

Технології
Як аеропідрозділ «Київтеплоенерго» діагностує мережі за допомогою дронів (ВІДЕО)
«Київтеплоенерго» показало як за допомогою дрона аеропідрозділ працює на житловому масиві Відрадний – там діагностують мережу, що пролягає під полотном проїжджої частини без обмеження транспортного руху.
Про це повідомили у пресслужбі міської ради.
Зазначається, що дрон на проспекті Любомира Гузара виявив аварійну ділянку мережі на території Медмістечка і потім організували ремонтні роботи.
Також минулої зими під час морозів на Дарниці виявили пошкодження ізоляції та високий ризик пориву магістральної тепломережі у важкодоступному місці. Вчасно проведені ремонтні роботи допомогли уникнути відключень сотень будинків від тепла та гарячої води.
Можливості дрона
Аеромоніторинг проводять за допомогою професійного дрона DJI MATRISE 210 V2.0. Його максимальна швидкість – до 80 км/год, а встановлена дозволена висота – 120 м. За допомогою аерозйомки «Київтеплоенерго» перевіряє стан тепломереж, димових труб та інших теплоенергетичних об’єктів.
Уся отримана інформація вноситься до геоінформаційної системи теплового господарства Києва.
Можливості дрону дозволяють формувати оптичні зображення тепломереж, плани місцевості та уточнювати розташування теплотрас. Інформацію інтегрують до геоінформаційної системи, де у вигляді цифрової карти відображені відомості про понад 2,7 тис. км тепломереж і майже 200 теплоджерел.
Ефективність аеромоніторингу
КП «Київтеплоенерго» запровадило аеромоніторинг тепломереж за допомогою дрону і тепловізора два роки тому. За цей час підприємству вдалося завчасно виявити десятки потенційно аварійних ділянок, перевірити стан котелень та виявити несанкціоновані приєднання до тепломереж.
Читайте також: Дрон у тунелях: показали хід будівництва метро у Дніпрі (ВІДЕО)
Упродовж двох опалювальних сезонів проведена ретельна діагностика близько сотні об’єктів теплопостачання і теплотрас. Узимку, за сприятливих погодних умов, підрозділ аеромоніторингу діагностує переважно тепломережі, а в міжсезоння – стан димових труб котелень, проводить аерофотозйомку зі складанням ортофотопланів.
Аерозйомка із використанням тепловізорів вважається ефективним і точним методом моніторингу систем централізованого опалення в європейських країнах. Зокрема, його застосовують у Франції, Данії, Німеччині, Британії. Наприклад, у французькому місті Венісьє, неподалік від Ліона, дрон зі встановленою термографічною камерою вперше був використаний для дослідження тепломереж у лютому 2016 року. Камера виявляє інфрачервоне випромінювання, фіксує тепло, яке виділяється об’єктами, що дозволяє побачити витоки, викликані тріщинами або недостатньою ізоляцією труб.
«Київтеплоенерго» є найбільшим теплопостачальним підприємством в Україні і третім за величиною в Європі. Упродовж останніх трьох років підприємство провело повну реконструкцію 340 км тепломереж на найбільш аварійних ділянках.
Читайте також: Розроблений в Україні безпілотник використовує британська поліція
Нагадаємо, українські прикордонники отримали 60 дронів, що з повітря охоронятимуть кордон.
Фото: kyivcity.gov.ua.
Технології

