Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Слухай наше. 10 найкращих альбомів українських музикантів за 2021 рік, які точно варто почути

Опубліковано

Будь-які підсумки року — вкрай суб’єктивна річ, тим паче, коли йдеться про музику. Поза тим, у 2021 році українські виконавці випустили щонайменше 10 альбомів, які справді варті вашої уваги. ШоТам коротко розповідає про кожен із них та радить, які треки неодмінно варто додати до своєї медіатеки.

«Один в Каное», Один в Каное

На цей альбом фанати гурту чекали п’ять довгих років, а самі музиканти навіть встигли відіграти концерт на підтримку нового релізу, але щоразу переносили дату виходу. А потім… просто виклали весь альбом на YouTube. Без попереджень, анонсів і реклами. І без нової назви — це ще один «Один в Каное», як і дебютна платівка команди, випущена в 2016 році.

Новий альбом — це 12 пісень, із яких дві — вже добре відомі слухачам. Це треки «У мене немає дому» та «Ікони / Шістдесятникам». Гурт дещо змінив своє звучання, але залишився в межах своєї особливої впізнаваності, коли інді-лірику й голос Ірини Швайдак можна без сумнівів впізнати з-поміж десятків інших колективів. 

Що додати до плейлисту? Треки «У мене немає дому», «Кому то тре», «Будь мені кимось» та «Пам’яті мало». 

«Зембонджу», Курган і Агрегат

Цей альбом — щось абсолютно нове й нетипове для творчості Раміля, Аміля та Жеки. І не тому, що на сім треків можна почути лише один матюк. Хлопці відмовились від типових для гурту «текстів під маргінальні біти» і знайомлять слухачів із джазом, фанком та диско. А ще до треків додали живий саксофон і гітарні соло. Напевно, це вперше, коли «Курган і Агрегат» зробив ставку не лише на смішні й іронічні тексти, а й на дійсно якісне звучання та хорошу музику.

Утім властиві хлопцям гумористичні начитки нікуди не поділися. Навіть ностальгійно-меланхолійна пісня «Валентина» — це та сама квінтесенція «курганного» суржику і улюблених жартів «реперів-селюків». 

Що додати до плейлисту? Треки «Валентина», «Серйозний Сем», «90 днів» та «Ретузіки» (пісня за участі гурту Latexfauna). 

KOLIR, ONUKA

Музичні критики називають цей альбом ONUKA найбільш інтимним й особистим у її дискографії. Тексти перейшли в площину відчуттів, переживань і хвилювань. KOLIR — це величезний фольктронічний світ Наталії Жижченко, який звучить абсолютно цілісно та органічно попри розрізненість тем.

ONUKA співає про проблеми інших, про безлад у нашому суспільстві, говорить із власним сином і завершує альбом колисковою. Такі різні й контрастні треки не викликають жодних здивувань, а скоріше нагадують частинки пазлу, який музикантка складала протягом останніх трьох років, аби представити нам довершену та повноцінну картину.

Що додати до плейлисту? NA SAMOTI, SON, ZENIT, TY.

«Вогнепальне», Вагоновожатые

Перший повністю українськомовний альбом гурту «Вагоновожатые», який розповідає про знайомі й близькі для кожного з нас речі: пандемію, війну, життя, любов та пошук себе. Під однією обкладинкою гурт презентував доволі різні за настроєм і стилем пісні з традиційними метафоричними текстами від Слєпакова, що потребують кількаразового переслуховування.

Безумовно, для «ВГНВЖ» перехід на українську став челенджем і виходом із зони комфорту, в якій музиканти протягом багатьох років вправно грали зі словами й сенсами. На цей раз їм довелося відновити свій стиль в абсолютно нових умовах, на які вже давно чекала аудиторія. Зрештою, це ще один альбом, під який хочеться танцювати. Щоправда, агресивніше, ніж раніше.

Що додати до плейлисту? «Не притулятися», «Вогнепальне», «Вулиця» та «Між нами».

Make Up, Dakh Daughters

Можна було б просто сказати, що третій альбом колективу став саундреком до вистави Влада Троїцького. Утім це означало б, що поза театральною сценою платівка не є повноцінною. А це зовсім не так. Make Up — це пісні, що лунають між історіями під час вистави і перетворюються на повноцінних персонажів, здатних жити незалежно від акторів. 

Чи змінилися Dakh Daughters? Точно ні. Це той самий гурт, який спричинив справжній фурор в українській музиці та залишився неповторним і самобутнім. Як і «Один в каное», цей стиль навряд чи вийде переплутати з іншими виконавцями.

Що додати до плейлисту? Vals Alisy, When I Was Thirty Six та Shkoda/NeShkoda.

«РозМова», Alina Pash

Шаманські молитви, фольклор, акустика, інтимність і нове звучання. Це вже не та Аліна Паш, яка зачитує реп в дуеті з Alyona Alyona. Це щось абсолютно інше, несхоже на попередні роботи виконавиці. Замість хіп-хопу авторка пропонує нам познайомитись із треками, створеними під час експедиції Гуцульщиною. І схоже, що ця місцевість неабияк вплинула на загальний стиль альбому.

«РозМова» — історія ліричної героїні, яка намагається відшукати шлях до самопізнання та духовних істин, любові та прийняття. А ще це суміш різних стилів: електроки, фольку, балад і, хай і зовсім трохи, хіп-хопу.

Що додати до плейлисту? «Чоловік», «Воїн», «Колискова», «Вода».

Тут немає нікого, окрім нас, Tember Blanche

Альбом, записаний на домашній студії в «хрущовці», став одним із найбільших відкриттів 2021 року. А починалося все з треку «Вечорниці», який завірусився серед українських користувачів TikTok завдяки приспіву «Я прибуду з митой головою». Саме хайп довкола цієї пісні став поштовхом до дебютного альбому київського дуету.

Тепер Tember Blanche має всі шанси залетіти в музичні тренди 2022 року, очоливши бодай кілька рейтингів. Це інді-фольк від закоханої пари, який нарешті створив якісну конкуренцію для «Один в каное». Проста, затишна та щира музика, яку хочеться вмикати знову й знову.

Що додати до плейлисту? «Вечорниці», «Скажи мені», «Танець на стінах», «Друг».

HOTIN, KALUSH

Якісні біти, нетипові рими, зрозумілий і качовий ритм та історії з реального життя. На дебютний альбом гурту KALUSH фанати чекали з величезним нетерпінням, адже до цього репери випускали лише окремі сингли. Це якісна, українськомовна, сучасна платівка, яка поєднує ліричні тексти з абсолютно «пацанськими» треками. Тож очікувати, що вам сподобаються одразу всі пісні — не варто.

Водночас послухати цей альбом радимо навіть тим, хто не фанатіє від репу й нічого не знає про його розвиток в Україні. Саме для цього — аби відчути та зрозуміти, про що читають сучасні українські виконавці. 

Що додати до плейлисту? «Не забуду», «Гори», «Зорі», «Кент».

«5:45», Jamala

Мініальбом від Джамали, який під час написання став для співачки чимось на кшталт психотерапії. Цього разу слухачі знайомляться із абсолютно новою роботою Джа, наповненою електронною музикою та співпрацею з іншими виконавцями. Реліз складається всього з п’яти композицій, але доводить, що Джамала здатна експериментувати із власною творчістю.

А для тих, хто звик до більш «класичного» стилю співачки, радимо послухати альбом «Ми», який також вийшов у 2021 році. Це пісні, наповнені любов’ю, затишком, теплом і щирістю. 

Що додати до плейлисту? Мініальбом «5:45» доволі короткий, тому радимо слухати повністю. Якщо вирішили послухати «Ми» — вмикайте пісні «Загадка», «Вірю в тебе» та «Вдячна».

Змінилось багато, змінилось нічого, Postman

Над цим релізом співзасновник українського гурту 5 Vymir Костянтин Почтар працював під час локдаунів. Тоді музикант вирішив знайти «нормальну роботу», але перед цим — записати бодай ще один альбом, нехай і без презентації наживо. 

І хоча Почтар вже не планує зав’язувати з музикою, «Змінилось багато, змінилось нічого» став для виконавця певним підсумком життєвого етапу. Підсумком із вкрай неочікуваним та експериментальним звучанням.

Що додати до плейлисту? Треки «Як справи, насправді?», «Добрий поліцейський (Не існує)», «День велосипеда» та «Антарктида».

Друзі, якщо ви вважаєте, що до цього переліку несправедливо не потрапив той чи інший альбом українських виконавців — напишіть нам на shotam.info@gmail.com. Ми з радістю сформуємо ще одну добірку з пропозицій наших читачів.

Суспільство

У Львові відреставрують палац 16 століття за 30 млн гривень

Опубліковано

Національний інститут польської культурної спадщини за кордоном «Полоніка» повністю профінансує реставраційні роботи фасаду палацу Корнякта XVI століття на площі Ринок, 6.

Про це повідомляють у Львівському історичному музеї.

фото: Львівський історичний музей.

Проєкт включає реставрацію фасаду, скульптурного оздоблення, консервацію кованої балюстради та віконної столярки. Наразі вже встановлені риштування на рівні балкону.

У рамках підготовки до реставрації провели перемовини з Інститутом, обстежили фасад, підготували проєктно-кошторисну документацію та погодили її з відповідними органами.

