Суспільство
У Канаді створюють онлайн-енциклопедію старовинних українських пісень
У Канаді українська співачка Марічка Марчик створює онлайн-енциклопедію старовинних українських народних пісень.
Про це пише Укрінформ.
«Це буде безкоштовна та доступна енциклопедія, до якої увійдуть унікальні архівні аудіоматеріали, які фольклористи багато років збирали у різних регіонах України. Там будуть рідкісні пісенно-археологічні зразки, які подеколи існували лише в одному селі і пішли у забуття з останнім носієм традиції», – зазначила Марчик.
Читайте також: Як працює медреформа на Харківщині: пацієнти дізнались про сервіс, а лікарі — про гідну зарплатню
Крім того, на вебсторінці енциклопедії можна буде знайти:
- ноти і тексти пісень — українською і транслітеровані латиницею,
- матеріали українською та англійською мовами,
- відеоуроки, щоб люди з різних країн змогли долучитися до української пісенної традиції.
Планується, що сторінки сайту матимуть вигляд артколажів з інтерактивною мапою різних етнічних регіонів України, зокрема Крим, представлених десятьма пісенними жанрами кожен.
Першу частину енциклопедії презентують і відкриють для використання вже навесні 2021 року. Протягом року, доки формується архів, Марчик викладатиме відеоуроки старовинних українських пісень на сторінках «Balaklava Blues» у Фейсбуці та Ютубі.
Хто підтримує?
Музикантка сподівається, що матеріали енциклопедії вже наступного року внесуть як посібник до освітньої програми шкіл в Україні і діаспорі.
За словами Марчик, масштабний проєкт створюється за підтримки Українсько-канадського дослідчо-документаційного центру (Канада) та Проблемної науково-дослідної лабораторії етномузикології Національної музичної академії України ім. П.І.Чайковського.
Довідка
Марічка Марчик – українська співачка, солістка проєкту «Balaklava Blues», у минулому — гуртів «Божичі», «Сонцекльош», «Куку Шанель». Нині зі своїм чоловіком Марком, лідером музичного гурту «Lemon Bucket Orkestra», мешкає у Торонто.
Читайте також: Побороти дискримінацію за віком. Як у Слов’янську людей похилого віку повертають до активного життя
Нагадаємо, понад 1000 українських митців здобули стипендії від ЄС.
Як ми повідомляли раніше, в Україну повернули картину, викрадену нацистами.
Головне фото: ukrinform.ua.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі