Технології
У Києві запускають освітній цифровий простір – соцмережу для учнів, батьків і вчителів
У Києві презентували платформу «Єдиний освітній простір», що працюватиме як закрита соціальна мережа для шкільних вчителів, учнів і батьків.
Про це повідомили в КМДА.
«В умовах активних бойових дій та ракетних обстрілів стало зрозуміло, що місто все робило правильно у напрямі цифровізації освітнього процесу, і зараз ми, коли очно навчаються лише 44 відсотки школярів, забезпечуємо якісне безперервне дистанційне навчання для решти столичних учнів», — зауважив заступник голови КМДА Валентин Мондриївський.
Зазначається, що кожен учень матиме свій ID-профіль, до якого буде прив’язуватися освітня хронологія та історія навчальної успішності. Платформа також дозволить перевести документообіг в електронний формат, тож освітня документація буде захищена від фізичного знищення та доступна в режимі онлайн.
Що зміниться
Впровадження системи передбачає комплексну перепідготовку освітніх працівників, що мають пройти курс з опанування системи.
Серед переваг системи:
- вдосконалення освітнього менеджменту;
- автоматизоване формування звітів;
- моніторинг освітнього процесу та діяльності;
- доступ до освітнього контенту;
- якісна взаємодія всіх учасників навіть дистанційно.
Електронні журнали стануть ще одним інструментом діджиталізації освітнього процесу. Такий вид моніторингу успішності учнів має ще низку переваг над своїм попередником, а саме:
- високий рівень захисту інформації та конфіденційність;
- дистанційна взаємодія усіх учасників освітнього процесу;
- моніторинг успішності дітей;
- цілодобовий доступ до статистики відвідування;
- спрощення контролю над навчально-тематичним плануванням та виконанням програм вчителями.
Довідка
Згідно зі статистикою МОН України, із 298 тисяч учнів 46,4% навчаються дистанційно та 61,3 тис. перебувають за межами України, продовжуючи навчання онлайн.
На презентації повідомляли що, основним фокусом уваги департаментів наразі є нагальна потреба створити безпечне освітнє середовище у закладах освіти в штатному режимі та надзвичайних ситуаціях.
Для цього пріоритетним на 2023 рік буде забезпечення всіма засобами для змішаної форми навчання та наявність безперервного зв’язку і WI-FI в укриттях та бомбосховищах.
Нагадаємо, в Івано-Франківському ліцеї облаштували дитячий цифровий навчальний простір.
Фото: kyivcity.gov.ua
Технології
Про школу
Що чекає на учасників
- навчання пілотуванню бойових дронів;
- індивідуальні заняття з інструкторами;
- ознайомлення з сучасними технологіями та їхньою роллю у війні.
Коментарі