

Суспільство
На Одещині з'явиться винний туризм
Новий гастромаршрут «Дорога вина і смаку», який презентує виноробні великі підприємства Shabo і «Колоніст», розробили в Одеській області.
Про це повідомляє видання Сulturemeter.od.ua.
Зазначається, що це проект гастрономічного туризму у межах плану Євросоюзу «Підтримка географічних зазначень в Україні».
Передбачається на півдні Одещини створити новий туристичний гастромаршрут «Болград – Кринична – Ізмаїл – Вилкове».
Болград
У місті працює «Болградський виноробний завод, що понад 100 років виробляє смачне і корисне вин з врожаю власних виноградників родючого Одеського регіону.
Кринична
У селищі працює виноробня «Колоніст» – гордість родини Плачкових – заснована у 2005 році з метою виготовлення місцевих вин преміум класу.
Читайте також: The Independent визнало Київ гастрономічною столицею Європи

Виноробня «Колоніст» розташована в одному з найкращих українських виноробних регіонів – Придунайській Бессарабії (південь Одеської області), де виноградарство є давньою традицією ще з часів, коли греки та фракійці вперше відкрили для себе ці родючі землі.
«Колоніст» отримав свою назву від болгарських колоністів, які заселили цю територію на початку XIX сторіччя. Засновник та власник виноробні – Іван Плачков – є нащадком цього народу, який перетворив випалений степ на квітучий та родючий край.
Читайте також: Ковбаса з равликів чи устриці made in UА: 7 українських виробників для справжніх гурманів

Поєднання унікального терруару та новітнього обладнання з Франції, Німеччини та Італії разом з традиційними барріками зі 100-річного французького дуба дають «Колоністу» повне право пишатися високою якістю своїх вин.
Ізмаїл
В Ізмаїлі працює винний погреб Vinaria din Vale.
Плантації, розташовані в регіоні Валул-луй-Траян, відрізняються сприятливим кліматом і родючими грунтами.
Vinaria din Vale гармонійно поєднує виноробні традиції з кращими технологіями.
Завод оснащений найсучаснішим обладнанням світових виробників, таких як Bucher Vaslin, Eno Veneta і Laffort.
Важливу роль для вдосконалення смаку вин дозріває є процес витримування в бочках. Тільки так вина набувають характеру, тонкий аромат і повний смак.
Vinaria din Vale використовує тільки високоякісні французькі дубові бочки. Лінія розливу досягає 6 тис. пляшок на годину і є однією з найсучасніших в країні.
Новаторське обладнання і технології гарантують найвищі стандарти в виробничому процесі, а любов і талант виноробів породжують виняткові вина.
Вилкове
У Вилковому виробляють вино під торговою маркою Novak з ніжним делікатним смаком.
Мета проєкту
Ідея передбачає, що проект допоможе регіону стати центром винної культури і туризму України.
Що таке винний туризм?
Винний туризм – це спеціалізований вид туризму, під час якого відбувається дегустація, споживання, купівля вина безпосередньо у виробника.
Винний туризм передбачає відвідування:
- плантацій виноградників;
- дегустаційних залів і підвалів;
- ресторанів, що пропонують послуги дегустації вина;
- винних фестивалів;
- інших спеціалізованих заходів
Нині у всіх виноробних регіонах світу вважають доцільним розвивати і підтримувати винний туризм і рекламувати продукцію місцевих виробників вина..
Це стосується передусім відомих європейських виноробних регіонів – Італії, Франції, Іспанії, Португалії, Угорщини, а також країн “Нового Світу вина” таких як Австралія, Аргентина, Чилі, США та Південна Африка, де винний туризм відіграє важливу роль в популяризації місцевої продукції виноробства.
Нагадаємо, на Херсонщині побудують унікальний винний готель.
Суспільство

