

Суспільство
У Карпатах вже висадили понад 2 мільйони дерев
Навіть в умовах карантину в Україні триває відновлення лісу. За даними Державного агентства лісових ресурсів, зокрема в Карпатах вже висадили 2,2 млн дерев.
«За попередніми даними у Карпатському регіоні вже відновлено 800 гектарів лісу. На цій площі висаджено 2,2 мільйона сіянців та саджанців дерев», – йдеться у повідомленні.
Як зазначається, деякі області вже завершили або завершують висаджування лісу, а інші лише тільки починають.
Проміжні дані такі:
– на Поліссі відновлено більше 10 тисяч гектарів і створено 60 га нових лісів;
– у Лісостеповій зоні відновлено більше 6 тис. га, створено 340 га нових лісів;
– у Степовій зоні відновлено більше однієї тисячі га, створено більше 500 га нових лісів.
У Карпатах, на рівнинній місцевості, висадка лісів лише нещодавно почалася. Це пов’язано з погодними умовами. Відновлювати ж гірські лісові масиви починають після того, як сходить сніг.


Суспільство

У Тернополі тривають масштабні роботи з будівництва станції знезалізнення води та реконструкції діючої насосної станції.
Про це повідомляє пресслужба міської ради.
Зазначається, що роботи відбуваються у рамках реалізації другого проєкту розвитку міської інфраструктури, що фінансується Міжнародним банком реконструкції та розвитку.
Генеральним підрядником визначено консорціум підприємств – української компанії «Ютем» та австрійської – GIS Aqua.

Читайте також: Як у Києві проводять реконструкцію дюкерів через Дніпро (ФОТО)
Що передбачає будівництво?
Будівництво на об’єкті розпочалося восени 2020 року. Завершити його заплановано до кінця 2021 року.
Як поснює директор КП «Тернопільводоканал» Володимир Кузьма, реконструкція насосної станції, що подає воду для потреб близько 75% населення міста, та зведення станції знезалізнення суттєво вплине на покращення якості води у Тернополі та загалом на надання послуг підприємством.
Читайте також: У Маріуполі відкрилась гончарна майстерня, де вчитимуть виготовляти стародавній посуд

Читайте також: Вінницькі рятувальники отримали нову спецтехніку (ФОТО)
Чим особлива нова станція?
Передбачається, що станція знезалізнення води матиме продуктивність 42 тис. м³/добу.

Усе нове обладнання буде оснащене автоматичною сучасною системою управління, а на самій станцій знезалізнення буде запроваджено новий метод знезараження води, який лише починає впроваджуватися в Україні, – знезараження змішаними оксидантами.
Порівняно зі звичайним хлором, змішані оксиданти в такій же кількості й за той самий час забезпечують більш ретельне й швидке усунення більшого числа мікроорганізмів, та мають кращі смакові характеристики й запах, а також ефективно видаляють і надалі не дають утворюватися біообростанням у резервуарах зберігання води й трубопроводах.
Фото: ternopilcity.gov.ua
Суспільство

Для туристів розроблятимуть новий замковий маршрут, що проляже через Закарпаття до румунського Сату-Маре.
Маршрут проходитиме замками Карпат з елементами доповненої реальності, повідомляє Укрінформ.
Як повідомив голова Закарпатської обласної ради Олексій Петров на своїй сторінці у Фейсбуці, цей проєкт став одним із переможців 3-го конкурсу Програми HUSKROUA ENI CBC 2014-2020 за участі Угорщини, Словаччини, Румунії та України.
Читайте також: У замку на Закарпатті з’явився новий арт-об’єкт (ФОТО)
Що цікавого в маршруті?
За інформацією видання «Голос України», йдеться про тематичний маршрут для прихильників мандрувати замками (SMAR.T.OURISM), мета якого – підвищення туристичного потенціалу прикордонних районів.
Читайте також: На Львівщині відновили дах монастиря одного з найдавніших замків України
«Передбачено створити спільний транскордонний тематичний замковий маршрут в районах Сату-Маре (Румунія) і Закарпаття. Проєкт розрахований на 24 місяці. Загальний бюджет – 337 000 євро. Бюджет АРР «Закарпаття» – 143 430 євро», – йдеться в повідомленні.
Головний партнер проєкту – Асоціація розвитку міжсоціальної культури повіту Сату-Маре (Румунія). Партнери – КП «Асоціація регіонального розвитку «Закарпаття» Закарпатської обласної ради та Оноківська сільська рада.
Нагадаємо, у Києві триває відновлення башти Київської фортеці.
Фото: pmg.ua
Суспільство

“Розумні” світлофори, оснащені системою сканування вулиць та електронного врегулювання потоку, планують встановити у Рівному.
Про це Суспільному розповів заступник міського голови Володимир Дяк.
Як це працює?
Як повідомляється, система таких світлофорів враховуватиме як рух автомобілів, так і пішоходів.
Окрім встановлення сучасних стаціонарних світлофорів з електронною системою сканування вулиць та врегулювання руху, у Рівному хочуть модернізувати і наявні світлофори. Мета – розвантажити рух транспорту.
Читайте також: У Полтаві встановили сучасні світлофори й інтерактивний радар (ФОТО)
Нині місто вивчає системи, які працюють в інших країнах та вже “має цікаві пропозиції та проєкти у цьому напрямку”. Посадовець зазначив, що у міськраді мають на меті запросити та вислухати усіх, хто пропонує послуги з встановлення світлофорів, аби обрати найкращий варіант.
Читайте також: У Києві планують реконструювати дві площі
“Є світлофорний об’єкт, у ньому облаштоване все обладнання, яке буде сканувати потік автомобілів. Якщо, скажімо, зліва три автомобілі, а спереду двадцять автомобілів, які будуть в черзі, то зрозуміло, що це є світлофор, який відрегульований для того, щоб продовжити рух цих двадцяти автомобілів. Мається на увазі продовжити час переїзду того чи іншого перехрестя. Це буде враховано і людей, все”, – розказав Володимир Дяк.
Нагадаємо, у Рівному облаштували майданчик для юних автолюбителів.
Фото: lviv1256.com