Культура
У Києві відкрили новий артпростір «Українські сенси» (ФОТО)
У новому просторі на вулиці Софіївській представлятимуть автентичні витвори мистецтва з усіх регіонів України.
Про це повідомили в «Українських сенсах».
Ідея проєкту
«Українські сенси» започаткували Олена та Марія Вальковські, які є засновницями бренду «Сімейна свічкарня Вальковських». У просторі талановиті митці зможуть демонструвати свої вироби.
«Ми часто чули від майстрів з різних куточків країни, що вони не впевнені у своїй затребуваності у великих містах, особливо у Києві. Вони створюють унікальні речі, але через складнощі організації продажів їх роботи залишаються маловідомими. Тож ми хочемо показати всім, і в першу чергу їм самим, що їхня творчість — це справжній скарб, вартий великої уваги», — зазначили засновниці.
В артпросторі також створили зону для проведення майстер-класів, виставок, лекцій та вечорниць.
Читайте також:
Як відвідати
«Українські сенси» працюють за адресою: Київ, вулиця Софіївська, 6.
Графік роботи: з вівторка по неділю з 11:00 до 20:00.
За інформацією можна звертатися за телефоном: +380938007731. Розклад майстер-класів та заходів можна переглядати за посиланням.
Нагадаємо, що подружжя з Умані відкрило перший в Україні музей дзеркальних ілюзій (ФОТО)
Фото: артпростір «Українські сенси»
Культура
Реконструктор козацької доби з Херсона Михайло Запорожець викував репліку середньовічної булави, яку знайшли під час розкопок фортеці Тягинь.
Про це повідомили у спільноті «Фортеця Тягинь — форпост європейської історії українського півдня».
Віднайдення та створення булави
Автентичну залізну булаву знайшли у 2021 році під час експедиції Інституту археології НАНУ під керівництвом докторки історичних наук Світлани Біляєвої. Через довге перебування в ґрунті булава втратила свої особливості.
Від задуму до створення репліки булави пройшло чотири місяці. Спільнота підтримала проєкт донатами, а архітекторки Ліза й Тетяна Євсеєви розробили креслення. Михайло Запорожець долучився до відтворення булави й ретельно досліджував і сам артефакт, і його аналоги.
Читайте також: В Україні презентували оригінальний рукопис Шевченка, написаний у 1838 році (ФОТО)
Нагадаємо, що в Києві відкрили новий артпростір «Українські сенси» (ФОТО).
Фото: Олександр Корняков
Культура
Документальний фільм команди Babylon’13 вийшов у прокат 30 січня 2024 року. Увесь прибуток з показів творці фільму передадуть бійцям Міжнародного легіону ГУР, про яких і розповіли у стрічці.
Про це повідомили в ГУР.
Про що стрічка
У документальному фільмі розкривають історії бійців ГУР МО, які приїхали воювати за Україну з інших країн. У роботі показують службу військових, їхнє навчання, побут та дружбу.
«Це фільм про те, як можна бути щасливими та насолоджуватися життям у наймерзенніших і найтяжчих обставинах. Це дуже повчальний фільм. Він дуже цікавий для різних людей», ― розказав представник Міжнародного легіону Володимир.
Він зазначив, що знімальна команда провела багато часу з бійцями на тренувальній базі та в районі виконання бойових місій.
Читайте також: Сергій Жадан презентував новий альбом у харківському метро
Як використають прибуток
Гроші, які отримають з продажу квитків, перерахують на забезпечення військових Міжнародного легіону. За ці кошти придбають особливі FPV-дрони для виконання специфічних завдань.
«У нас дуже потужна компонента операторів БпЛА. Ці хлопці вражають російські танки на відстані 30 кілометрів», ― розповів Володимир.
Нагадаємо, що документальна стрічка Мстислава Чернова перемогла на фестивалі «Санденс» (ВІДЕО).
Фото обкладинки: ютуб-канал Babylon’13
Культура
Британська газета Financial Times внесла до п’ятірки найкращих дитячих книжок 2024 року оповідь українки Оксани Лущевської «Це тиха ніч, мій астронавте».
Про це повідомляють у статті видання.
Про що книга
Твір Оксани Лущевської — це розповідь 7-річної Ії про 10 днів повномасштабного вторгнення російських військ в Україну. Книга у формі записів нагадує щоденник, де головна героїня описує свої дитячі роздуми, стан, у якому опинилася вся її сім’я. В усіх описах Ія звертається до космонавта в небі, який, як вона вірить, захистить.
«Це актуальна, потужна книжка з малюнками про страх і стійкість», — пишуть у Financial Times.
Читайте також: письменник Раян Голідей надсилає увесь прибуток з українських перекладів у «Повернись живим».
У Великій Британії дитячу книгу надрукували у видавництві Andersen Press. Ілюстрації до розповіді Лущевської створила Катерина Степаніщева. На міжнародному фестивалі «Книжковий Арсенал», де представили 142 видання, її роботу оцінили як «Найкращий книжковий дизайн-2022» серед дитячої літератури.
Фото з сайту knigolove.ua
Оксана Лущевська написала у фейсбуці свої враження від статті, де згадують її роботу: «Важливо, що такі книжки так добре помічають у Великій Британії. І важливо, що Financial Times — не про дитліт, а про найсильніші запити нашого часу».
«Нам потрібні історії, — говорить на сторінках книги Ія, — сміливі історії, смішні історії. Нам так хочеться сміятися!»
Нагадуємо, що українка ввійшла до списку найкращих діджейок світу (ВІДЕО).
Фото обкладинки: фейсбук Оксани Лущевської