Групу українських дітей повернули додому з тимчасово окупованих територій та росії. Операція з порятунку відбулася в межах державної ініціативи Bring Kids Back UA за участі команди Save Ukraine.
Про це повідомили в Bring Kids Back UA.
Серед врятованих — діти, які пережили тиск, примусову русифікацію та залякування. Аліна, 9 років, щодня була змушена ходити до російської школи, де співала гімн рф і малювала триколор. За українське «будь ласка» їй погрожували обліком у поліції.
Костю, 10 років, у школі били за українське походження. Його змушували виступати з портретами російських військових і співати пісні на 9 травня. Максим тричі пережив нічні обшуки від ФСБ через відмову родини отримувати російські паспорти. Його мама рятувала родину, ховаючи телефон з українськими матеріалами.
Читайте також: Юна волонтерка на концерті гурту «Жадан і Собаки» передала FPV-дрон для «Хартії» (ФОТО)
Олена побувала в так званому «таборі перевиховання». Там її вчили копати окопи, ставити розтяжки й погрожували за вподобання фото з українським прапором. Євген, 17 років, три роки жив під постійною загрозою обшуків. Не відвідував російську школу, ховався та навчався дистанційно в українській. Після повернення зміг обійняти старшого брата-військового, який раніше був у полоні.
Повернення стало можливим завдяки співпраці з WeAreAllUkrainians, БФ «Хуманіті», Reload Love та Обʼєднаним центром з координації звільнення незаконно утримуваних осіб.
Нагадаємо, що українці по всьому світу вийшли на акції заради дітей, яких викрала росія (ФОТО)
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка Офісу омбудсмена України
Суспільство

Киян запрошують до громадської робочої групи, яка розробить проєкт відновлення Житнього ринку. В ініціативі «Житній буде жити» прагнуть об’єднати містян навколо ідеї відродження пам’ятки Подолу.
Про це редакції повідомили ораганізатори громадської ініціативи.
Громада вирішує, як виглядатиме ринок
Ідеологом ініціативи виступив архітектор Павло Пекер. Він запропонував використати принцип гіпер-демократичної архітектури, у якому громада стає повноцінним замовником проєкту, а архітектор — експертом та фасилітатором процесу.
«У світі вже існує досить багато кейсів, коли громада, а не девелопери, мала вирішальний голос у питанні, та яким має бути той чи інший простір, фактично створюючи ТЗ для архітектурного проєкту. Такі приклади є у Копенгагені, Берліні, Едінбурзі та, навіть, у Івано-Франківську», — розповідає Павло Пекер.
Читайте також: Клопотенко взявся за відновлення Житнього ринку: створює гастрономічний центр Києва. Що з цього вийде? Інтерв’ю з ресторатором
До громадської робочої групи вже долучилися архітектори, урбаністи, історики, фудексперти та жителі Подолу. Також ідею Павла підтримав і Євген Клопотенко, який виступає за збереження Житнього ринку, а фірма цифрових продуктів Formworks на партнерських засадах розробила лендінг проєкту.
За словами Павла, глобальна мета громадської робочої групи — сформувати спільне бачення розвитку Житнього ринку у відкритому діалозі з громадою — на основі реальних потреб мешканців, цінностей простору та майбутнього району.
Зустрічі громадської робочої групи проводитимуть у Києві. У проєкті запланували 4 обговорення. Перша із зустрічей відбудеться 21 червня. Реєструйтеся на зустріч за посиланням.
Раніше ми писали, що в Києві презентували оновлений проєкт Житнього ринку з урахуванням думки містян (ФОТО).
Фото надали орагнізатори ініціативи «Житній буде жити»
Суспільство

Звільнений з полону захисник дізнався, що в нього народився син. Це сталося під час другого етапу обміну пораненими та важкохворими полоненими.
Відео з телефонною розмовою поширив омбудсман Дмитро Лубінець.
У слухавці захисник почув, що його сина назвали Артуром. Військовий повідомив своїй коханій, що вже повернувся в Україну.
«Повернення з полону стало для Захисника подвійною радістю — на нього чекала не лише довгоочікувана свобода, а й новина про народження сина Артура. Життя перемагає», — прокоментував омбудсман.
Фото обкладинки: скриншот з відео омбудсмана Дмитра Лубінця