Суспільство
У Миколаєві безкоштовно покажуть українське кіно в укритті
У Миколаєві з 27 по 31 липня в одному з укриттів пройде фестиваль «Тактична пауза. Українське кіно у Миколаєві».
Про це повідомляє Агенція розвитку Миколаєва на фейсбук-сторінці.
Кінофестиваль ініційований журналістом Алексом Малишенком та координатором волонтерів Громадської організації «ДОФ» Дмитром Давиденком.
У програмі кінофестивалю покажуть такі стрічки:
- «Додому», реж. Наріман Алієв. Це драма про повернення родини кримських татар на батьківщину заради похорону старшого сина. Фільм був відібраний на конкурс «Особливий погляд» 72-го кінофестивалю в Каннах. Реєстрація тут.
- «Стоп-Земля», реж. Катерина Горностай. Підліткова драма про щиру дружбу, перші почуття та сильні переживання, яка повертає глядача назад у юні роки. Стрічка отримала «Кришталевого ведмедя» конкурсної програми Generation 14plus. Реєстрація тут.
- «Мої думки тихі», реж. Антоніо Лукіч. Трагікомедія розгортається навколо непростих стосунків звукорежисера Вадима з матір’ю, яка їде із сином до Карпат записувати голоси тварин. Фільм став лауреатом Національної кінопремії України «Золота Юла». Реєстрація тут.
- «Заповідник Асканія», реж. Андрій Литвиненко. Сюжет документального фільму розгортається навколо чотирьох абсолютно різних героїв, яких поєднує бажання зберегти життя серед найбільшої в Україні оази – Асканії-Нови. Стрічка отримала головну нагороду студентського журі Міжнародного фестивалю документального кіно з прав людини Docudays UA (2019). Реєстрація тут.
- «Перша сотня» (реж. Юрій Грузінов, Юлія Шашкова, Ярослав Пілунський). Документальний фільм розповідає про першу сотню Майдану, яка після початку російської військової агресії на Донеччині пішла захищати Україну на фронт. Стрічка отримала приз симпатій глядачів міжнародного кінофестивалю Docudays UA (2018). Реєстрація тут.
- «Безславні кріпаки» (реж. Роман Перфільєв). Пригодницький бойовик, дія якого розгортається 1844 року. Рятуючись від переслідування імператора Японії, на територію України потрапляє самурай, який випадково знайомиться з молодим Тарасом Шевченком і навчає його прийомам традиційних японських бойових мистецтв. Стрічка здобула премію молодого журі іспанського фестивалю Saraqusta Film Festival (2021). Реєстрація тут.
- «Зошит війни» (реж. Роман Дорогий). Документальна сюрреалістична подорож фронтом, створена з особистих відеозаписів з телефонів та камер українських військових та добровольців. Фільм отримав головний приз Національного конкурсу МКФ Kharkiv MeetDocs (2020). Реєстрація тут.
Вхід на всі покази – безкоштовний за реєстрацією.
Задля безпеки точний час та місце не повідомляються. Інформацію надішлють на пошту зареєстрованим глядачам за день до показу. Кількість місць – обмежена.
Читайте також: «Зроблено в РФ, перероблено в Україні». Як уламки російських літаків перетворюються на мільйонні донати для ЗСУ
Нагадаємо, Babylon’13 презентував трейлер стрічки «Залізні метелики» про збитий MH-17.
Також в Україні вийшов документальний фільм про ЧАЕС «Що, якби це сталося знову?».
Фото: facebook.com/MykolaivDevelopmentAgency.
Суспільство
Як реставруватимуть пам’ятку
Коментарі
Суспільство
В Україні стартував безплатний онлайн-курс «Не стій — вмикай: світло, тепло, інтернет». У навчальних відео знялися музиканти гурту ТНМК Олег «Фагот» Михайлюта та Олександр «Фоззі» Сидоренко, а також пресофіцер ДСНС Олександр Хорунжий.
Про це повідомили у пресслужбі ДСНС.
Про створення курсу
Курс розробили працівники ДСНС за підтримки Фонду Східна Європа та Програми EGAP, що фінансується Швейцарією.
«Упоратися із такими проблемами у холодну пору року стає складніше, тому важливо мати альтернативні джерела живлення. Однак неправильне використання приладів, перевантаження систем та і просто незнання ключових правил безпеки призводять до пожеж, надзвичайних ситуацій, а іноді — й до нових жертв», — написали в ДСНС.
Читайте також: У Києві та регіонах побудують «розумні» електромережі: що це значить
Мета навчальних відео
Після проходження навчання українці зможуть краще пережити осінньо-зимовий період. У ньому люди зможуть вивчити правила безпеки при використанні альтернативних джерел живлення та зменшити кількість побутових надзвичайних ситуацій. Під час курсу українці також дізнаються про те, як мати безперебійний доступ до інтернету, коли немає світла.
Читайте також: Японія та ПРООН передадуть Одесі та Харкову критично важливе енергообладнання: подробиці
У восьми випусках ведучі розповіли:
- як заживити квартиру та приватний будинок;
- як підготуватися до відключень у багатоквартирному будинку;
- як заживити роутер та якого провайдера обрати, щоб мати доступ до інтернету;
- як використовувати різні прилади у різних умовах;
- на що звертати увагу під час вибору пристрою;
- які є заходи безпеки під час користування різними приладами.
«Я — гуманітарій, а потрібно готуватися до зими. Мамі в Харкові думаю, як провести інтернет. Тож цей курс дійсно став мені у пригоді. Впевнений, слухачі теж отримають чимало корисної та нової інформації», — поділився Олександр Михайлюта.
Зареєструватися на курс «Не стій – вмикай: світло, тепло, інтернет» можна за посиланням.
Як відзначили у ДСНС навчання безплатне. А після навчання українці зможуть отримати сертифікат на 0,2 кредиту ЄКТС, це шість академічних годин.
Нагадаємо, що у Києві відбувся перший Форум Теплоенергетичного кластера.
Фото обкладинки: ютуб-канал Фонд Східна Європа
Коментарі
Суспільство
Нові рейси до Карпат
- поїзд № 33/34 Кривий Ріг — Ясіня: це нове додатково сполучення між Кривим Рогом, Львовом та популярними туристичними напрямками в Карпатах;
- поїзд № 61/62 Дніпро — Рахів (через день): нове сполучення для людей, які подорожують із Придніпров’я до Львова та Карпат;
- поїзд № 83/84 Київ — Солотвино (через день): на цьому напрямку збільшать кількість квитків на 50%;
- поїзд № 125/126-129/130 Полтава, Кременчук — Ужгород (через день): рейс поєднає Полтавщину зі Славськом та Закарпаттям;
- поїзд № 85/86 Запоріжжя — Львів — Рахів: маршрут продовжили до станції Рахів;
- поїзд № 145/146 Харків — Чернівці (через день): це сполучення дозволить жителям Слобожанщини дістатися Буковини.
Потяги до Харкова
Покращення маршрутів
Скорочення рейсів
- Поїзд №13/14 Київ — Солотвино на 1 годину 9 хвилин;
- Поїзд №55/56 Київ — Рахів на 57 хвилин з Києва до Рахова;
- Поїзд №45/46 Ужгород — Харків на 51 хвилин із Ужгородадо Харкова;
- Поїзд №39/40 Запоріжжя — Солотвино на 45 хвилин із Запоріжжя до Солотвина та на 42 хвилин із Солотвина до Запоріжжя;
- Поїзд № 3/4 Запоріжжя — Ужгород на 41 хвилин із Ужгорода до Запоріжжя.
Коментарі