Суспільство
У школі Полтави відкрили Цифровий освітній центр
У полтавській школі №38 відкрили Цифровий освітній центр.
Про це повідомили у Полтавській міській раді.
Центр оснащений необхідними пристроями (ноутбуками, мишками, навушниками, інтерактивною дошкою, зарядними станціями, 3-D принтером, та іншим обладнанням) для навчання дітей та надолуження ними освітніх втрат.
У класі з учнями працюватимуть вчителі та фасилітатори, які пройшли відповідну підготовку, та використовують новітні підходи у навчанні.
Вільний доступ до Цифрового освітнього центру матимуть діти та підлітки з усього міста, а не лише учні школи.
Читайте також: Трофейна російська техніка тепер розміновує сміттєзвалище. Як на Харківщині відновлюється деокупована Шевченківська громада
Для облаштування Центру обрали саме цю ЗОШ, тому що:
- школа розташована в центральному районі міста;
- має найменшу відстань до зупинки громадського транспорту;
- локація рівнодоступна для інших освітніх закладів в місті, таких як: Комунальний заклад «Полтавська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 5», Полтавська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 9, та Гімназія № 25.
Проєкт реалізується командою благодійної організації «Світло надії» за підтримки Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні та за кошти Глобального партнерства в галузі освіти (GPE).
Нагадаємо, Швеція надасть Україні понад 6 млн євро на відновлення шкіл та дитсадків.
Також ми повідомляли, що у Харкові німецькі партнери відновлять дві школи, які постраждали через війну.
Фото: Полтавська міська рада.
Суспільство
Коментарі
Суспільство
Садок відвідували 135 дітей з усієї громади
«Населення Гончарівського зменшилося. Та й, звичайно, поменшало дітей. Тоді заклад передали на баланс органів місцевої влади», — каже Катерина Солнцева.
У будівлю поцілили одразу дві ракети
«Одна ракета поцілила в ліве крило, а друга полетіла через дах і приземлилась у фундамент правого крила. Повилітали вікна, скло з дверей, порізало лінолеум на підлозі. Страшно уявити, що могло статися, якби в той час у садочку були люди».
Ходила по садочку й плакала
«У той день я подумала, що треба лише замінити вікна, двері, і можна приймати дітей. Але потім, як пішли дощі й уся вода почала стікати з другого поверху на перший і заливати все навкруги, я зрозуміла, що швидко ми в садок не повернемося, — може, не повернемося взагалі. Бо коштів у місцевої влади на відновлення такого садочка не було — де їх взяти? Ходила по садочку й плакала».
У сільраді шукали будь-якої можливості для відновлення
«Я бачу по селу, що дітки є. Мами цікавляться, коли відкриють садочок. Діти народжуються, життя триває. А працівники, які виїхали до інших країн, телефонують і питають: “Коли вже відкриється садочок?” — хочуть повернутися додому, на роботу, в рідні стіни».
Коментарі
Суспільство
У селищі Димер Вишгородського району на Київщині відкрили сучасний Центр надання адміністративних послуг (ЦНАП), де понад 19 тисяч мешканців громади зможуть отримувати адміністративні послуги в одному місці — без черг і зайвого бігання по кабінетах.
Як зазначив голова КОВА Руслан Кравченко, після звільнення Димерської громади, що пережила окупацію, всі послуги надавалися у Центрі, розміщеному в селищній раді.
Про ЦНАП
Новий ЦНАП пропонує майже 250 видів послуг: реєстрацію місця проживання, актів цивільного стану, реєстрацію нерухомості чи бізнесу. Згодом тут можна буде оформити паспорти, обміняти водійське посвідчення та зареєструвати транспорт.
Центр обладнаний для безперешкодного доступу осіб з інвалідністю та маломобільних груп населення. Є можливість обслуговування осіб із порушенням слуху.
За словами Кравченка, на Київщині працює 69 ЦНАПів, 3 територіальні підрозділи та понад 160 віддалених робочих місць, що забезпечують мешканцям регіону широкий доступ до якісних адмінпослуг.
Нагадаємо, що Lotus Fund та Нова пошта провели благодійні забіги у 12 країнах Європи та зібрали понад півмільйона гривень.
Фото: Руслан Кравченко.
Коментарі