Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

У Києві проходить виставка відомого європейського графіка «Код Дюрера»

Опубліковано

Національний музей мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків презентував у Києві виставку «Код Дюрера».  

Експозиція у двох залах представляє 11 робіт одного з найвідоміших німецьких художників, чиє 550-ліття відзначили цьогоріч, та графічні роботи його послідовників.

Керамічна родзинка виставки — вишуканий глек-бородань XVI століття із Зігбурга, на якому зображені сцени створення світу та гріхопадіння Адама та Єви за роботами Альбрехта Дюрера.

Живописець, гравер, кресляр і теоретик Дюрер жив у час глибоких релігійних, культурних, інтелектуальних та художніх перетворень, що охоплюють періоди пізнього середньовіччя, Відродження та Реформації.

Експерти відзначають, що митець блискуче використав новітню технологію друкарської справи, надавши мистецтву гравюр автономії та статусу, якого воно раніше не мало.

Твори Дюрера на виставці

На виставці будуть представлені 11 творів майстра. Роботи відносяться до різних етапів його творчості, охоплюють різноманітні теми, виконані у трьох техніках: гравюра на дереві, гравюра на міді та офорт.

На виставці в одній залі можна порівняти, як виглядають відтиски з кінця Середньовіччя — початку епохи Відродження і ті, які вже зробили у XIX столітті — з випадково знайдених дерев’яних дощок Дюрера.

У 2021 році науковці київського музею разом з Бюро науково-технічної експертизи АРТ-ЛАБ провели дослідження представлених творів, що підтвердило їхню автентичність.

Читайте такожСлухай наше. 10 найкращих альбомів українських музикантів за 2021 рік, які точно варто почути

Роботи графіка Альбрехта Дюрера (1471—1528) — це суцільний символізм. На одній із найвідоміших гравюр різцем «Прогулянка» (близько 1496 року) хтиві наміри чоловіка видає зброя попереду, яка би мала висіти збоку; а голов­ний убір панянки — це ознака її заміжжя.

Тими ж роками датується «Малий кур’єр» — найменша за розміром робота на виставці.

Дуже цікава «Велика Фортуна, або Немезида» (близько 1501—1502 років). Представлена і ще одна з найупізнаваніших графічних робіт Дюрера — «Мадонна з мавпою» (близько 1498 року). Тварина, яку навіть у назву включили, у ті часи часто в Європі була домашньою забавкою. Утім у християнському символізмі вона ще й уособлювала Єву з її гріховними бажаннями. Тому і цей сюжет кожен може прочитувати багатопланово.

Про митця

Гравюри Дюрера вже за життя художника користувалися величезним попитом, їх копіювали і… підробляли. І саме Альбрехт Дюрер уперше у судовому порядку боровся за своє авторське право.

Він — художник, теоретик мистецтва і математик — підтримував дружні стосунки з більшістю видатних майстрів того часу, включно з Рафаелем та Джованні Белліні, а через Лоренцо ді Креді — з Леонардо да Вінчі.

Нагадаємо, у Києві запустили мультимедійну виставку про українську мелодію.

Як ми повідомляли раніше, на Івано-Франківщині відкривають музей гуцульської художниці Параски Плитки-Горицвіт.

Фото: wikimedia.org.

Суспільство

Як у Білозірській громаді повернули за парти понад 600 учнів (ВІДЕО)

Опубліковано

У Білозірській громаді на Черкащині стару шкільну котельню перетворили на безпечне укриття, і тепер понад 600 дітей знову можуть повернутися за парти. Як задля спільної мети у звичайному українському селі об’єдналися батьки, вчителі та сільська рада, дивіться в новому випуску ШоТам!

Однокласники Микола і Дарина бачилися в зумі два роки. А тепер можуть проводити лабораторні дослідження та спілкуватися з учителями офлайн. Адже у Білозірській громаді на Черкащині стару котельню переробили на сучасне укриття.

Дев’ятикласники Микола та Дарина навчалися в одній школі та були хорошими друзями. Але спочатку їх розділив ковід, а потім – повномасштабне вторгнення. 2 роки заняття у дітей проходили онлайн.

“Навчатися дистанційно – це важко, тому що ми ввесь час проводили вдома та не бачили своїх друзів”, – ділиться дев’ятикласник Микола.

