Суспільство
У Мукачеві на Закарпатті відкрили перший молодіжний хаб (ВІДЕО)
У Мукачеві на Закарпатті відкрили перший хаб для молоді, активістів та ІТ-фахівців. Це гарно облаштоване, зручне й затишне робоче місце, де можна попрацювати в тиші та провести івенти.
Як команда однодумців за підтримки USAID відкрила сучасний хаб, розповідає ШоТам.
Юрій Давиденко активно розвивав ІТ-спільноту в Маріуполі. Війна змусила його покинути рідне місто та евакуюватися до Мукачева.
Читайте також: Як створити волонтерський хаб на базі громади – інфографіка
«Я сам живу в прихистку і справді немає, де там попрацювати. Якщо в Маріуполі я працював або вдома, або в коворкінгу, то тут такої інфраструктури просто немає. З Інтернетом, щоб була тиша, щоб можна було поспілкуватися, попрацювати», — ділиться співзасновник хабу AwareZone Юрій Давиденко.
Юрій об’єднався з представниками Європейської Демократичної Молодіжної Мережі (EDYN). І вже за 2 місяці команда за підтримки USAID відкрила простір AwareZone.
AwareZone — молодіжний простір, де безкоштовно можуть працювати місцеві жителі та гості міста.
«Це зона коворкінгу: тут працюють. Є зона відпочинку, також там можна взяти пуф і попрацювати. Там у нас балкон, де можна подихати свіжим повітрям. За шторками кухня і складське приміщення. Є зона для дітей і зона для проведення окремих заходів. А тут основна івент-зона, де можна також проводити різні заходи», — розповідає співзасновник хабу AwareZone Юрій Давиденко.
Такий самий хаб команда однодумців облаштувала і в Хмельницькому. На базі хабу планують запустити табори для сімей та молоді.
Читайте також: «Ми пройшли крізь пекло, тож нам під силу все». Як маріупольці будують мережу молодіжних хабів на заході країни
«Ми зараз будуємо реабілітаційний центр для ВПО і потім — для громади. Ми хочемо, щоб він запрацював, показати приклад, розвивати, щоб він жив. Тобто у мене зараз є дві цілі, над якими ми працюємо», — Юрій Давиденко, співзасновник хабу AwareZone.
Нагадаємо, у Дніпрі облаштували коворкінг для переселенців з Луганщини.
Також раніше ми повідомляли, як у Києві історичну будівлю, що пустувала 20 років, перетворили на сучасний коворкінг.
Суспільство
Біотехнологиня та вчителька пішли зі своїх робіт, щоби розвивати прифронтове Запоріжжя. А тепер попри обстріли навчають молодь урбаністики, а жінок — робототехніки. Повну історію героїнь ми розказали на ютуб-каналі ШоТам.
Історія героїнь випуску
Світлана Мамай готувала дітей до успішного складання ЗНО у приватній школі. Та її цілі змінилися, коли на Запоріжжя полетіли ракети, а на околицях точилися бої. Тоді одразу зупинили навчання, а Світлана бачила себе лише у волонтерстві.
«Усе було досить сумбурно — невідомо, що далі. Розгублені діти, розгублена певною мірою я, втрата соціальних напрацювань, які в мене були. Тобто те, що в мене було важливим у викладанні — взаємодія з людьми, це енергетика, яку ти можеш отримувати, — воно повністю зникло», — поділилася культурна менеджерка ГО «Молодь Онлайн» Світлана Мамай.
Читайте також: Підприємець із Вінниці відкрив енергонезалежну реберню на воді (ВІДЕО)
У волонтерському штабі вона зустріла Анастасію Торянік, яка полишила роботу в біотехнологічній кампанії, аби надавати гуманітарну допомогу. Світлана та Анастасія спрацювалися і скоро опікувалися волонтерськими групами.
Та невдовзі ГО, яка координувала штаб, припинила роботу. Колежанки опинилися перед вибором: повертатися до звичних справ чи повністю йти в активізм. Тож вони долучилися до ГО «Молодь Онлайн», якій саме бракувало лідерок.
Тепер Анастасія організовує навчання для молоді Запоріжжя, а Світлана займається урбаністикою.
Про те, як активістки розвивають громадське життя у власному місті, дивіться повне відео на ютуб-каналі ШоТам. Це відео створили завдяки підтримці Уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство Україна», що впроваджує Український Жіночий Фонд.
Раніше ми писали, як режисерка відкрила власну кіностудію: 17 років до мрії (ВІДЕО).
Фото: ютуб-канал ШоТам
Коментарі
Суспільство
- англійською;
- польською;
- німецькою;
- французькою;
- іспанською.
Коментарі
Суспільство
Біографія фотографа
8 фото, що доводять злочини «совєтів»
- Розкуркулена сім’я біля свого будинку в с. Удачне Донецької області. 30-ті рр. ХХ століття
Коментарі