

Технології
У Києві покажуть діджей стрім із Чорнобиля
З нагоди 50-річчя Прип’яті в Києві 28 лютого покажуть діджей стрім з Чорнобиля в Планеті Кіно.
Як зазначається, в кінотеатрі Планета Кіно в РЦ Блокбастер покажуть фестивальну версію DJ-стріму, знятого в об’єкті “Градирня” 5 блоку ЧАЕС, в місті Прип’ять, та на інших об’єктах зони відчуження навесні минулого року.
Унікальне видовище
Після фестивального ходу по світу, проєкт повертається в Україну. Унікальний формат, який поєднує діджей-сет і масштабну ландшафтну зйомку, змогли оцінити глядачі понад 40 країн. На записі, здійсненому в гігантській недобудованій охолоджувальній системі реактора, звучать пластинки українських артистів ONUKA, ДахаБраха, Вагоновожаті, Polygrim, Braii й міжнародних проектів, серед яких культові Kraftwerk, Coldcut, Leftfield, Death In Vegas.
Читайте також: У Чорнобильській зоні відчуження висадили 1 мільйон сіянців лісу (ФОТО)
У фестивальному варіанті – кадри, які не увійшли до першої 45-хвилинної версії, яку транслювали в 33-ту річницю катастрофи на каналі UATV. Короткометражний фільм передає атмосферу Чорнобильської зони без перебільшення, зайвих фільтрів і повідомлень. Глядачі потрапляють в промислові зони, на військові об’єкти та в місто Прип’ять, яке до трагедії жило на широку ногу, славилося високим рівнем культурного життя, спортивними спорудами та, звичайно, дискотекою “Едісон-2”.
Читайте також: Діджей-стрім із Чорнобиля увійшов до ТОП-5 престижної премії (ФОТО, ВІДЕО)
Об’єднання мистецтва і технологій
Проєкт “Chornobyl. Territory Of Changes” резидента DJBuro Влада Фісуна, команди UATV і туроператора CHORNOBYL TOUR показує, що спочатку небезпечна і занедбана зона може стати місцем для об’єднання мистецтва і технологій, симбіозом природи й сучасного саунду, як це було і раніше.
У грудні минулого року азійський союз мовників ABU на церемонії в Токіо присудив проекту “Chornobyl. Territory Of Changes” номінацію в категорії Entertainment. Таким чином вперше в історії жанру DJ-стрім перейшов з розряду youtube-продукту в повноцінну категорію телешоу. Раніше провідний британський журнал про електронну музику Mixmag відкрив репортажем зі зйомок липневий номер.
Коли: 28 лютого 20:00
Де: Планета Кіно, РЦ Блокбастер
FaceBook: https://cutt.ly/ZrABy8f
Вхід безкоштовний, реєстрація на подію за посиланням: https://forms.gle/jg62vuxfPWny3hik7
Технології

Компанія DONS з України посіла третє місце на міжнародному конкурсі NATO Innovation Challenge 2025-II, присвяченому боротьбі з FPV-дронами на оптоволокні. Разом із двома компаніями з США, українці отримали можливість доопрацювати свої розробки у співпраці з профільними структурами НАТО.
Про це повідомили в Міноборони.
Фінал хакатону відбувся в естонському Таллінні. Участь узяли 11 команд з восьми країн: України, Данії, Італії, Канади, Литви, Польщі, США та Франції. Журі складалося з експертів Міністерства оборони України, ЗСУ, НАТО та спільного центру JATEC.
Читайте також: У Львові розпочали підготовку пілотів БпЛА для перехоплення ворожих дронів, зокрема «Шахедів»
«Участь українських компаній в інноваційних хакатонах НАТО є критично важливою для прискорення розвитку мілтеку, оскільки це дозволяє синхронізувати наші технічні вимоги зі стандартами Альянсу. Через платформу JATEC ми не лише інтегруємо бойовий досвід у масштабовані рішення, але й забезпечуємо сумісність засобів для досягнення домінування на полі бою»,— зазначив заступник міністра оборони України Валерій Чуркін.
Цього року конкурс побив рекорд — надійшло 162 технічні пропозиції, з них 42 подали українські команди. Захід організували JATEC у партнерстві з НАТО ACT та CCDCOE.
Нагадаємо, що в ЗСУ допустили до експлуатації FPV-дрон «Світловод» з оптоволоконним керуванням.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка Михайла Федорова
Технології

Команда Сумського державного університету зацифрувала близько 15 архітектурних об’єктів, пошкоджених унаслідок російських обстрілів. Цифрові моделі пам’яток стануть основою для подальшої реконструкції.
Про це повідомили в «Суспільне Суми».
Проєкт реалізують у межах науково-дослідної роботи «Наукові основи віртуальної реконструкції знищених об’єктів культурної спадщини» у співпраці з Департаментом культури Сумської ОДА. Фахівці фіксують наслідки руйнувань і створюють цифрові копії за допомогою фотограмметрії та безпілотників.
Читайте також: «Історію Аріни» від UNITED24 відібрали для міжнародної премії Favourite Website Awards
На одну модель іде близько місяця роботи. Серед вже зацифрованих об’єктів є і корпус СумДУ, який зазнав прямих влучань. Як зазначають науковці, ці матеріали можуть стати як базою для відновлення, так і доказами руйнувань у міжнародних процесах. Проєкт фінансує Міністерство освіти та науки й триватиме три роки.
Нагадаємо, що Jerry Heil приєдналася до збору UNITED24 «Вартові неба» після ракетного удару по її студії (ВІДЕО).
Фото обкладинки: сайт «Суспільне Суми»
Технології

Засновник Spotify Даніель Ек інвестує 600 мільйонів євро в німецького виробника дронів Helsing. Саме цей оборонний стартап постачає Україні безпілотники з елементами штучного інтелекту.
Про це пише видання Financial Times.
Інвесткомпанія Prima Materia, яку Даніель створив із Шакілом Ханом, зайшла в Helsing ще у 2021-му. Наразі загальну суму вкладень оцінюють у 1,37 мільярда євро.
Як зазначає Financial Times, крім того, що оборонний стартап постачає безпілотники Україні, компанія має контракти з Британією, Німеччиною та Швецією.
Нагадуємо, що українські дрони покажуть на найбільшій у світі виставці авіаційних та аерокосмічних технологій.
Також ми писали, що бійцям Третього легіону вдалося збити FPV-дрон під час руху автомобіля (ВІДЕО).
Фото обкладинки: AFP/Getty Images