Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

У Миколаєві безкоштовно покажуть українське кіно в укритті

Опубліковано

У Миколаєві з 27 по 31 липня в одному з укриттів пройде фестиваль «Тактична пауза. Українське кіно у Миколаєві».

Про це повідомляє Агенція розвитку Миколаєва на фейсбук-сторінці.

Кінофестиваль ініційований журналістом Алексом Малишенком та координатором волонтерів Громадської організації «ДОФ» Дмитром Давиденком.

У програмі кінофестивалю покажуть такі стрічки:

  • «Додому», реж. Наріман Алієв. Це драма про повернення родини кримських татар на батьківщину заради похорону старшого сина. Фільм був відібраний на конкурс «Особливий погляд» 72-го кінофестивалю в Каннах. Реєстрація тут.
  • «Стоп-Земля», реж. Катерина Горностай. Підліткова драма про щиру дружбу, перші почуття та сильні переживання, яка повертає глядача назад у юні роки. Стрічка отримала «Кришталевого ведмедя» конкурсної програми Generation 14plus. Реєстрація тут.
  • «Мої думки тихі», реж. Антоніо Лукіч. Трагікомедія розгортається навколо непростих стосунків звукорежисера Вадима з матір’ю, яка їде із сином до Карпат записувати голоси тварин. Фільм став лауреатом Національної кінопремії України «Золота Юла». Реєстрація тут.
  • «Заповідник Асканія», реж. Андрій Литвиненко. Сюжет документального фільму розгортається навколо чотирьох абсолютно різних героїв, яких поєднує бажання зберегти життя серед найбільшої в Україні оази – Асканії-Нови. Стрічка отримала головну нагороду студентського журі Міжнародного фестивалю документального кіно з прав людини Docudays UA (2019). Реєстрація тут.
  • «Перша сотня» (реж. Юрій Грузінов, Юлія Шашкова, Ярослав Пілунський). Документальний фільм розповідає про першу сотню Майдану, яка після початку російської військової агресії на Донеччині пішла захищати Україну на фронт. Стрічка отримала приз симпатій глядачів міжнародного кінофестивалю Docudays UA (2018). Реєстрація тут.
  • «Безславні кріпаки» (реж. Роман Перфільєв). Пригодницький бойовик, дія якого розгортається 1844 року. Рятуючись від переслідування імператора Японії, на територію України потрапляє самурай, який випадково знайомиться з молодим Тарасом Шевченком і навчає його прийомам традиційних японських бойових мистецтв. Стрічка здобула премію молодого журі іспанського фестивалю Saraqusta Film Festival (2021). Реєстрація тут.
  • «Зошит війни» (реж. Роман Дорогий). Документальна сюрреалістична подорож фронтом, створена з особистих відеозаписів з телефонів та камер українських військових та добровольців. Фільм отримав головний приз Національного конкурсу МКФ Kharkiv MeetDocs (2020). Реєстрація тут.

Вхід на всі покази – безкоштовний за реєстрацією.

Задля безпеки точний час та місце не повідомляються. Інформацію надішлють на пошту зареєстрованим глядачам за день до показу. Кількість місць – обмежена.

Читайте також«Зроблено в РФ, перероблено в Україні». Як уламки російських літаків перетворюються на мільйонні донати для ЗСУ

Нагадаємо, Babylon’13 презентував трейлер стрічки «Залізні метелики» про збитий MH-17.

Також в Україні вийшов документальний фільм про ЧАЕС «Що, якби це сталося знову?».

Фото: facebook.com/MykolaivDevelopmentAgency.

Суспільство

«Укрзалізниця» у Гайвороні встановила новий національний рекорд

Опубліковано

Гайворонська вузькоколійна залізниця отримала визнання Національного реєстру рекордів як найдовша діюча вузькоколійка в Україні. Сертифікат вручили під час 21-го ретротуру на вузькоколійці.

Про це повідомила «Укрзалізниця».

Гайворонська залізниця — це вузькоколійка зі стандартом колії 750 мм. Її загальна історична протяжність становить 130 кілометрів. На сьогодні в експлуатації перебуває ділянка Рудниця – Гайворон – Хащувате довжиною 87 кілометрів.

«Функціонування Гайворонської вузькоколійної залізниці, регулярний приміський рух на її маршрутах і, звісно, постійні паровозні ретротури — це внесок “Укрзалізниці” у збереження унікальної історичної спадщини, підтримку місцевого туризму та популяризацію пізнавально-розважальних подорожей Україною», — написали в компанії.

Читайте також: 12-річна дівчинка з Черкас встановила рекорд Гіннеса у спортивній дисципліні (ВІДЕО)

Наступним етапом є відновлення сполучення до Голованівська, що дозволить претендувати на статус найдовшої діючої вузькоколійної залізниці Європи.

Нагадаємо, що на залізничному вокзалі у Києві військовий відкрив пекарню мережі Lviv Croissants (ФОТО).

Фото: фейсбсук-сторінка УЗ

Читати далі

Суспільство

Український сапер, який втратив ногу, повернувся до розмінування Харківщини

Опубліковано

Сапер Національної поліції України Андрій Ільков повернувся до служби після того, як на початку повномасштабного вторгнення втратив ногу внаслідок підриву на міні. Нині він бере участь у розмінуванні Харківської області.

Про це повідомили в UNITED24.

Після завершення курсу реабілітації Андрій Ільков продовжив виконання службових обов’язків. Разом із ним у складі групи працюють ще два фахівці, які повернулися до саперної справи після втрати кінцівок.

Сапери обстежують території в Ізюмському районі, виявляють вибухонебезпечні предмети та знешкоджують їх у спеціально відведених місцях. Це дозволяє мінімізувати ризики для цивільного населення.

Читайте також: ЗСУ працюватимуть з надлегким дроном-бомбером українського виробництва

Нагадаємо, що за місяць на UNITED24 зібрали понад 1,1 мільярда гривень (ВІДЕО).

Фото: фейсбук-сторінка UNITED24

Читати далі

Суспільство

Українці біля «Вернадського» зафіксували рідкісну в Антарктиці єгипетську чаплю (ФОТО)

Опубліковано

Біологиня 30-ї Української антарктичної експедиції Зоя Швидка зафіксувала приліт єгипетської чаплі біля української антарктичної станції «Академік Вернадський». Цей вид птахів не мешкає в Антарктиді, проте іноді випадково залітає в регіон.

Про це повідомили на сторінці Національного антарктичного наукового центру.

За словами Зої Швидкої, вона впізнала характерний силует чаплі, з якими працювала в Україні. Птах пролетів поблизу станції на невеликій висоті, що дозволило зробити серію знімків. Біля «Вернадського» цей вид фіксують нечасто.

«Ми готувалися до морського виходу на човнах і чекали колег надворі біля станції. Кілька людей пішли до причалу, й раптом саме з того боку вилетіло щось незвичне: здається, я почала фотографувати раніше, ніж зрозуміла, що це за тварина. Але думка була якраз про чаплю, адже в Україні багато займалася водно-болотними птахами, а в чапель дуже характерний силует. Вже потім на фото роздивилася, що це дійсно вона», — розповіла Зоя.

Читайте також: Завдяки новому сервісу в застосунку «Київ Цифровий» свої домівки знайшли перші тваринки

Довідка про чаплю

Єгипетська чапля — найчисельніший представник родини чаплевих. Птах поширений на всіх континентах, окрім Антарктиди. Історично вид походить з Африки, однак протягом останнього століття поширився у Західну півкулю та Австралію.

Чапля харчується переважно комахами, яких знаходить поблизу диких і домашніх копитних тварин.

Нагадаємо, що українські полярники отримали рекордну кількість відзнак на фотоконкурсі від «Вікіпедії» (ФОТО).

Також ми писали, що пінгвіни «допомагали» українським науковцям встановлювати прилади для досліджень (ВІДЕО).

Фото: фейсбук-сторінка НАНЦ

Читати далі

Шопочитати

Суспільство2 дні тому

Писанкарка з Тернополя продає великодні набори, щоб підтримати чоловіка та його побратимів

Перед Великоднем світло у вікні квартири Ксенії горить до пізньої ночі. Жінка вкладає двох маленьких...

Суспільство5 днів тому

Плете понад 40 років: це майстер з Волині, який робить великодні кошики

«Цього мене навчив батько, якого в селі всі називали майстром, адже він мав золоті руки...

Суспільство1 тиждень тому

«Навіть якщо є лише одна рука, другою буде моя»: керамістка з Херсона ліпить разом із пораненими військовими

У Василя з позивним Метелик проблеми з моторикою. В нього не вистачає кількох пальців на...

Економіка і бізнес2 тижні тому

Їй казали: «Ти не зможеш». Підприємиця з інвалідністю отримала 5 грантів і створила косметичний бренд

У 13 років їй діагностували хворобу хребта, виявили вкорочення ноги та ураження центральної нервової системи....