Суспільство
У Луцьку відкрили для відвідувачів Вежу князів Чорторийських з оборонним муром та підземеллями
У Луцьку відкрили новий музейний простір «Окольний замок». Він створений на базі відреставрованих пам’яток архітектури національного значення: Вежі князів Чорторийських з оборонним муром ХV століття та Монастиря єзуїтів із підземеллями.
Про новину повідомили на фейсбук-сторінці Музейного простору «Окольний замок».
Зазначається, що родзинкою музейного простору є знамениті луцькі підземелля. Про них уже давно ходили легенди, а тепер підземелля Монастиря єзуїтів стали доступні для широкого загалу.
Про новий простір
«Окольний замок» — це креативний музейний простір, що складається із 18-ти розчищених кімнат і 4-х коридорів.
У них розміщені:
- галерея рицарства,
- експозиція навчального процесу у єзуїтському колегіумі,
- мультимедійна система з інтерактивним смарт-табло, шоломами віртуальної реальності,
- силіконова фігура монаха-єзуїта,
- голограма привида.
Читайте також: «Замість руїн – будинки у скандинавському стилі». Як відбудувати громаду після окупації? Кейс Новобасанської ТГ на Чернігівщині
Простір працює щодня з 10 до 19 години, вартість вхідного квитка 120 гривень, для дітей – 80 гривень.
Про реставрацію
Реставрація та створення музейного простору відбулась за грантові кошти Євросоюзу й співфінансування з міського бюджету, на суму майже півтора мільйона євро, – каже архітектор Василь Дузь-Крятченко.
Роботи тривали з 2014-го по 2021 роки, окрім реставрації архітектури, впорядкували навколишній простір, а офіційне відкриття переносилося через повномасштабне вторгнення Росії.
Довідка
Оборонна вежа Чарторийських – це легендарна пам’ятка Луцька. Зведений на рубежі XIV–XV століть, Окольний замок підсилював захист Верхнього (Любартского) замку з боку півдня і заходу. У наші дні він як і раніше вражає величчю і красою готичних ромбовидних візерунків і кольорової тички, виконаних в цегляній кладці пов’язаною з нею стіни.
Нагадаємо, у парку Шенборна на Закарпатті відкрили скульптуру «Яблуко пізнання».
Також ми повідомляється, як громада на Прикарпатті розробила віртуальний тур «Скелями Довбуша».
Фото: Музейний простір Окольний замок.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі