Суспільство
У найстарішому лісництві Києва облаштували Музей лісу (ФОТО)
До Дня працівника лісового господарства у Броварському лісництві Києва відкрили Музей лісу.
Про це повідомили на сайті КМДА.
«У найстарішому лісництві столиці відкриваємо музей, у якому можна побачити, як зароджувалася та змінювалася лісова галузь нашого міста впродовж багатьох десятиліть. Тут є старовинні документи та інструменти, раритетні фотографії та елементи спецодягу», – зазначив Володимир Прокопів.
Зауважимо, що ідея виникла після того, як лісівники, які розбирали стару будівлю лісової застави, знайшли «Протокол про лесонарушение», складений 1879 року, а також лист 1914 року про нагороду золотою медаллю «казенного лісового обʼїзника Івана Волкова».
Читайте також: Трофейна російська техніка тепер розміновує сміттєзвалище. Як на Харківщині відновлюється деокупована Шевченківська громада
Зазначається, що ці та інші документи, пов’язані з розвитком Броварського лісництва, лягли в основу експозиції разом зі знайденими старими фотографіями та інструментами.
Одним із найдавніших експонатів музею став так званий «меч Колесова» 1883 року – знаряддя праці, аналоги якого досі використовують для посадки сіянців і саджанців лісових культур.
Нагадаємо, у селі Тисовець Чернівецької області відкрили музей-садибу української поетеси Анни Дущак.
До того ж у Києві на Співочому полі відкрили Музей українського грамзапису (МУГ).
Фото: kyivcity.gov.ua.
Суспільство
Відновлення громад
Про Міжнародну організацію з міграції
Коментарі
Суспільство
Провідні онкологи України створили понад 20 інформаційних відео та анімаційних роликів у межах проєкту «ОнкоПросвіта».
Про це повідомили у пресслужбі проєкту.
Мета «ОнкоПросвіти»
Ініціативу започаткувала громадська організація «Центр дієвих рішень». Її створили для того, аби подолати ті перешкоди в суспільстві, які стоять на заваді профілактики, діагностики та лікування раку.
Ця ініціатива направлена на те, аби:
- допомагати долати бар’єри суспільства щодо профілактики, діагностики та лікування раку;
- розвіювати міти та формувати правильні уявлення про хворобу;
- підвищувати довіру до медичної системи та спеціалістів;
- покращувати обізнаність щодо необхідності профоглядів та ведення здорового способу життя.
Читайте також: Український підручник із аудіосупроводом уперше здобув міжнародну премію BELMA
Відео проєкту
У межах проєкту експерти створили понад 20 корисних інформаційних відео про те, як і коли проходити профогляди, як побороти психологічні бар’єри профілактичних обстежень та як попередити різні види раку.
Ці відео можуть бути важливими не тільки для пацієнтів з відповідними діагнозами та їх родинам, але й тим українцям, які турбуються про своє здоров’я.
Переглянути всі ролики можна на ютуб-каналі інформаційного партнера проєкту MEDplus.
«Пухлини на ранніх стадіях з невеликими розмірами майже ніколи не здатні викликати якісь скарги у пацієнта. Для того, щоб скарги на біль, закрепи чи кровотечу з’явилися — ця пухлина має дорости до таких розмірів, щоб почати заважати проходженню якихось біологічних рідин в організмі. Тільки тоді зазвичай виникають клінічні прояви, але тоді вже лікувати рак значно складніше», — розповів експерт проєкту, онкохірург Харківського Обласного центру онкології Антон Осокін.
Разом із цим у межах «ОнкоПросвіти» створили й анімаційні ролики, у яких спростовують найпоширеніші міти про онкологію.
Творці «ОнкоПросвіти»
«Центр дієвих рішень» — громадська організація, що формує свідомий підхід до здоров’я та довкілля. Організація створює програми та ініціативи для підвищення обізнаності громадян у сферах охорони здоров’я та екології, а також надає практичні інструменти для створення здорового та екологічно безпечного середовища.
Реалізували проєкт завдяки гранту від «Міжнародного фонду медичних інновацій».
Нагадаємо, що Укрзалізниця випустила благодійну колекцію одягу до Дня залізничника.
Фото: пресслужба проєкту
Коментарі