Суспільство
У Києві покажуть «Глобальний погляд» через великі окуляри
Із 12 по 24 листопада 2019 р. у Національному музеї Тараса Шевченка (бульвар Тараса Шевченка, 12) відбудеться виставка сучасної скульптури Ольги Кошелєвої «Глобальний погляд».
Цю художницю з України на світових арт-салонах неформально прозвали Sunglasses Girl – через її любов носити власноруч розфарбовані сонцезахисні окуляри, а також через її роботи – великі скульптури-окуляри, які складно не помітити.
3D-ефект у скульптурах
У своїх роботах художниця застосовує 3D-ефект відображення. Люди, тварини, рослини – ті об’єкти, які потрапили у фокус уваги Ольги, дзеркально перемножуються і розкривають сутність речей та явищ через їхню повторюваність.
Критики стверджують, що її мистецтво випромінює сміливу позитивну енергію, воно водночас легке, яскраве, грайливе, але є й рефлексією на катастрофи та біль Усесвіту.
«Ми є частиною світу природи, а не його відгалуженням. Чи можу я змінити цей світ? Упевнена, що так! Я роблю це за допомогою моїх скульптур-окулярів. Адже сама природа кличе нас діяти!» – стверджує Ольга Кошелєва.
Важлива емоція серії «Глобальний погляд» – це «плавлення» світу та людей, що відсилає до проблеми глобального потепління. Скульптури людей, які тануть, контрастують із величними геометричними формами всесвіту 3D-окулярів.
Що варто знати про Ольгу Кошелєву?
Народилася в Києві в 1986 році. Сьогодні її роботи перебувають у приватних колекціях у Європі та США. Ольга брала участь у виставках в Україні, Франції, Монако, Італії, США, Канаді. Скульптура Кошелєвої під назвою «Icebreakers» була нагороджена призом Леонардо да Вінчі у Флоренції в січні 2018 року. У 2017 році Ольга отримала нагороду від Biennale del Belvedere di San Leucio (Італія).
Суспільство
Біотехнологиня та вчителька пішли зі своїх робіт, щоби розвивати прифронтове Запоріжжя. А тепер попри обстріли навчають молодь урбаністики, а жінок — робототехніки. Повну історію героїнь ми розказали на ютуб-каналі ШоТам.
Історія героїнь випуску
Світлана Мамай готувала дітей до успішного складання ЗНО у приватній школі. Та її цілі змінилися, коли на Запоріжжя полетіли ракети, а на околицях точилися бої. Тоді одразу зупинили навчання, а Світлана бачила себе лише у волонтерстві.
«Усе було досить сумбурно — невідомо, що далі. Розгублені діти, розгублена певною мірою я, втрата соціальних напрацювань, які в мене були. Тобто те, що в мене було важливим у викладанні — взаємодія з людьми, це енергетика, яку ти можеш отримувати, — воно повністю зникло», — поділилася культурна менеджерка ГО «Молодь Онлайн» Світлана Мамай.
Читайте також: Підприємець із Вінниці відкрив енергонезалежну реберню на воді (ВІДЕО)
У волонтерському штабі вона зустріла Анастасію Торянік, яка полишила роботу в біотехнологічній кампанії, аби надавати гуманітарну допомогу. Світлана та Анастасія спрацювалися і скоро опікувалися волонтерськими групами.
Та невдовзі ГО, яка координувала штаб, припинила роботу. Колежанки опинилися перед вибором: повертатися до звичних справ чи повністю йти в активізм. Тож вони долучилися до ГО «Молодь Онлайн», якій саме бракувало лідерок.
Тепер Анастасія організовує навчання для молоді Запоріжжя, а Світлана займається урбаністикою.
Про те, як активістки розвивають громадське життя у власному місті, дивіться повне відео на ютуб-каналі ШоТам. Це відео створили завдяки підтримці Уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство Україна», що впроваджує Український Жіночий Фонд.
Раніше ми писали, як режисерка відкрила власну кіностудію: 17 років до мрії (ВІДЕО).
Фото: ютуб-канал ШоТам
Коментарі
Суспільство
- англійською;
- польською;
- німецькою;
- французькою;
- іспанською.
Коментарі
Суспільство
Біографія фотографа
8 фото, що доводять злочини «совєтів»
- Розкуркулена сім’я біля свого будинку в с. Удачне Донецької області. 30-ті рр. ХХ століття
Коментарі