Суспільство
У найстарішому лісництві Києва створюють Музей лісу
У Дарницькому Лісопарковому Господарстві знайшли документи датовані кінцем ХІХ – початком ХХ століття. Після чого вирішили створити тут Музей лісу.
Про це повідомили на фейсбук-сторінці КО «Київзеленбуд».
Зазначається, що ідея виникла після того, як лісівники, які розбирали стару будівлю лісової застави, знайшли «Протокол про лесонарушение», складений у 1879 році. Згідно з ним, хтось вкрав дерева з лісу. Винного не знайшли, тому штраф змусили сплатити лісівника.
Директор Дарницького лісогосподарства Михайло Явний зауважив, що місцеві краєзнавці мають ще старіші свідчення – з 1830-х років. Про поважний вік свідчать і насадження, яким понад 160 років.
Музей розмістили в будівлі Броварського лісництва. Цю садибу збудували в 1903 році, а у володіння лісників вона перейшла в 1917-му.
Читайте також: «Такі були у Бандери, Франка та Шевченка». Як донеччанка Тетяна Зез відтворює вишиті сорочки легендарних українців
Окрім старих матеріалів, у музеї також будуть представлені схемкарти, таксаційні описи, прилади та засоби, з якими працювали лісівники у різні часи.
«Суть музею не в тому, щоб зберігати документи ще з імперських чи радянських часів, а щоб пам’ятати історію, знати, як все було влаштовано раніше, як працювало, хто за що відповідав. Вивчаючи документи тих часів, можна відслідкувати, як змінювалася географія наших лісів, як їх обліковували», – зазначив гендиректор КО «Київзеленбуд» Олексій Король.
Нагадаємо, на околицях Бахмута українські захисники із 93-ї бригади висадили ліс Перемоги.
До того ж у Києві на території Дарницького лісництва висадили 1,5 тисячі сіянців сосни.
Фото: facebook.com/zelenbud.
Коментарі