

Суспільство
У Києві відкривається «Кіновернісаж просто неба»
25 червня 2021 року у Києві відкривається «Кіновернісаж просто неба».
Про це повідомили у пресслужбі Держкіно.
Літній кінотеатр українського кіно в парку ім. Шевченка працюватиме до 25 серпня. Кіновернісаж, який пройде вдруге, організований UP UA STUDIO за підтримки Держкіно. Вхід на всі покази безкоштовний.
Програма кінофестивалю
У програмі — найкращі українські фільми останніх років.
Щопонеділка організатори планують показувати документальне кіно, вівторками — історичне та українське поетичне кіно.
Середа вже за традицією стане днем дитячих та підліткових фільмів. Четвер буде присвячено артхаусному кіно і фільмам на екологічні теми.
Також буде чимало картин для всієї родини та стрічок, що розраховані на масового глядача.
Фільм, що покажуть першим
Відкриють другий «Кіновернісаж просто неба» пригодницькою картиною режисера Романа Перфільєва «Безславні кріпаки».
У стрічці молодий Тарас Шевченко предстане не у звичному кожному українцеві образі Кобзаря — великого українського поета, — а як молодий парубок, що вчиться розмахувати катаною, стріляти з пістоля та поводитись, як справжній герой. Роль молодого Тараса виконав Роман Луцький.
За сюжетом на дворі 1844 рік. Рятуючись від переслідування імператора Японії, на територію України потрапляє самурай. Випадково він знайомиться з молодим Тарасом, якого вирішує навчити прийомів традиційних японських бойових мистецтв. Разом герої починають боротися за свободу українського народу.
Фільм «Безславні кріпаки» на відкритті представлять: режисер Роман Перфільєв, актор Сергій Стрельников, продюсер Дмитро Минзянов, оператор Дмитро Недря та художниця по костюмах Наталя Степанєєва. Показ фільму присвячений пам’яті продюсера картини Юрія Мінзянова, який трагічно пішов із життя наприкінці 2020 року.
Спеціальні покази
27 та 28 червня відбудуться спеціальні покази до Дня Конституції України. У неділю 27 червня у програмі — фільм режисерки Агнешки Голланд «Ціна правди», створений за підтримки Держкіно.
Картина заснована на реальних подіях — подорожі британського журналіста Гарета Джонса до українських земель у часи Голодомору, який став першим, хто написав у закордонній пресі про трагедію українського народу.
28 червня на кіновернісажі відбудеться спеціальний показ фільму Валентина Васяновича «Атлантида» за участі членів знімальної групи.

Події картини, створеної за підтримки Держкіно, розгортаються 2025 року, після майбутньої перемоги України у війні з Росією. Окупований Донбас повернули до складу країни, але його території визнані непридатними для проживання. Проте на тлі спустошення народжується нове кохання.
Читайте також: “Так” українському кіно! Як працює онлайн-кінотеатр Takflix
«Атлантида» — один із найтитулованіших українських фільмів сучасності. Світова прем’єра стрічки відбулася в 2019 році на Венеційському кінофестивалі в секції “Горизонти”, де вона здобула визначну перемогу. Надалі «Атлантида» отримала широкий міжнародний успіх — фільм показали на понад 50-ти фестивалях. Нещодавно стрічка отримала 6 нагород під час вручення П’ятої Національної кінопремії “Золота Дзиґа”, в тому числі за Найкращий фільм року.
Повна програма першого тижня «Кіновернісаж просто неба»:
25 червня — «Безславні кріпаки», режисер Роман Перфільєв, 2020 р.
26 червня — «Фортеця Хаджибей», режисер Костянтин Коновалов, 2020 р.
27 червня — «Ціна правди», режисерка Агнешка Голланд, 2019 р.
28 червня — «Атлантида», режисер Валентин Васянович, 2019 р.
29 червня — «Людина з табуретом», режисер Ярослав Попов, 2019 р.
30 червня — «Тільки диво», режисерка Олена Каретник, 2019 р.
1 липня — «Брама», режисер Володимир Тихий, 2017 р.
Початок всіх сеансів о 21:00. Вхід вільний!
Нагадаємо, завершились зйомки документального фільму «ЄвроДонбас» про європейську історію Сходу України.
Як ми повідомляли раніше, українська стрічка «Стоп-Земля» отримала «Кришталевого ведмедя» Берлінале.
Усі фото: usfa.gov.ua.
Суспільство

Новий епізод подкасту в межах проєкту «Відлуння незалежності» про єдину жінку-старшину в армії УНР. Христина Скачківська-Сушко відмовилась від медичної кар’єри у Швейцарії, щоб стати військовою лікаркою.
Про «кращу доньку держави», як називав її Симон Петлюра, та «пані-зірку» для побратимів, яка втекла з більшовицького полону, рятувала українських біженців, служила в армії США та лікувала африканців — дивіться або слухайте.
Суспільство

Підрозділ Group 13 Головного управління розвідки отримав новітній морський дрон MAGURA V7. Борт назвали «Конотопською відьмою» — на честь вистави Театру Франка, завдяки якій зібрали кошти на його закупівлю.
Про це повідомили в ГУР.
Закупівлю дрона забезпечили Національний академічний драматичний театр імені Івана Франка, ініціатива Teatr.org.ua і благодійний фонд Діани Подолянчук. До збору коштів долучилися тисячі українців, зібравши вісім мільйонів гривень.
Під час передачі дрона підпис на корпусі залишили актори вистави, режисер, представники Teatr.org.ua та керівництво театру. У відповідь розвідники передали театру бойовий прапор із підписами бійців.
Читайте також: Сили оборони атакували важливий завод росіян за 40 кілометрів від Москви
Дрон вже довів свою бойову ефективність. Ma V7 — це сучасна платформа морського ударного безпілотника, яка несе ракетне озброєння. Саме ця модель вперше у світі знищила два російські гелікоптери Мі-8 та два винищувачі Су-30.


Нагадаємо, що пілот ГУР «Маестро» допоміг загасити пожежу в Києві після нічної атаки дронами (ВІДЕО).
Фото: фейсбук-сторінка ГУР
Суспільство

Одинадцятеро українських дітей, які перебували на тимчасово окупованій Херсонщині, тепер у безпеці. Їх вдалося повернути завдяки ініціативі Bring Kids Back UA та зусиллям команди Save Ukraine.
Про це повідомив голова Херсонської ОДА Олександр Прокудін.
Цього разу визволили восьмеро дівчат і трьох хлопців із дев’яти родин. Наймолодшій дитині — лише чотири роки, найстаршій — сімнадцять. Серед них є й дитина, позбавлена батьківського піклування.
На окупованих територіях дітей змушували навчатися за російською програмою, брати участь у пропагандистських заходах. Дехто з них пережив обшуки з боку озброєних працівників ФСБ або примусове перебування в так званих «таборах перевиховання». Нині всі діти у безпеці та отримують психологічну і соціальну допомогу.
За даними Прокудіна, з початку 2025 року з тимчасово окупованих територій Херсонської області вже вдалося евакуювати 67 дітей.
Нагадаємо, що головний артист балетної трупи з Маямі відтворив танець 8‑річної Аріни з Ірпеня (ВІДЕО).
Раніше ми писали, що з окупації та росії вдалося врятувати велику групу українських дітей.
Фото обкладинки ілюстративне: фейсбук-сторінка Save Ukraine