Суспільство
У Києві планують відкрити ресторан з пандами
Восени 2019 року у Києві планують почати будівництво ресторану Big Hug. Про це повідомляє Українська правда.Життя.
Відвідувачів там чекатимуть репродукції відомих художників, де героїв замінять… панди. Сандро Боттічеллі “Народження Венери”, Леонардо да Вінчі “Посмішка Мони Лізи” і “Таємна Вечеря” – на стінах ролі Мони Лізи, апостолів і Богині Венери дістануться пандам.
Навіщо це потрібно?
Головна мета ресторану – надати робочі місця людям з синдромом Дауна. Прибуток вкладатимуть у благодійні проекти.
У ресторані працюватимуть люди з синдромом Дауна, серед них – вихованці Дарницького та Святошинського будинків-інтернатів.
Зараз йде збір коштів на будівництво ресторану. На перший етап необхідно зібрати 50 000 євро.
Оскільки панди у багатьох асоціюються з безпосередністю, добротою і ніжністю, команда випустила серію плюшевих ведмедиків, які може придбати кожен охочий.
Наразі за допомогою продажу плюшевих панд зібрали 5 700 євро.
Читайте також: Як люди з інвалідністю у Києві годують кексами офіси Google та Ernst&Young
Чия ідея?
Автори ініціативи – засновниця благодійного фонду “Анкора” Іда Антонян і засновник благодійного фонду Help Bank Гаруша Антонян.
“Наша сім’я займається нерухомістю і одне з приміщень, ми передаємо під ресторан Big Hug. У нас зібрана сильна команда експертів-волонтерів, які будуть реалізовувати проект – архітектори, ресторатори, фінансисти, психологи.
Зараз у нас етап збору коштів. Шукаємо партнерів, подаємося на гранти. Будь-який бажаючий може приєднатися до нашого проекту, ми відкриті до співпраці”, – коментує ініціативу Гаруш Антонян.
Суспільство
Що пропонує зимовий скейт-парк
- шістьма сходинками;
- новою перилою;
- широким квотером;
- п’ятиметровою гранню;
- «книжкою» та оновленим менуал-радом.
Коментарі
Суспільство
Як почуваються пінгвінята?
Коментарі
Суспільство
Члени Комітету ЮНЕСКО із захисту культурних цінностей у разі збройного конфлікту ухвалили рішення про організацію спеціальної моніторингової місії у Харкові. Вона зосередиться на пам’ятці архітектури «Держпром», яка постраждала від численних обстрілів російської армії. Україна стане першою країною, де застосують цей механізм.
Про це йдеться у повідомленні Міністерства культури та стратегічних комунікацій.
Мета місії
Вона допоможе задокументувати пошкодження, скоординувати заходи з відновлення пам’ятки та забезпечити доказову базу для притягнення росії до відповідальності за воєнні злочини. Будівлю «Держпрому» занесли до Міжнародного списку культурних цінностей під посиленим захистом у вересні 2023 року.
Читати також: ЮНЕСКО внесло два українських об’єкти до переліку пам’яток, які перебувають під захистом
Що сталося з «Держпромом» під час війни
- 1 березня 2022 року вибухова хвиля від ракетного удару по будівлі обласної адміністрації вибила частину вікон у «Держпромі»;
- 2 січня 2024 року новий удар ракети пошкодив скління майже по всій північно-західній частині споруди;
- 28 жовтня та 8 листопада 2024 року будівля знову постраждала — авіабомба та влучання поруч спричинили нові руйнування.
У листопаді українські архітектори задокументували пошкодження й надіслали звіт до ЮНЕСКО.
Ця моніторингова місія стане важливим кроком у боротьбі за збереження української культурної спадщини, що перебуває під ударом російської агресії.
Нагадаємо, що українську кобзарсько-лірницьку традицію визнали всесвітньою спадщиною (ВІДЕО).
Фото: Anna Leonenko.
Коментарі