Суспільство
У Київ Цифровий стартувало голосування за назви для двох зелених зон
У застосунку «Київ Цифровий» стартувало голосування за назви для двох київських зелених зон, а саме — для парку біля кінотеатру Т.Г. Шевченка у Подільському районі та скверу на вул. Михайла Котельникова у Святошинському районі.
У застосунку «Київ Цифровий» пропонують підтримати назви для парку і скверу:
1.«Гірка Крістера» для парку біля кінотеатру Т.Г.Шевченка у Подільському районі
Вільгельм Крістер в другій половині XIX століття займався селекцією та садівництвом на Пріорці в Києві. Справу його продовжили сини. На думку багатьох краєзнавців, саме завдяки Вільгельму Крістеру Київ перетворився на місто-сад, здобувши на початку XX століття репутацію одного з найзеленіших міст світу.
2. Сквер на честь Героя України Михайла Реуцького на вул. Михайла Котельникова у Святошинському районі
Реуцький Михайло Іванович — старший сержант Збройних Сил України, учасник російсько-української війни, що загинув під час російського вторгнення в Україну, Герой України з відзначенням ордена «Золота Зірка» (2023, посмертно).
18 лютого 2023 року потрапив під кулеметний обстріл в боях за місто Бахмут на Донеччині. Його було важко поранено — уламок зніс пів обличчя та розірвав шию.
Читайте також: Каденюк і Джонсонюк. На честь кого називають вулиці в Україні
Очевидно, це була засідка саме на нього, оскільки він особисто завдав великої шкоди особовому складу противника. Він був професійним «ПТУРистом» — оператором протитанкових керованих реактивних снарядів. На його рахунку понад 250 пострілів.Загиблого поховали 25 лютого 2023 року на Алеї Слави Берковецького цвинтаря у Києв
Голосування триватиме до 31 січня.
Про «Київ Цифровий»
«Київ Цифровий» – мобільний застосунок, створений у 2021 році на заміну застосунку Kyiv Smart City. Застосунок надає користувачеві можливість поповнювати зі смартфона транспортну карту, купувати QR-квитки, сплачувати за паркування, повертати евакуйовану автівку, отримувати сповіщення щодо послуг у сфері ЖКГ, голосувати за проєкти у місті.
Нагадаємо, у вересні 2023 року у «Києві Цифровому» стартувало нове опитування щодо того, як допомогти безпритульним тваринам знайти домівку.
Окрім того, Штутгартський музей «дерусифікував» українську художницю Олександру Екстер.
Раніше ми повідомляли, що у Херсоні перейменували кілька вулиць: більше немає Потьомкінської і Московської.
Фото: Фото: informator.ua.
Суспільство
Біотехнологиня та вчителька пішли зі своїх робіт, щоби розвивати прифронтове Запоріжжя. А тепер попри обстріли навчають молодь урбаністики, а жінок — робототехніки. Повну історію героїнь ми розказали на ютуб-каналі ШоТам.
Історія героїнь випуску
Світлана Мамай готувала дітей до успішного складання ЗНО у приватній школі. Та її цілі змінилися, коли на Запоріжжя полетіли ракети, а на околицях точилися бої. Тоді одразу зупинили навчання, а Світлана бачила себе лише у волонтерстві.
«Усе було досить сумбурно — невідомо, що далі. Розгублені діти, розгублена певною мірою я, втрата соціальних напрацювань, які в мене були. Тобто те, що в мене було важливим у викладанні — взаємодія з людьми, це енергетика, яку ти можеш отримувати, — воно повністю зникло», — поділилася культурна менеджерка ГО «Молодь Онлайн» Світлана Мамай.
Читайте також: Підприємець із Вінниці відкрив енергонезалежну реберню на воді (ВІДЕО)
У волонтерському штабі вона зустріла Анастасію Торянік, яка полишила роботу в біотехнологічній кампанії, аби надавати гуманітарну допомогу. Світлана та Анастасія спрацювалися і скоро опікувалися волонтерськими групами.
Та невдовзі ГО, яка координувала штаб, припинила роботу. Колежанки опинилися перед вибором: повертатися до звичних справ чи повністю йти в активізм. Тож вони долучилися до ГО «Молодь Онлайн», якій саме бракувало лідерок.
Тепер Анастасія організовує навчання для молоді Запоріжжя, а Світлана займається урбаністикою.
Про те, як активістки розвивають громадське життя у власному місті, дивіться повне відео на ютуб-каналі ШоТам. Це відео створили завдяки підтримці Уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство Україна», що впроваджує Український Жіночий Фонд.
Раніше ми писали, як режисерка відкрила власну кіностудію: 17 років до мрії (ВІДЕО).
Фото: ютуб-канал ШоТам
Коментарі
Суспільство
- англійською;
- польською;
- німецькою;
- французькою;
- іспанською.
Коментарі
Суспільство
Біографія фотографа
8 фото, що доводять злочини «совєтів»
- Розкуркулена сім’я біля свого будинку в с. Удачне Донецької області. 30-ті рр. ХХ століття
Коментарі