

Суспільство
У Хмельницькому відкрили тимчасовий притулок для людей у скруті (ФОТО)
У Хмельницькому збудували приміщення для тимчасового перебування літніх людей, людей з інвалідністю та осіб, які опинилися у складних життєвих обставинах.
Про це повідомив міський голова Олександр Симчишин.
“Відкрили новозбудоване приміщення відділення денного, цілодобового тимчасового перебування при міському терцентрі соціального обслуговування. Це важливо як для літніх людей, що потребують догляду, так і для родин, що доглядають за лежачим або таким, що не може себе обслуговувати, хворим”, – написав міський голова у фейсбуці.
Читайте також: На Вінниччині створять перший в Україні центр для дітей, які постраждали від насильства

Загальна вартість благоустрою прилеглої території, будівництва та облаштування приміщення становить понад 10 млн. грн, в тому числі вартість кухонного, прального, спортивного обладнання, меблів, тренажерів та інвентаря.
Читайте також: Зшити собі нову долю: як у Полтаві та Мелітополі допомагають жінкам із вразливих груп
Хто може скористатися?
Зазначається, що мета функціонування відділення досить широка. Це і здійснення денного та цілодобового догляду, і короткотермінова допомога сім’ям в догляді за лежачими хворими членами родини на час проведення ремонту або усунення інших проблем в помешканні, також створення умов для тимчасового відпочинку сім’ї, яка здійснює догляд за хворими чи літніми членами родини, забезпечення хмельничан,які опинилися в кризових ситуаціях, тимчасовим цілодобовим доглядом, в т.ч. під час оформлення в стаціонарні заклади постійного перебування, інші випадки.

Читайте також: На Київщині відкрили шелтер для жертв домашнього насильства: як він виглядає
Також у відділенні зможуть проходити реабілітацію післяінсультні хворі.
До відділення прийматимуться хмельничани похилого віку, особи з інвалідністю, особи які опинилися в складних життєвих (кризових) ситуаціях і потребують денного або цілодобового догляду.

Як виглядає приміщення?
Відділення сплановано на одночасне обслуговування 15 осіб. Тут є одномісні і двомісні кімнати, облаштовані санвузлом, душем або ванною, функціональними ліжками. Маємо сучасну пральню, харчовий вузол. Плюс із окремим входом добудували два класи на 40 місць для Університету третього віку (загалом в університеті вже понад 1200 відвідувачів). Тут також приміщення для фізичної та психологічної реабілітації, маніпуляційна, господарські та адміністративні приміщення.

Термін перебування – від однієї доби до трьох місяців.
У відділенні надаватимуться такі послуги:
– денного догляду;
– соціальної адаптації;
– цілодобового догляду;
– послуги, направленні на покращення стану здоров’я: насичення організму киснем (кисневий коктейль), підтримка опорно-рухового апарату (тренажерний зал), фітотерапія, ароматерапія, покращення загального стану організму із застосуванням апаратів фізіотерапевтичного кабінету.

За потреби зможуть забезпечувати людей не лише дахом над головою і харчуванням, але й засобами гігієни, обладнанням для пересування тощо.








Фото: facebook.com/symchyshyn
Суспільство

«Нова пошта» спільно з брендом аксесуарів ручної роботи TSVITE TEREN створили 100 срібних браслетів з пташкою і коробкою з гравіюванням «Завтра буде». Виріб призначений для тих хто, вірить у майбутнє.
Про це повідомили на сторінках «Нової пошти».
За задумом творців прикраси, пташка — символ свободи, дому та душі. Слоган «Завтра буде» — обіцянка собі, що все буде добре.
Читайте також: «Азов» та REYTEL’ випустили благодійний браслет «СТАЛЬ» (ВІДЕО)
Червоний браслет можна виграти в розіграші, що проходить з 16 червня до 20 липня на сайті.
Прикрасу з чорним ланцюжком можна придбати зі знижкою 70%, обмінявши 700 боксів у застосунку «Нової пошти».
У колаборації «Нова пошта» та TSVITE TEREN хотіли нагадати: доки ти отримуєш посилки, життя пташкою несеться вперед.


Нагадуємо, що захисник набив тату з віршем сестри, який підтримував його в російському полоні (ВІДЕО).
Фото: фейсбук сторінка «Нової пошти»
Суспільство

На весілля сестри захисник, який повернувся з полону, підготував подарунок. Військовий набив тату з її віршем, який підтримував його в неволі.
Відео з події в тіктоці поширив ведучий весілля Андрій Венгерчук.
«Твої слова я хочу зберегти на все життя на своєму тілі. Дякую тобі, що ти в той день підтримала мене. Сьогодні я підтримую тебе», — сказав на весіллі сестри військовий.
Вірш нареченої до свого брата прочитала мама. Тату зі словами підтримки захисник набив на грудях.
«Дякую, що є такі люди, і що на весіллях можна познайомитися з такими прекрасними людьми», — зазначив автор відео, яке в тіктоці вподобали понад 130 тисяч користувачів.
Нагадуємо, що фронтмен Imagine Dragons та його брат анонсували гру, у якій підтримали Україну.
Також ми писали, що головний артист балетної трупи з Маямі відтворив танець 8‑річної Аріни з Ірпеня (ВІДЕО).
Фото обкладинки: скриншот з відео Андрія Венгерчука
Суспільство

Притулки по всій Україні вигадують зворушливі та креативні способи, як долучити небайдужих до порятунку тварин, — ви можете стати для них опікуном чи навіть котохрещеним.
ШоТам зібрали три ініціативи, які дозволяють дбати про кожного хвостатого — кицю Трішу чи песика Боліка — дистанційно.
Станьте котохрещеним у Kitty House
У притулку Kitty House придумали душевну ініціативу — «котохрещений». Це як хрещені тато або мама, тільки для пухнастика — ви підтримуєте конкретного котика фінансово, а у відповідь отримуєте:
- іменний сертифікат котохрещеного;
- фото й відео вашого підопічного;
- подарунок від притулку;
- а також першочергове право забрати котика додому, якщо у вас колись з’явиться така можливість.
Котохрещені покривають витрати на їжу, лікування й вакцинацію тварини. Опіка коштує від 700 гривень на місяць.
«Тих котиків, у яких найменше шансів знайти родину, ми підібрали для цієї ініціативи. Наприклад, киця Тата у нас із серпня 2022 року. Вона має флегматичний характер, але насправді ніжна до тих, кого впускає у свій котячий світ.
Або киця Тріша — старенька, з норовливим характером справжньої британки. Їй 14 років, вона на пожиттєвому лікуванні. Такі тварини особливо потребують котохрещених, бо мають найменше шансів бути усиновленими», — розповідає маркетологиня притулку Юліана Яцковина.

Кішка Тріша шукає котохрещеного, адже потребує фінансової підтримки та любові. Фото з допису притулку Kitty House
Як стати котохрещеним?
- Напишіть у Kitty House.
- Оберіть свого пухнастого підопічного.
- Зробіть донат на його потреби.
- Отримуйте оновлення про вашого котика.
Також ви можете зробити донат на монобанку притулку.
Читайте також: Майже без їжі та в окупації. Як вижив і відновився найбільший в Україні притулок для тварин «Сіріус»
Опікуйтесь твариною на відстані з Happy Paw
Ставайте для хвостика з притулку опікуном на відстані. Так ви зможете піклуватися про собаку чи кота, бачити результати своєї допомоги та покращувати життя тварин.
«Іноді життя змінюється не від великого дива, а від маленької, але постійної турботи. Опіка тваринки на відстані — це можливість стати для когось цілим світом, навіть якщо ви ніколи не бачились вживу», — розповідають у дописі благодійного фонду Happy Paw.

На фото Болік, якому вже два роки. Він шукає люблячу сім’ю, яка буде ним опікуватися. Фото з сайту благодійного фонду Happy Paw
На сайті Happy Paw ви обираєте собаку чи котика, яких хочете підтримати. Далі в профілі тварини натискаєте на кнопку «Взяти під опіку» й оплачуєте рахунок. У свою чергу, фонд щомісяця передає в притулок корм і необхідні речі. ⠀
Вартість опіки:
- котик — 600 гривень на місяць;
- собачка — від 700 до 1900 гривень.
Опікуни отримують доступ до фото та відео зі своїм хвостиком і можливість навідати тварину в притулку. Також на вас чекатимуть «пухнасті листи» від підопічних з фото та відео.
«Можливо, саме ваше рішення стати опікуном на відстані для хвостика стане початком нового життя для когось із тваринок», — додають у Happy Paw
Якщо не маєте можливості щомісяця фінансово опікуватися твариною, але хочете ощасливити хвостатих улюбленців, найдієвіший спосіб — одноразово пожертвувати гроші на їхнє утримання та лікування.
Станьте опікуном для тварин з Гостомельського притулку
Гостомельський притулок для тварин пропонує стати реальним другом для одного з його хвостиків. Вартість утримання улюбленця — від 1500 гривень на місяць, що покриває корм, ветеринарну допомогу й обробки від паразитів.
Друг тварини отримує щомісячні фото- та відеозвіти, можливість приїхати в притулок та брати участь у соціалізації хвостика й пошуку родини.

Ставайте опікуном для тварини, а натомість отримуйте щомісячну порцію милоти від підопічного. Фото з допису Гостомельського притулку
Як долучитись?
- Оберіть тварину на сайті або приїжджайте в притулок.
- Заповніть анкету на опікунство.
- Станьте тим, хто змінює чиєсь життя.
«Віримо, що кожен хвостик знайде свого друга та буде купатися у вашій любові та турботі», — пишуть у Гостомельському притулку.
Також ви можете зробити разовий донат або підписатися на щомісячну допомогу та стати патроном притулку, щоб подарувати тваринам турботу й відчуття, що вони не самі. Один донат, — і в когось з’явиться шанс на щасливе життя.
Читайте також: «Домівка врятованих тварин» розігрує електрокар за донати