Суспільство
У Луцьку створять найбільшу в світі картину площею 2000 м². Що відомо
У Музеї сучасного українського мистецтва Корсаків створять найбільшу картину в світі площею 2000 квадратних метрів.
Про це ШоТам повідомили організатори проєкту «Космогонія».
Над створенням рекордного полотна працюватиме український художник Петро Антип. Очікується, що робота триває впродовж року. Висота картини сягатиме 10 метрів, ширина – 200 метрів. Вона складатиметься зі 300 фрагментів, кожен із яких водночас буде самостійним арт-об’єктом.
Старт проєкту «Космогонія» відбудеться 12 листопада о 17:00 у Луцькому МСУМК разом із мистецькою акцією «Народження народження». За словами організаторів, захід відбудеться у форматі діалогу із глядачем про те, як «хтось, якимось чином створив щось та когось, та про те, для чого це все».
«Досі мистецтвом вважалося те, що втратило функціональність або не мало її взагалі. У нашому проєкті функція (виробничі процеси, які можна буде спостерігати) набуде естетичного змісту. Глядачі та працівники будуть отримувати унікальний психоемоційний досвід. Реальний виробничий процес, буде невід’ємною частиною арт-проєкту» – розповідає фундатор МСУМК Віктор Корсак.
Читайте також: «Я малюю, щоб люди не опускали руки». Художник з Донеччини влаштовує благодійні виставки на підтримку ЗСУ
До найтривалішого у світі перформансу долучаться й відвідувачі: протягом усього часу вони зможуть спостерігати за творенням полотна: творчим пошуком митця та «Народженням народження». Автори проєкту переконані, що «Космогонія» сприятиме приєднанню Луцька та України загалом до когорти найвідоміших глобальних туристичних локацій.
Довідково
Віктор Корсак – доктор економічних наук, кандидат медичних наук, Голова Ради директорів VolWest Group, фундатор Музею Сучасного Українського Мистецтва Корсаків, викладач МВА. Автор книг і десятків статей у світових виданнях.
Петро Антип – український скульптор, маляр, письменник. Народився у м. Горлівка на Донеччині, здобув освіту в Пензенському художньому училищі ім. Академіка К. А. Савицького (1984). Член Національної спілки художників України (1989). Заслужений художник України (2009).
Музей сучасного українського мистецтва Корсаків створений з метою розвитку духовності нації та пропагування українського мистецтва у світі. У музеї представлено роботи понад 100 видатних митців (більш як 800 арт-об’єктів). Живопис, графіка, скульптура, інсталяція, відео-арт – тут зібрана колекція творів мистецтва найкращих українських авторів ХХ–ХХІ століть.
Нагадаємо, полтавський художник Андрій Гіль намалював картину «Вони повернуться. АЗОВ», присвячену звільненим захисникам «Азовсталі», та виставив її на благодійний аукціон.
Також ми писали, що у Чернігові у ЖЕКу №10 працівник комунального підприємства облаштував справжню картинну галерею із полотен, які городяни викинули на смітник.
Усі фото надані організаторами проєкту.
Суспільство
26 жовтня на Венеційській бієнале відбудеться вистава опери GAIA-24 українських композиторів Романа Григоріва та Іллі Разумейка. Ця опера завершить публічну програму українського павільйону, організовану Українським інститутом.
Про це повідомляє Український інститут.
Про виставу
Опера GAIA-24 присвячена наслідкам підриву Каховської ГЕС, який стався 6 червня 2023 року. Композитори звертаються до Геї — давньогрецької богині Землі, а також до теорії, що описує планету як живий саморегульований організм.
Анастасія Мануляк, керівниця напряму «Візуальне мистецтво» Українського інституту, зазначила, що цьогорічна програма зосереджена на темах землі та води. Оперу поставлять у середньовічній церкві Сан-Лоренцо у Венеції, що надає додаткову символіку, враховуючи, що місто стоїть на воді.
Читати також: «Щоб почувалися красивими навіть під час війни»: переселенка відкрила в Харкові простір для жінок, які також втратили дім
GAIA-24 об’єднує людське тіло та театральну сцену в музично-театральний ритуал. Опера складається з трьох актів:
- Songs of Mother Earth — звучатиме музика народів світу.
- Cabaret Metastasis — сцени, що базуються на пластичному русі оголеного тіла.
- Dance for Mother Earth — карнавальна частина, що включає різні музичні жанри, від репу до народних пісень.
Вистава триватиме близько 90 хвилин. Опера вже була представлена в Києві у травні 2024 року, а пізніше її показували в Роттердамі та Відні. Після Венеції планується виступ у Берліні.
Композитор Ілля Разумейко зазначив, що GAIA-24 має жанрове визначення «Opera del Mondo», що означає оперу, пов’язану з водою та природою, і наголосив на її символічному значенні для Європи, яка стикається з природними катастрофами.
Нагадаємо, що капелюхи українського дизайнера представили на виставці у музеї в Парижі.
Фото: Український інститут.
Коментарі