Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
https://www.youtube.com/embed/xH-Uin7iV5USSSSSS

Суспільство

Оборонець заснував на Київщині психологічний хаб «Танто» (ВІДЕО)

Опубліковано

Український ветеранський фонд допоміг захиснику Денису Дуднику втілити його мрію та запустити в Ірпені психологічний хаб. Як це сталося, розповідає ШоТам.

Він бився за Ірпінь у джинсах та кросівках. А тепер допомагає бійцям та цивільним, які пережили окупацію. Згуртував фахівців і заснував психохаб «Танто».

Денис Дудник – ветеран російсько-української війни. Уже вдруге він боронить Україну від російської агресії. 2015 року захищав Волноваху, 2022 – Ірпінь та Гостомель.

«Ветеранський рух в Ірпені дуже сильний. І що це нам дало? Це дало те, що 24-го числа ми були всі на місці збору. Я був в оцих джинсах, у цих тапках, у цій куртці… Я, як був, так туди і прибіг. Чим ми сильні? Сильні тим, що ми разом!», — Денис Дудник, ветеран АТО, засновник психологічного хабу «Танто» в Ірпені.

Під час одного з боїв за Ірпінь Денис отримав контузію.

«Скоріш за все, це був гаубичний снаряд, тому що я  не чув виходу. Він просто прилетів. Мені повезло, бо він прилетів у хату, яка була в мене за спиною. Був дуже сильний удар, і ця стіна з хати впала просто на мене, дах упав», — Денис Дудник, ветеран АТО, засновник психологічного хабу «Танто» в Ірпені.

Читайте також: Український ветеранський фонд оголошує грантову програму для громадських організацій, які працюють із ветеранами

Після пережитого Денис вирішив організувати хаб психологічної допомоги. Центр, куди можуть звертатися люди, які пережили жахи війни та окупації.

«Наш регіон дуже сильно потерпів під час нападу цього, під час окупації. Смерть, втрати… Таке просто так не проходить», — Денис Дудник, ветеран АТО, засновник психологічного хабу «Танто» в Ірпені.

Ідею Денис представив на конкурсі ветеранських бізнес-проєктів ВАРТО 2.0. Переміг та отримав фінансування від Українського ветеранського фонду. Облаштував сучасний хаб, зібрав команду фахівців.

«Ми готові працювати з будь-якими запитами. Робота хабу побудована так, що програми розраховані на широку аудиторію, в якої болить чи то про сенси, чи то про цілісність, чи то про втрати. Ми готові підтримувати і розраджувати будь-кого», — Олена Натойлад, психологиня «Танто».

«Мені здається, перше, про що треба подбати, – це втрати. Дуже багато людей втратили своїх близьких. І підтримка цих людей – це, мабуть, основне», — Денис Дудник, ветеран АТО, засновник психологічного хабу «Танто» в Ірпені.

Фахівці «Танто» уже ведуть прийом, для ЗСУ він безкоштовний. Також команда Дениса працює над онлайн-версією психохабу.

«Щоб у кожному містечку, селі людина могла зайти до нас у гості й отримати ту допомогу, яку ми надаємо», — Денис Дудник, ветеран АТО, засновник психологічного хабу «Танто» в Ірпені.

Нагадаємо, ветеран з Одеси виграв мільйон гривень на запуск нової піцерії Veterano Pizza.

Також ШоТам розповідав, як ветеран виграв грант і запустив першу в Україні приватну школу професійних саперів.

Суспільство

Патріотичні пісні, співи та смаколики: у Чернівцях студенти проведуть благодійний ярмарок

Опубліковано

Цієї неділі, 28 квітня, у Чернівцях студенти організують благодійний ярмарок. Усі зібрані кошти будуть передані на ремонт авто для 80 ОДШБр 3 батальйону.

Про це повідомляє Чернівецька обласна рада.

Захід розпочнеться о 16:00 на вулиці Ольги Кобилянської.

“На вас чекають – патріотичні пісні, світові хіти, смаколики та неймовірна атмосфера. На ярмарку ви зможете скуштувати домашню випічку та придбати вироби ручної роботи від наших студентів”, – повідомили в облраді.

Читайте також: Як ком’юніті жінок-переселенок змінюють Самбірську громаду

До ярмарку може долучитися кожен охочий, для цього потрібно принести свою випічку.

Нагадаємо, у Києві відкрилася виставка про Японію.

Фото: Чернівецька обласна рада

Читати далі

Суспільство

«Цифровізаторки»: UNDP запустила подкаст про жінок, які створюють електронні продукти для мільйонів українців

Опубліковано

У Києві, сьогодні, 25 квітня  – Програма розвитку ООН (UNDP) в Україні запускає подкаст «Цифровізаторки» про жінок, які працюють у державному секторі та створюють електронні продукти для мільйонів українців. Новий проєкт розкриватиме досвід фахівчинь, які просувають цифрову трансформацію у країні, та надаватиме практичні поради щодо протидії гендерним упередженням.

Подкаст «Цифровізаторки» познайомить слухачів та слухачок з лідерками цифрової трансформації, допоможе розвінчати гендерні стереотипи щодо жінок у технічних галузях та надихатиме ще більше дівчат не боятися вивчати IT-cпеціальності і будувати кар’єру в цій галузі.

Читайте також: Анонсували проєкт, який буде вчити ветеранів писати та ставити п’єси в театрі

Гостями подкасту будуть фахівчині, які працюють у сфері діджиталізації та створюють державні електронні послуги. Ведучий – спеціаліст із цифрової грамотності «Проєкту підтримки Дія» UNDP та гендерний експерт Микола Ябченко.

Перший епізод опублікували до Міжнародного дня дівчат в інформаційно-комунікаційних технологіях (ІКТ), який у світі відзначають 25 квітня. Нові епізоди подкасту публікуватимуться раз на місяць.

Де можна послухати подкаст

Нагадаємо, український ШІ-стартап залучив $30 000 інвестицій.

Фото: «Цифровізаторки»

Читати далі

Суспільство

У Британії українка створила арт-інсталяцію з речами із постраждалих від війни будинків

Опубліковано

Переселенка з України Юлія Головатюк-Унгуряну створила у Великій Британії арт-інсталяцію з речами, зі зруйнованих під час російсько-української війни будинків. Вона переїхала до Великої Британії ще у 2022 році, коли Росія вторглася в Україну, і нині живе в Трент-Вейлі.

Про це повідомляє BBC.

«Я вважаю, що у Великій Британії надто мало інформації про війну, особливо у світі мистецтва. Мені дуже хотілося привезти артефакти війни, тому що вони, як мені здається, говорять самі за себе», – розповіла Головатюк-Унгуряну.

Читайте також: Як організувати діяльність робочої групи в евакуації: досвід Соледарської громади

Її арт-інсталяція в Стаффордширському університеті включає частини розбитих будівель, плюшевого ведмедика, чашку для чаю та туфлі на високих підборах.

Для створення інсталяції Головатюк-Унгуряну на початку квітня відвідала кілька українських міст, зокрема Київ і Харків, де вона побувала в будинках, що постраждали від війни.

«Мій спосіб служіння своїй країні зараз полягає в тому, щоб показати це як художник», – додала вона.

Нагадаємо, Україна взяла участь у кібернавчанні НАТО.

Фото: ВВС

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство2 тижні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство3 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство3 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

Суспільство3 тижні тому

Виготовляє «гівняні» прикраси з пташиного посліду. Це історія арт-активістки, яка живе з голубом  

Свого першого голуба Валеру вона побачила в закинутій квартирі майже бездиханним пташеням і врятувала. А...

РЕКЛАМА: