктом став Зразковий музей історії Святошинського району, створений у 1999 році. Завдяки його роботі тисячі людей змогли глибше пізнати історію свого міста та району.
Нагадаємо, що на Хрещатику відкрили другу книгарню-кав’ярню «Закапелок».
Фото: Freepik.
Культура
Українські стрічки стануть частиною авторської програми від режисера «Носферату» у «Лінкольн-Центрі». Роберт Еґґерс включив два українські фільми до своєї добірки стрічок, які надихнули його на створення нового фільму.
Про це повідомив Національний центр Олександра Довженка.
З 5 по 9 лютого у Нью-Йорку покажуть поетичний фолк-горор «Вечір на Івана Купала» Юрія Іллєнка та казкову стрічку «Андрієш», яку зняли Сергій Параджанов і Яків Базелян.
Ці фільми стануть частиною програми «Закликання «Носферату»: Роберт Еґґерс представляє». У ній також можна буде побачити роботи Жана Кокто, Девіда Ліна та оригінальний «Носферату».
Читати також: «Планета Кіно» запустила власний онлайн-кінотеатр: як це працює
Що робить цю добірку особливою
Еґґерс відомий своїм унікальним підходом до кіно, в якому він майстерно поєднує історичну достовірність, фольклор і атмосферу готичного жаху. Українські фільми, обрані режисером, ідеально вписуються в цю естетику.
Де та коли
Покази відбудуться у легендарному «Лінкольн-Центрі» — одному з найвпливовіших культурних майданчиків США. Програму показуватимуть протягом п’яти днів з 5 по 9 лютого.
Нагадаємо, що «Довженко-Центр» відкрив власний онлайн-кінотеатр.
Фото: кадр з фільму «Вечір на Івана Купала».
Культура
Голосування у «Дії» запустили 13 січня 2025 року. В опитуванні взяли участь понад 260 тисяч українців.
Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.
Більшість голосів українці віддали виконавиці FIЇNKA. За неї проголосували 79 699 користувачів «Дії». Співачка стала десятою фіналісткою цьогорічного відбору.
«Дякую кожному, хто долучається до опитувань у Дії, ви допомагаєте будувати цифрову державу», — написав Федоров.
Фінал Нацвідбору відбудеться 8 лютого у форматі великого телеконцерту. Саме тоді стане відомо, хто представлятиме Україну на «Євробаченні-2025».
Раніше ми писали, що стали відомі девʼять фіналістів Нацвідбору на «Євробачення-2025».
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка Галини Баранкевич
Культура
Книгарня «Сенс» спільно з Київським метрополітеном запустили флешмоб «Читай у метро», щоб заохотити людей замінити нескінченний скролінг соцмереж на читання книг під час поїздок у громадському транспорті.
Про це повідомляють книгарня та Київський метрополітен у соціальних мережах.
«Читання доступне всім і всюди — навіть у напруженому ритмі щоденного життя. А поїздки в метро можна використати для занурення у світ літератури», — розповідають організатори.
Ідея акції з’явилася через спостереження: у метрополітені більшість пасажирів заглиблені у смартфони, а не книги. Засновник книгарні «Сенс» Олексій Ерінчак переконаний, що книжка може стати невід’ємною частиною щоденних звичок, якщо нагадувати про її переваги.
На підтримку флешмобу створили відеоролик із гаслом:
«Серед шуму екранів знайди тишу сторінок».
На станції метро «Хрещатик» встановили метролайти з українськими книгами, а пасажирів опитували про їхні читацькі вподобання.
Читати також: На Хрещатику відкрили другу книгарню-кав’ярню «Закапелок»
Як долучитися до флешмобу «Читай у метро»:
- Поділіться відео акції або опублікуйте пост у соцмережах.
- Розкажіть, які книги ви читаєте у метро.
- Створіть добірку рекомендацій для читання в метро.
- Візьміть із собою книгу в дорогу та читайте її у вагоні.
До ініціативи приєдналися українські видавництва, серед яких «А-ба-ба-га-ла-ма-га», «Видавництво Старого Лева», «Ранок», Ukrainer, «Урбіно», «Книголав» та інші.
Нагадаємо, що митники передали три старовинні книги львівській бібліотеці (ФОТО).
Фото обкладинки: відео книгарні «Сенс» та Київського метрополітену.