Читати також: Захисник отримав біонічний протез у Львові: фото

Вартість робіт оцінюють у майже 30 мільйонів гривень (2,8 мільйона злотих). Це найдорожчий проєкт в історії «Полоніки», завершення планується до жовтня 2025 року.

У приміщенні палацу розташовані Львівський історичний музей та італійський внутрішній дворик, схожий на типові дворики Флоренції та Риму.

Це другий проєкт на площі Ринок, який музей реалізує з іноземними партнерами. Раніше за фінансової підтримки США було реставровано Чорну кам’яницю.

Нагадаємо, що у Львові скасували рішення про початок навчального року з 19 серпня.

Фото: Львівський історичний музей.

Читати далі

Суспільство

У столиці модернізують Оболонський острів: фото

Опубліковано

Комунальники продовжують облаштовувати Оболонський острів, де наразі встановлюють лавочки та прокладають дерев’яні трапи.

Про це повідомляє пресслужба КМДА.

Фото: КМДА.

Лави розміщують на захисних спорудах уздовж усього пляжу, які слугують перешкодами для видування піску з пляжів або насипання піску на пішохідні доріжки.

Фото: КМДА.

Також комунальники облаштовують дерев’яні трапи навколо захисних споруд. Надалі планують створити підходи до води для маломобільних груп населення.

Читати також: У Києві облаштували новий безбар’єрний наземний пішохідний перехід: фото

У КМДА підкреслили, що облаштування острова відбувається коштом меценатів і без використання коштів з міського бюджету.

Фото: КМДА.

Оболонський острів і новий пішохідний міст уже здобули популярність серед киян і гостей міста. За даними камер відеоспостереження, з моменту відкриття наприкінці травня рекреаційну зону відвідали понад 400 тисяч осіб.

Нагадаємо, що в Україні археологи виявили стародавній посуд віком понад 3000 років: як він виглядає.

Фото: КМДА.

Читати далі

Суспільство

КАІ чи НАУ? Авіаційний університет випустив кавер на пісню репера bbno$ «It boy»: відео

Опубліковано

В межах вступної кампанії НАУ випустив кліп «КАІ чи НАУ». Завдяки стильному і сучасному підходу університет хоче привернути увагу абітурієнтів і бути ближчими до них.

Зараз в Україні триває вступна кампанія. Абітурієнти обирають заклади вищої освіти, де вони хочуть навчатися, а університети намагаються залучити до себе найбільш талановитих вступників.

фото: НАУ

Національний авіаційний університет відійшов від стандартного офіційного спілкування зі вступниками і їхніми батьками. Замість цього комунікаційна команда вирішила говорити з абітурієнтами їхньою мовою. Університет випустив кліп — кавер на пісню It boy канадського співака bbno$ для промоції вступної кампанії, де закликали вступати в НАУ. 

фото: НАУ

«Зараз університети, особливо технічні, мають боротися за студентів. Звісно, абітурієнт обере той ЗВО, який забезпечить якісну освіту. Тому ми в НАУ приділяємо цьому дуже велику увагу: оновлюємо науково-викладацький склад, відкриваємо лабораторії, скоро запустимо кіберполігон і робимо багато крутих практик спільно з провідними інженерними компаніями — все, щоб наші студенти мали багато саме практичного досвіду. Але важливо не тільки те, що ми робимо, але і як комунікуємо. НАУ заговорив мовою молоді. Бо наша вступна кампанія та і вся комунікація має бути не як в класичного державного університету, а як в закладі, а якому протягом наступних 4-5 років студенту буде комфортно», — прокоментувала в.о. ректора НАУ Ксенія Семенова.

Читати також: Вступна кампанія 2024: майже 400 тисяч заяв подано майбутніми бакалаврами

фото: НАУ

Крім цього, в межах вступної кампанії триває розіграш «Моя перша стипендія». Асоціація випускників розігрує 20 стипендій у розмірі 3 тис. грн кожна серед усіх абітурієнтів, які обрали НАУ першим або другим пріорітетом, зареєструвалися в чат-боті та подали оригінали документів. Детальна інформація про розіграш міститься на сайті

Хто працював над кліпом

  • Знімальна група: команда відеопродакшену 2REC;
  • Ідея: Євген Лисак та Олег Прозоров;
  • Текст пісні: Олег Прозоров;
  • Виконавець: Олег Прозоров;
  • Оператор: Олександр Левченко;
  • Помічник оператора: Артем Дулько;
  • Режисер: Олег Прозоров;
  • Актор: Євген Лисак;
  • Монтаж: Євген Лисак та Олег Прозоров;
  • Звукорежисер: Максим Кушнір.

Нагадаємо, що вступникам необхідно відслідковувати статус заяв: як це зробити.

Фото: НАУ.

Читати далі