Суспільство
У Києві відкривають благодійну виставку фоторобіт загиблого на війні поета Максима Кривцова
У понеділок, 22 січня, у Києві відкриють фотовиставку пам’яті полеглого поета й військового Максима «Далі» Кривцова.
Про це ШоТам повідомили організатори заходу — культурний простір Squat 17b та волонтери Зграя.
Виставка має назву «Далі: Я поверну собі своє життя». Вона проходитиме з 22 січня до 3 лютого у культурному просторі Squat 17b на вул. Терещенківська, 17 Б.
Про виставку
Організатори просять з розумінням поставитися, що на відкритті може бути багато людей, тому радять приходити з 23 січня.
Виставка складатиметься з 24 фоторобіт Максима Кривцова і буде доповнена його поезіями.
Офіційне відкриття буде присвячене до дня народження автора. Під час події всі охочі зможуть послухати поезію зі збірки «Вірші з бійниці», яку читатимуть друзі та близькі Максима.
У грудні 2023 року Максим Кривцов планував виставку своїх фоторобіт із війни в різних закладах Києва. Це мало стати нагадуванням собі й іншим — Росія веде війну проти нас, а ми, воїнство, продовжуємо боронити мирне життя.
«Хочеться, щоб цей військовий простий побут трішки та накладався на побут міста, створюючи єдину картинку», — писав Максим.
Читайте також: Як обернути усі свої вміння на допомогу країні? Дружина ветерана з Волині лікує людей з фронту через коней, етнічний одяг та психологію
На його запит у Facebook відгукнулося чимало культурних діячів. У розмові між Максимом і кураторською групою Squat 17b виникли різні ідеї — від поєднання виставки з поетичними читаннями до зміни фокуса — від малюнку до тексту, де в поєднанні між собою його роботи й поезії отримали б додаткове прочитання.
«22 січня Максим мав святкувати день народження — на нулі чи в колі близьких. Хоч Росія забрала його життя, але друг “Далі” мав те, що неможливо вбити. Рукописи й світлини, проскановані знімки, переписані руками й опубліковані в соцмережах, перечитані уважними очима вірші на сторінках книги. Весь цей доробок промовляє — “Я поверну собі своє життя”», — ділиться Дар’я Криж, співзасновниця культурного проєкту Squat 17b, кураторка виставки.
Усі роботи, а також листівки з ілюстраціями українських художників і художниць можна буде придбати. Гроші передадуть на збереження пам’яті про Максима Кривцова.
Де і коли?
- Коли: 22 січня, 18:30 – 3 лютого
- Адреса: Squat 17b (Київ, вул. Терещенківська, 17 Б).
Про Максима «Далі» Кривцова
Кулеметник, поет і фотограф Максим «Далі» Кривцов загинув на передовій 7 січня у віці 33 років разом зі своїм рудим котом. 11 січня з Максимом попрощалися в Києві, а поховали бійця в його рідному Рівному 12 січня.
Максим Кривцов був учасником Революції гідності у 2013–2014 роках, а до лав ЗСУ долучився добровольцем у 2014-му. Згодом працював у Центрі реабілітації та реадаптації учасників АТО та ООС і в Veteran Hub. Коли в лютому 2022 року Кремль почав повномасштабне вторгнення в Україну, Кривцов знову зголосився воювати.
Тема контрасту між військовим і цивільним життям є частим мотивом його творчості.
У 2023 році у видавництві «Наш формат» вийшла його перша повноцінна збірка «Вірші з бійниці». Цю книжку український ПЕН-клуб вніс до переліку найкращих новинок року.
Вірші Максима Кривцова також виходили в збірках з іншими поетами: «Книга Love 2.0. Любов і війна», «Там, де вдома: 112 віршів про любов та війну», «Колискова 21 століття Vol. 1: що тебе заколисує?», «Поміж сирен. Нові вірші війни».
Один із його найвідоміших віршів — «Жовтий скотч» став саундтреком від гурту «Юркеш» до фільму «Наші котики». У 2023 році команда кінообʼєднання Вавилонʼ13 також екранізувала два його тексти: «Він переїхав в Бучу» та «Я вирушив автостопом».
Нагадаємо, у Музеї війни відкрили виставку збитих російських дронів.
Раніше ми повідомляли, що у Києві відкрили фотовиставку «Покоління Перемоги» про підлітків із прифронтових територій.
Фото: надане ШоТам.
Суспільство
Як відбувалася рятувальна операція
Чому це важливо
Коментарі
Суспільство
Які об’єкти демонтують повністю
- пам’ятник Олександру Бойченку (гімназія № 59);
- пам’ятник Миколі Островському (гімназія № 191);
- постаменти від пам’ятника леніну на бульварі Шевченка та вулиці Гніздовського;
- меморіальний камінь «Комсомольська алея» (проспект Академіка Глушкова);
- зірка на даху будинку на Хрещатику, 25.
Корекція споруд
- цитату Станіслава Говорухіна на пам’ятнику Воїнам-інтернаціоналістам замінять на присвяту українцям, загиблим в Афганістані;
- російські написи на пам’ятниках Борису Патону та Іллі Рєпіну перекладуть українською;
- монограму Олександра III на воротах Свято-Михайлівської лікарні демонтують.
Коментарі