Суспільство
У нацпарку на Прикарпатті створили новий екомаршрут
На Прикарпатті створили комплексну еколого-пізнавальну стежку “Чотири дороги”. Про це повідомили в облдержадміністрації, передає Укрінформ.
“Завершено облаштування комплексного еколого-пізнавального маршруту “Чотири дороги” (стежки “Попід Каменистий”, “На Зіняків верх”, “На гору Клифа”, “До Шешорських гуків”) в межах Національного природного парку “Гуцульщина”, – повідомили в ОДА.
Загальна протяжність маршруту становить 16,5 км. Роботи профінансовано за рахунок коштів обласної програми розвитку туризму і НПП “Гуцульщина”.
Читайте також: На Одещині з’явиться винний туризм
Як раніше повідомляло видання “Місто”, маршрут “Чотири дороги” починається у Косові від Банського мосту через Рибницю. Водночас, на вибір туриста, можна рухатися маршрутом “На Зіняків верх” чи “Попід Каменистий” і дістатися Маєтку Святого Миколая в с. Пістинь. Від зупинки “Три дороги”, що на екостежці “Попід Каменистий”, або ж від Маєтку можна піднятися на гору Клифа. Також до цієї вершини можна дістатися від найстарішої церкви Гуцульщини – Успіння пресвятої Богородиці, що в с. Пістинь. Ще один гілка екостежки “До Шешорських гуків” також прямує від церкви і до водоспадів на р. Пістинька, що в с. Шешори.
Тож усі стежки нового маршруту між собою логістично пов’язані. Створена комплексна стежка включає найбільші туристсько-рекреаційні центри Косівщини, зокрема, м. Косів, Маєток Святого Миколая НПП “Гуцульщина”, Шешорські гуки, де зосереджена основна кількість відвідувачів. Турист без проблем може дістатися з одного із цих пунктів до іншого пішки, милуючись природою, відвідуючи гірські вершини, джерела тощо.
Суспільство
Відновлення громад
Про Міжнародну організацію з міграції
Коментарі
Суспільство
Провідні онкологи України створили понад 20 інформаційних відео та анімаційних роликів у межах проєкту «ОнкоПросвіта».
Про це повідомили у пресслужбі проєкту.
Мета «ОнкоПросвіти»
Ініціативу започаткувала громадська організація «Центр дієвих рішень». Її створили для того, аби подолати ті перешкоди в суспільстві, які стоять на заваді профілактики, діагностики та лікування раку.
Ця ініціатива направлена на те, аби:
- допомагати долати бар’єри суспільства щодо профілактики, діагностики та лікування раку;
- розвіювати міти та формувати правильні уявлення про хворобу;
- підвищувати довіру до медичної системи та спеціалістів;
- покращувати обізнаність щодо необхідності профоглядів та ведення здорового способу життя.
Читайте також: Український підручник із аудіосупроводом уперше здобув міжнародну премію BELMA
Відео проєкту
У межах проєкту експерти створили понад 20 корисних інформаційних відео про те, як і коли проходити профогляди, як побороти психологічні бар’єри профілактичних обстежень та як попередити різні види раку.
Ці відео можуть бути важливими не тільки для пацієнтів з відповідними діагнозами та їх родинам, але й тим українцям, які турбуються про своє здоров’я.
Переглянути всі ролики можна на ютуб-каналі інформаційного партнера проєкту MEDplus.
«Пухлини на ранніх стадіях з невеликими розмірами майже ніколи не здатні викликати якісь скарги у пацієнта. Для того, щоб скарги на біль, закрепи чи кровотечу з’явилися — ця пухлина має дорости до таких розмірів, щоб почати заважати проходженню якихось біологічних рідин в організмі. Тільки тоді зазвичай виникають клінічні прояви, але тоді вже лікувати рак значно складніше», — розповів експерт проєкту, онкохірург Харківського Обласного центру онкології Антон Осокін.
Разом із цим у межах «ОнкоПросвіти» створили й анімаційні ролики, у яких спростовують найпоширеніші міти про онкологію.
Творці «ОнкоПросвіти»
«Центр дієвих рішень» — громадська організація, що формує свідомий підхід до здоров’я та довкілля. Організація створює програми та ініціативи для підвищення обізнаності громадян у сферах охорони здоров’я та екології, а також надає практичні інструменти для створення здорового та екологічно безпечного середовища.
Реалізували проєкт завдяки гранту від «Міжнародного фонду медичних інновацій».
Нагадаємо, що Укрзалізниця випустила благодійну колекцію одягу до Дня залізничника.
Фото: пресслужба проєкту
Коментарі