Суспільство
У Миколаєві будують танкер-хімовоз для голландської компанії
На Чорноморському суднобудівному заводі компанії “Smart Maritime Group” у Миколаєві триває будівництво танкера-хімовоза на замовлення голландської компанії.
Про це повідомили в прес-службі компанії “Smart Maritime Group”, до якої належить завод.
Що будують і за скільки?
“На Миколаївській верфі Смарт Мерітайм Груп триває будівництво танкера-хімовоза на замовлення голландської компанії VEKA Shipbuilding WT B.V.”, – йдеться у повідомленні.
Вартість контракту складає більше 145 млн грн. Такі танкери перевозять небезпечні хімічні речовини наливом. Зазначається, що наразі вже сформовано більше половини циліндричної частини корпусу. Одночасно йдуть роботи по формуванню носового і кормового країв танкера та інші. Всі виконані роботи перевіряє відділ технічного контролю верфі і приймає представник регістра.
Читайте також: В Україні вироблятимуть іонно-плазмові двигуни для космічних супутників
Згідно з умовами контракту, компанія виготовить корпуси, пофарбує їх, проведе монтаж загальносуднових систем трубопроводів і палубного насичення. Довжина кожного корпусу – 110 м, ширина – 13,5 м, маса – 1200 т, вантажомісткість – 5320 т. Термін будівництва одного судна – 11,5 місяців.
Що це за компанія?
Чорноморський суднобудівний завод входить до Smart Maritime Group (SMG) – найбільшого суднобудівного холдингу України.
Він об’єднує два суднобудівних підприємства України – Чорноморський та Херсонський суднобудівні заводи.
Читайте також: Як ремонтують єдиний в країні криголам “Капітан Білоусов”
Виробничі потужності суднобудівних підприємств дозволяють будувати середні й великотонажні повнокомплектні судна водотоннажністю до 120 тис. тонн, виконувати складні судноремонтні роботи. Замовниками заводів виступають компанії з Росії, Нідерландів, Норвегії, Великої Британії й ін.
Стратегія Смарт-Холдингу середньостроковій перспективі націлена на зміцнення позицій в галузі середньотоннажного повнокомплектного суднобудування на ринках Європи і Балтії.
[su_button url=”https://www.liqpay.ua/ru/checkout/i56624243821″ target=”blank” style=”flat” background=”#F2AF1C” color=”#000″ size=”5″ center=”yes” radius=”10″ icon=”icon: credit-card” icon_color=”#000″ text_shadow=”0px 0px 0px #c7c7c7″ desc=”Вас буде перенаправлено на сайт liqpay” rel=”lightbox”]Підтримати проект[/su_button]
Суспільство
У Вірнопіллі не було жодного вцілілого будинку
«Ніхто з нас і подумати не міг, що росіяни підійдуть так близько. Тоді був сильний мороз, зникли світло та газ, тому люди сходилися й разом готували їжу, а коли обстрілювали — ховалися у власні підвали чи в школі. Коли з’явилася артилерія, вирішили виїжджати з села», — пригадує Ольга Сускова, яка працює старостою Вірнопільського старостинського округу з січня 2024 року.
Залишилося лише 135 людей
«Нам повністю відновили електропостачання, а також підвели газ до тих будинків, де зараз живуть люди. Уже 20 будинків у селі нам відбудували за програмою “єВідновлення”. Багато людей хочуть повернутися додому».
Замість зруйнованої амбулаторії — мобільна аптека
«Не всі люди можуть поїхати до міста, не всі мають автомобіль, а літнім бабусям складно їздити навіть автобусом. Тому ці аптеки стали знахідкою для нас, бо тут великий асортимент ліків: від тиску, застуди та різних хвороб. До цієї аптеки завжди приходить десяток людей».
Їдуть у найвіддаленіші села, попри небезпеку
«У нас досі є проблеми зі зв’язком та інтернетом, тому навіть складно викликати швидку допомогу, якщо комусь погано. Ми дуже раді, що тепер в село приїжджає аптека», — ділиться Лариса.
«Я вже знаю багатьох бабусь і дідусів по іменах. І коли вони кажуть: “Дякуємо, ці ліки мені допомогли” — це найкраща для мене подяка».
Коментарі
Суспільство
Про проєкт
- Житловий блок — призначений для чотирьох працівників пекарні, які наразі проживають у неприйнятних умовах.
- лекційну залу для освітніх заходів, майстер-класів та зустрічей у межах Академії супроводжуючих, де навчатимуть соціальних терапевтів;
- кінотеатр і простір для відпочинку, де можна буде дивитися фільми, обговорювати їх і просто спілкуватися за чашкою чаю.
Коментарі