Читайте також: Глиняні стіни та сучасна техніка. У Мринській громаді волонтери та місцеві відновили сторічну школу-мазанку

Крім того, дітям було складно самостійно засвоювати нову інформацію. А проводити лабораторні з біології та хімії – просто неможливо.

“І батьки і педагоги розуміли, що два роки дистанційки – це не показник якісної освіти”, – каже директорка школи.

Ходити у місцеву школу діти не могли, бо там не було бомбосховища.

“Ідея мати своє укриття у нас виникла рік тому. Спочатку це була ідея батьків та колективу”, – ділиться директорка.

Місце під укриття знайшли швидко – переобладнали стару котельню. Спочатку батьки прибирали старе вугілля та штукатурили стіни. А коли зрозуміли, що треба залучати професіоналів – звернулися до сільської ради. Там знайшли підрядників і зробили проєкт. А з місцевого бюджету виділили майже 1 000 000 гривень. Тепер Микола і Дарина та понад 600 дітей повернулися у стіни школи.

А на довгий час тривоги для дітей та вчителів є вода та їжа. У громаді вже відкрили 5 укриттів для закладів освіти та культури. Це завдяки злагодженій роботі батьків, вчителів та ОМС.

Нагадаємо, українська військово-медична академія розпочала навчання для слухачів «Офіцерського курсу».

Фото: ШоТам!

Читати далі

Суспільство

У Хмельницькому прикордонники організовують благодійний забіг: як зареєструватися

Опубліковано

27 квітня у Хмельницьку прикордонники організовують благодійний забіг “Сталевий кордон”. Мета забігу зібрати кошти на придбання портативного радіоелектронного засобу протидії безпілотним апаратам (РЕБ) для підрозділу прикордонників.

Про це повідомляє Хмельницька ОВА.

Забіг розпочнеться о 12:00 на перехресті Старокостянтинівського шосе та вулиці Прибузької, для дорослих дистанція три кілометри, а для дітей 500 метрів.

Читайте також: Анонсували проєкт, який буде вчити ветеранів писати та ставити п’єси в театрі

Також учасники благодійного забігу отримають медалі у вигляді гільзи з гравіюванням або дрона з гільзою.

“А кожен учасник дитячої категорії отримає стартовий пакет, що містить дитячу медаль та багато приємних сюрпризів!”, – повідомили в ОВА.

Для того, щоби стати учасником забігу необхідно зареєструватися за посиланням.

Нагадаємо, раніше ми пояснювали, як ветерану безоплатно здобути нову професію або спеціальність.

Фото: Хмельницька ОВА

Читати далі

Суспільство

У застосунку Signal запущено інформативний чат-бот для військовослужбовців та членів їхніх родин

Опубліковано

Створено інформаційний чат-бот у застосунку Signal для військовослужбовців та членів їхніх сімей за номером +380631087206. Наразі цей застосунок працює у тестовому режимі.

Про це повідомляють Сили територіальної оборони ЗСУ.

Чат-бот містить інформацію, яка була зібрана шляхом аналізу діючої нормативно-правової бази командування Сил територіальної оборони Збройних Сил України, а також аналізу сотень звернень військовослужбовців та їхніх родин.

Читайте також: Як ветерану безоплатно здобути нову професію або спеціальність?

Крім того, користувачі чат-бота можуть залишити свої повідомлення, які будуть оброблені відповідно до чинного законодавства України, повідомили в командуванні.

Довідково: з 26.02.2022 року в командуванні Сил територіальної оборони ЗСУ успішно функціонує гаряча лінія, яка інформує, консультує та опрацьовує звернення від військовослужбовців та членів їхніх родин. Лінія працює щоденно з 08:00 до 20:00 за номером 0 800 507 028.

Нагадаємо, Україна взяла участь у кібернавчанні НАТО.

Фото: АрміяІнфо

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство2 тижні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство3 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство3 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

Суспільство3 тижні тому

Виготовляє «гівняні» прикраси з пташиного посліду. Це історія арт-активістки, яка живе з голубом  

Свого першого голуба Валеру вона побачила в закинутій квартирі майже бездиханним пташеням і врятувала. А...

РЕКЛАМА: