

Суспільство
У Києві відпрацювали розгортання мобільних котелень на випадок екстреної ситуації
У межах підготовки до опалювального сезону Київтеплоенерго взяло участь у загальноміських тренуваннях на випадок надзвичайних ситуацій, пов’язаних з військовими діями. Енергетики провели тренування з розгортання мобільних котелень на важливих соціальних об’єктах Києва.
Про це повідомили у пресслужбі Київтеплоенерго.
Зокрема на базі одного із пологових будинків Києва відпрацювали ситуацію з оперативного підключення котельні до системи опалення будівлі.
Пересувну котельню доставили на автоплатформі та під’єднали до вводу тепломереж в лікарню. У разі потреби вона зможе працювати у автономному режимі.
Теплова потужність мобільної котельні становить 600 кВт (або понад 0,5 Гкал/год). Вона виробляє теплоносій температурою до 80°C, яку можна регулювати залежно від температури навколишнього середовища.
Читайте також: Першою в Бродах отримала грант для ветеранів на пів мільйона гривень. Дружина військового відкрила тренажерку з реабілітацією

Обладнання мобільних котелень унікальне та не має аналогів в Україні. Його виготовили спеціально для потреб теплової інфраструктури Києва та спроектували за участі спеціалістів КП «Київтеплоенерго».
Це дозволило врахувати інженерні особливості теплопунктів та забезпечити можливість швидкого підключення до будівель. Контролювати роботу котельні можна дистанційно, завдяки системі телеметрії. На випадок відключень електроенергії котельня обладнана генератором.

Переваги мобільних котелень полягають у їх автономності, автоматизації та енергоефективності обладнання. Котельні розташовуються безпосередньо біля споживачів тепла, це зводить до мінімуму тепловтрати та підвищує надійність теплопостачання.
Щоб забезпечити теплом важливі соціальні об’єкти у випадку надзвичайної ситуації, Київтеплоенерго придбало 23 мобільні котельні на автоплатформі. Вони будуть опалювати лікарні, школи, дитячі садочки тощо у разі екстреної ситуації.

Дивіться відео: Як аеропідрозділ «Київтеплоенерго» діагностує мережі за допомогою дронів (ВІДЕО)
Нагадаємо, Київтеплоенерго замінило ділянку тепломережі без відключення опалення.
Також ми повідомляли, що у Києві Створили карту ремонту тепломереж.
Фото: Київтеплоенерго.
Суспільство

У Галицькому національному природному парку зафіксували найбільшу на заході України колонію рідкісних птахів. Науковці нарахували десятки гнізд та сотні пташенят представників родин Ібісових і Чаплевих, які занесені до Червоної книги України.
Про це повідомили на сторінці Галицького національного природного парку.
На початку червня дослідники провели облік у полівидовій колонії птахів, щоб зрозуміти масштаби явища. У парку виявили близько 25 гнізд Косаря білого, у яких — 36 пташенят. Загальна кількість цих птахів у парку близька до 90. Зазвичай цей вид мешкає вздовж Чорноморського узбережжя, і востаннє у Галицькому нацпарку його гніздування фіксували 15 років тому.
Серед інших рідкісних птахів — Чепура мала (29 гнізд, 101 пташеня) та Квак звичайний (52 гнізда, 168 пташенят). Їхню чисельність у парку нині оцінюють в 160 та 270 особин.
Читайте також: Щоб зберегти рідкісні рослини, у лісах Хмельниччини створили три охоронні зони
А ще дослідники помітили Коровайку буру — одного з найрідкісніших птахів для Опілля. В Україні цей вид трапляється лише в кількох локаціях на півдні, тож, за словами орнітологів, його поява на Івано-Франківщині — надзвичайна рідкість.




Нагадуємо, що на Поліссі втілять найбільший в історії України проєкт по відновленню боліт у заповідниках.
Фото: фейсбук-сторінка Галицького національного природного парку
Суспільство

В Україну повернули тіла 1200 полеглих захисників. За даними російської сторони, це тіла військових, які мали українське громадянство. Репатріацію провели згідно домовленостей у Стамбулі.
Про це повідомили в Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими.
Надалі слідчі правоохоронних органів та експертні установи МВС проведуть ряд експертиз та ідентифікацію тіл.
Читайте також: З окупації та росії вдалося врятувати велику групу українських дітей
Полеглих вдалося повернути завдяки спільним зусиллям Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, Об’єднаного центру при СБУ, ЗСУ, МВС, Офісу омбудсмена, Секретаріату уповноваженого з питань зниклих безвісти, ДСНС та інших структур сектору безпеки й оборони.
Репатріацію провели за сприяння Міжнародному Комітету Червоного Хреста.


Нагадуємо, що на підконтрольну територію України вдалося повернути 11 дітей з окупованої Херсонщини.
Фото: фейсбук-сторінка Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими
Суспільство

Новий епізод подкасту в межах проєкту «Відлуння незалежності» про єдину жінку-старшину в армії УНР. Христина Скачківська-Сушко відмовилась від медичної кар’єри у Швейцарії, щоб стати військовою лікаркою.
Про «кращу доньку держави», як називав її Симон Петлюра, та «пані-зірку» для побратимів, яка втекла з більшовицького полону, рятувала українських біженців, служила в армії США та лікувала африканців — дивіться або слухайте.