Технології
Як аеропідрозділ «Київтеплоенерго» діагностує мережі за допомогою дронів (ВІДЕО)
«Київтеплоенерго» показало як за допомогою дрона аеропідрозділ працює на житловому масиві Відрадний – там діагностують мережу, що пролягає під полотном проїжджої частини без обмеження транспортного руху.
Про це повідомили у пресслужбі міської ради.
Зазначається, що дрон на проспекті Любомира Гузара виявив аварійну ділянку мережі на території Медмістечка і потім організували ремонтні роботи.
Також минулої зими під час морозів на Дарниці виявили пошкодження ізоляції та високий ризик пориву магістральної тепломережі у важкодоступному місці. Вчасно проведені ремонтні роботи допомогли уникнути відключень сотень будинків від тепла та гарячої води.
Можливості дрона
Аеромоніторинг проводять за допомогою професійного дрона DJI MATRISE 210 V2.0. Його максимальна швидкість – до 80 км/год, а встановлена дозволена висота – 120 м. За допомогою аерозйомки «Київтеплоенерго» перевіряє стан тепломереж, димових труб та інших теплоенергетичних об’єктів.
Уся отримана інформація вноситься до геоінформаційної системи теплового господарства Києва.
Можливості дрону дозволяють формувати оптичні зображення тепломереж, плани місцевості та уточнювати розташування теплотрас. Інформацію інтегрують до геоінформаційної системи, де у вигляді цифрової карти відображені відомості про понад 2,7 тис. км тепломереж і майже 200 теплоджерел.
Ефективність аеромоніторингу
КП «Київтеплоенерго» запровадило аеромоніторинг тепломереж за допомогою дрону і тепловізора два роки тому. За цей час підприємству вдалося завчасно виявити десятки потенційно аварійних ділянок, перевірити стан котелень та виявити несанкціоновані приєднання до тепломереж.
Читайте також: Дрон у тунелях: показали хід будівництва метро у Дніпрі (ВІДЕО)
Упродовж двох опалювальних сезонів проведена ретельна діагностика близько сотні об’єктів теплопостачання і теплотрас. Узимку, за сприятливих погодних умов, підрозділ аеромоніторингу діагностує переважно тепломережі, а в міжсезоння – стан димових труб котелень, проводить аерофотозйомку зі складанням ортофотопланів.
Аерозйомка із використанням тепловізорів вважається ефективним і точним методом моніторингу систем централізованого опалення в європейських країнах. Зокрема, його застосовують у Франції, Данії, Німеччині, Британії. Наприклад, у французькому місті Венісьє, неподалік від Ліона, дрон зі встановленою термографічною камерою вперше був використаний для дослідження тепломереж у лютому 2016 року. Камера виявляє інфрачервоне випромінювання, фіксує тепло, яке виділяється об’єктами, що дозволяє побачити витоки, викликані тріщинами або недостатньою ізоляцією труб.
«Київтеплоенерго» є найбільшим теплопостачальним підприємством в Україні і третім за величиною в Європі. Упродовж останніх трьох років підприємство провело повну реконструкцію 340 км тепломереж на найбільш аварійних ділянках.
Читайте також: Розроблений в Україні безпілотник використовує британська поліція
Нагадаємо, українські прикордонники отримали 60 дронів, що з повітря охоронятимуть кордон.
Фото: kyivcity.gov.ua.
Технології
Хто може отримати виплату?
- кошти доступні всім громадянам України, які перебувають на території країни.
- виплату також можна оформити на дітей.
- подати заяву можна до 28 лютого 2025 року.
На що можна витратити 1000 грн?
- комунальні послуги;
- медичні та ветеринарні послуги;
- освіту та спортивні послуги;
- квитки на транспорт, кіно, розваги;
- мобільний зв’язок;
- донати на платформу United24.
Як отримати зимову єПідтримку?
- Зайдіть у «Дію».
- Оберіть розділ «зимова єПідтримка» на головному екрані або в розділі «Сервіси».
- Оберіть, для кого оформлюєте допомогу: для себе чи дитини.
- Вкажіть картку національного кешбеку. Якщо її немає, відкрийте нову прямо у додатку.
Коментарі
Технології
Можливості у грі
- деревами;
- кущами;
- квітами;
- камінням;
- річками;
- озерами;
- пагорбами та іншими елементами.
Також можна буде змінювати покриття саду (пісок, трава, галька).
Читайте також: В Україні створять цифровий сервіс для багатоквартирних будинків: деталі проєкту
«Розслабтеся та зануртеся в медитативний процес створення саду. Ми зробили все, щоб ви відчули атмосферу і могли уявити, що створюєте цей сад не перед екраном комп’ютера, а сидячи перед ним наживо, власноруч розставляючи декорації. Усе це супроводжується авторською легкою музикою, яка додає особливого настрою», — написали творці симулятора.
Випуск Dream Garden запланували на 2025 рік.
Читайте також: Як забезпечити інтернет під час відключень світла: детальніше про нову технологію
Про розробників
Campfire Studio створили у Дніпрі у 2022 році. Відтоді компанія випустила чотири гри, серед яких найпопулярнішою стала My Dream Setup — симулятор створення кімнати. До цієї гри також випустили чотири доповнення.
Нагадаємо, що від українського розробника вийшла нова карткова гра у стилі Лавкрафта.
Раніше ми писали, що українська студія випустила гру, де користувач грає за душу головного героя (ВІДЕО).
Фото обкладинки: ютуб-канал студії
Коментарі
Технології
Українська платформа для онлайн-навчання отримала «бронзу» на Effie Awards. Ця премія щорічно відзначає найкращі комунікаційні компанії, котрі змінюють суспільство.
Про це повідомили у Міністерстві цифрової трансформації України.
Що відомо про нагороду
Премію присудили у категорії Perfomance Marketing за створення інформаційної кампанії з кібергігієни. Над нею працювали фахівці з Дія.Освіта спільно з USAID Cybersecurity Activity.
Як вказують у міністерстві до навчання з кібербезпеки на платформі долучилися понад 400 тисяч українців.
Читайте також: Бійці ГУР за день знищили техніку окупантів на понад 70 мільйонів доларів
«Сучасна війна триває не лише на полі бою, а й у кіберпросторі, тож кожен українець повинен уміти протидіяти кіберзлочинцям у цифровому світі — від школяра до людей старшого віку. Ця перемога — наш спільний крок до підвищення цифрової грамотності та кібергігієни українців. Дивіться серіали, проходьте тести та симулятори на Дія.Освіта. Разом будуємо безпечне цифрове майбутнє», — написали у відомстві.
Раніше ми писали, що Мінцифри запустило кампанію до Тижня цифрової грамотності: як долучитися.
Нагадаємо, що тест з медіаграмотності пройшли вп’ятеро більше людей, аніж торік: результати проєкту.
Фото обкладинки: пресслужба Дія.Освіта
Коментарі