Швеція та Україна співпрацюватимуть у розвитку космічних технологій для оборонних потреб. Українська сторона планує сфокусуватися на збиранні даних із супутників для розвідки.
Про це повідомили в Міноборони.
Дані з космосу, які можуть вберегти життя
Під час зустрічі українська сторона презентувала шведам основні досягнення з цифровізації, серед яких є впровадження та реалізація космічної політики та стратегії у сфері оборони. Також на переговорах іноземним пертнерам озвучили ключові потреби Сил оборони у сфері військового космосу.
Як зазначив начальник управління космічної політики у сфері оборони майор Олександр Гаврутенко, Україна готова поділитися й власними напрацюваннями, які вона отримала під час бойових дій. Він уточнив, що у секторі військового космосу основним фокусом буде обробка масивів даних, а не масштабування власного обладнання.
Читайте також: Відповідь «Ланцетам»: Україна створила ударний дрон, що перевершує російські аналоги (ВІДЕО)
«Космос — це важливий простір для наших Сил оборони. Супутники дадуть нам сталий звʼязок для військових, власні спроможності для розвідувальних даних і можливість зберегти життя наших людей завдяки раннім оповіщенням про загрози. Тому ця сфера зараз — пріоритетна для Міністерства оборони», — прокоментувала заступниця міністра оборони України з питань цифровізації Катерина Черногоренко.
Голова шведської делегації Ларс Гельмріх сказав, що вони зацівлений у такій співпраці, особливо з урахуванням українського досвіду ведення війни. Він додав, що ця країна може допомогти у взаємодії з іншими партнерами, зокрема, з нордичними державами, серед яких — Данія, Фінляндія, Норвегія та Ісландія.
Нагадуємо, що Сили оборони атакували важливий завод росіян за 40 кілометрів від Москви.
Фото обкладинки: АрміяInform
Технології

Міністерство оборони України допустило до експлуатації у Збройних силах вітчизняний безпілотний авіаційний комплекс «Волиняка». Це багаторазовий гексакоптер, який здатен уражати навіть важкоброньовану техніку ворога.
Про це повідомили у Головному управлінні забезпечення супроводження життєвого циклу озброєння і військової техніки.
Особливості «Волиняки»
«Волиняка» працює на фронті ще з перших місяців повномасштабного вторгнення. За цей час його бойові модифікації знищили сотні одиниць російської техніки, бліндажів та живої сили. Дрон може діяти в складних погодних умовах, при вітрі, у темну пору доби.
Читайте також: Завдяки «Дронопаду» від «Повернись живим» військові збили нові ворожі дрони з ШІ (ВІДЕО)
Комплекс складається з пульта управління, окулярів пілота, ретранслятора і самого гексакоптера, обладнаного шістьма безколекторними двигунами. Апарат розробили для скидання боєприпасів на позиції ворога. Також він може виконувати логістичні завдання, наприклад, доставляти спорядження на передову.
У Міноборони також додали, що нові версії «Волиняки» мають значно покращені характеристики.
Нагадаємо, що Україна створила ударний дрон, що перевершує російські аналоги, зокрема «Ланцети» (ВІДЕО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка Міноборони
Технології

Після початку повномасштабного вторгнення в повітрі домінували російські баражуючі боєприпаси «Ланцет». Україна не мала ефективної зброї в цій категорії, однак зараз учасники платформи Brave1 створили низку рішень, які перевершують за характеристиками російські аналоги.
Про це повідомили у Brave1.
Особливості комплексу Bulava
Серед розробок учасників Brave1 є зокрема й ударно-розвідувальний комплекс Bulava, створений компанією DEVIRO. Цей дрон уже активно застосовують на фронті.
Bulava здатен:
- знищувати засоби РЕБ, системи ППО та інші високопріоритетні цілі;
- вражати як стаціонарні, так і рухомі об’єкти;
- передавати відеопідтвердження у реальному часі.
Читайте також: Завдяки «Дронопаду» від «Повернись живим» військові збили нові ворожі дрони з ШІ (ВІДЕО)
БпЛА має низку особливостей, які наразі тримають у таємниці з міркувань безпеки. За даними Brave1, нині в Україні виробляють декілька типів баражуючих боєприпасів, які не лише зрівнялися з «Ланцетом», а й значно перевершують його.
Нагадаємо, що в Україні розробили систему навігації для БпЛА, що може працювати без GPS (ВІДЕО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка Brave1