Суспільство
У Львові відкрили Центр ментального здоров’я для дітей
У Львові в лікарні Святого Миколая відкрили Центр ментального здоров’я для дітей, де вони зможуть отримати допомогу психотерапевтів, психіатрів, психологів та інших спеціалістів.
Про це повідомили на сайті Львівської міської ради.
«Дитячий центр ментального здоров’я відкрили у межах проєкту UNBROKEN KIDS на базі дитячої лікарні святого Миколая Першого медоб’єднання Львова. Тут юні пацієнти, які постраждали від російської військової агресії, зможуть отримати безкоштовну фахову психологічну підтримку», — йдеться в дописі.
За словами керівника дитячої лікарні Святого Миколая Івана Міськіва, мали велике бажання створити центр ментального здоров’я на базі дитячої лікарні, тому що бачили, як дуже ефективно запрацював центр у колег з дорослої лікарні Святого Пантелеймона.
Читайте також: Як нам нав’язали чужу історію, або Чому одесити не знають своїх справжніх героїв
«Важливо мати такий центр власне у структурі багатопрофільної лікарні. Тому що поки дитинка отримує лікування хірургічне чи травматологічне, з нею одразу починає працювати психолог. І завершується цей психологічний супровід вже на етапі реабілітації», — сказав Міськів.
Він зазначив, що у відкритті дитячого центру дуже допомогли колеги з дорослої лікарні та ІТ Кластер. Зокрема спільнота Львівського IT Кластера профінансувала всі витрати на ремонтні роботи (понад 300 квадратних метрів): облаштування кабінету для групових занять, сенсорної терапії, шести медкабінетів та приміщень для персоналу.
У міськраді поінформували, що зараз у центрі вже працює 10 спеціалістів: 5 психіатрів та 5 психологів. Ще частина спеціалістів у різних відділеннях лікарні консультує діток, які потребують допомоги психолога чи психіатра.
Усі послуги центру безкоштовні. Потрапити на лікування можна за направленням від сімейного лікаря.
Нагадаємо, оборонець заснував на Київщині психологічний хаб «Танто».
Також для українців запустили програму піклування про ментальне здоровʼя.
Фото: Львівська міська рада.
Суспільство
Біотехнологиня та вчителька пішли зі своїх робіт, щоби розвивати прифронтове Запоріжжя. А тепер попри обстріли навчають молодь урбаністики, а жінок — робототехніки. Повну історію героїнь ми розказали на ютуб-каналі ШоТам.
Історія героїнь випуску
Світлана Мамай готувала дітей до успішного складання ЗНО у приватній школі. Та її цілі змінилися, коли на Запоріжжя полетіли ракети, а на околицях точилися бої. Тоді одразу зупинили навчання, а Світлана бачила себе лише у волонтерстві.
«Усе було досить сумбурно — невідомо, що далі. Розгублені діти, розгублена певною мірою я, втрата соціальних напрацювань, які в мене були. Тобто те, що в мене було важливим у викладанні — взаємодія з людьми, це енергетика, яку ти можеш отримувати, — воно повністю зникло», — поділилася культурна менеджерка ГО «Молодь Онлайн» Світлана Мамай.
Читайте також: Підприємець із Вінниці відкрив енергонезалежну реберню на воді (ВІДЕО)
У волонтерському штабі вона зустріла Анастасію Торянік, яка полишила роботу в біотехнологічній кампанії, аби надавати гуманітарну допомогу. Світлана та Анастасія спрацювалися і скоро опікувалися волонтерськими групами.
Та невдовзі ГО, яка координувала штаб, припинила роботу. Колежанки опинилися перед вибором: повертатися до звичних справ чи повністю йти в активізм. Тож вони долучилися до ГО «Молодь Онлайн», якій саме бракувало лідерок.
Тепер Анастасія організовує навчання для молоді Запоріжжя, а Світлана займається урбаністикою.
Про те, як активістки розвивають громадське життя у власному місті, дивіться повне відео на ютуб-каналі ШоТам. Це відео створили завдяки підтримці Уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство Україна», що впроваджує Український Жіночий Фонд.
Раніше ми писали, як режисерка відкрила власну кіностудію: 17 років до мрії (ВІДЕО).
Фото: ютуб-канал ШоТам
Коментарі
Суспільство
- англійською;
- польською;
- німецькою;
- французькою;
- іспанською.
Коментарі
Суспільство
Біографія фотографа
8 фото, що доводять злочини «совєтів»
- Розкуркулена сім’я біля свого будинку в с. Удачне Донецької області. 30-ті рр. ХХ століття
Коментарі