Суспільство
У селі на Закарпатті створюють центр культури Карпат
Село Колочава, яке прославилося десятком музеїв та активним розвитком туризму, тепер подає приклад у залученні грантів для розвитку сільської громади. Про це повідомляє портал karpatnews.
Цієї весни тут активно почали будувати грандіозний і за розмірами, і за значенням культурно-мистецький центр в рамках проекту «Світ карпатських розет – заходи із збереження унікальності культури Карпат». Будівництво здійснюється за підтримки Європейського Союзу в рамках програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь –Україна 2014-2020. Мета проекту – збереження культурної та історичної спадщини Карпат – традицій, ремесел, звичаїв, музики, архітектури.
Планується створити польсько-український карпатський центр культурної спадщини «Розета», який складатиметься з 4 окремих центрів.
Читайте також: Як українське село туристів на кашу “підсадило”
Для чого створюють центри?
Діяльність центрів буде спрямована на популяризацію спадщини Карпат, розробку спільної політики щодо управління та промоції історичною і культурною спадщиною на регіональному та місцевому рівнях, робота з жителями місцевих громад задля покращення знань у відповідній галузі, розробка базових моделей для залучення місцевих громад до управління культурними ресурсами, розробка інтегрованого інструменту для транскордонної співпраці та спільної кампанії з популяризації культурних цінностей регіонів.
У Польщі такий центр буде розташовуватися в селі Бистре (гміна Балігруд, Ліський повіт, Підкарпатське воєводство), в Україні – у Колочаві (Закарпаття), Косові (Івано-Франківщина) та Уричі (Львівщина).
Амфітеатр, конференц-зала, фестивалі та тренінги
Реалізатор проекту – Колочавська сільська рада. В рамках проекту передбачено спорудження та обладнання будівлі амфітеатру та конференц-залу.
Крита будівля амфітеатру буде в карпатському стилі – з каменю та дерева. Споруду доповнюватиме сцена, яку можна використовувати з двох сторін, залежно від кількості глядачів. Крита будівля амфітеатру буде в карпатському стилі – з каменю та дерева.
Читайте також: Як громади Львівщини можуть розвивати село та отримувати за це гранти
У рамках проекту будуть також проведені фестивалі, тренінги, майстер-класи тощо. Тренінги будуть спрямовані на залучення і посилення компетенцій місцевих громад у збереженні та розвитку культурної спадщини. А також будуть проведені тренінги, на яких навчатимуть використовувати потенціал природи для промоції регіону, принципів організації заходів, особливо масових, на природоохоронних територіях.
Фестивалі та майстер-класи будуть відкритими для усіх зацікавлених сторін – місцевих мешканців, туристів тощо, адже їх мета – популяризація культурної спадщини прикордоння.
Суспільство
Реабілітація за світовими стандартами
- тренажерами для відновлення після мінно-вибухових травм;
- апаратами віртуальної реальності, що роблять реабілітацію цікавою завдяки гейміфікації;
- системами для точного оцінювання прогресу пацієнтів.
Команда та інклюзивність
Коментарі
Суспільство
Як відбувалася рятувальна операція
Чому це важливо
Коментарі
Суспільство
Які об’єкти демонтують повністю
- пам’ятник Олександру Бойченку (гімназія № 59);
- пам’ятник Миколі Островському (гімназія № 191);
- постаменти від пам’ятника леніну на бульварі Шевченка та вулиці Гніздовського;
- меморіальний камінь «Комсомольська алея» (проспект Академіка Глушкова);
- зірка на даху будинку на Хрещатику, 25.
Корекція споруд
- цитату Станіслава Говорухіна на пам’ятнику Воїнам-інтернаціоналістам замінять на присвяту українцям, загиблим в Афганістані;
- російські написи на пам’ятниках Борису Патону та Іллі Рєпіну перекладуть українською;
- монограму Олександра III на воротах Свято-Михайлівської лікарні демонтують.
Коментарі