Суспільство
У громаді на Хмельниччині мешкає ціле поселення переселенців зі сходу (ВІДЕО)
Новодунаєвецька громада на Хмельниччині прийняла понад 200 переселенців з Донецької та Луганської областей. Більшість із них планують починати тут своє життя з нуля.
Як громада допомагає розвивати свою справу і допомагає із житлом, розповідає ШоТам.
У Новодунаєвецькій громаді утворилося справжнє поселення зі сходу. Люди облаштовують житло і думають, який бізнес добре піде у селі.
Більшість з них привіз волонтер Антон разом зі своєю командою. У перші дні війни він із родиною виїхав із рідного Слов’янська.
Читайте також: Двічі тікала від війни. Переселенка з Авдіївки Діана Максименко відкрила перше антикафе на Вінниччині
«Через друзів дізнався, що є таке село Лошківці в Хмельницькій області. Перевіз сюди родину і почав працювати волонтером. Возив гуманітарну допомогу на схід – до Слов’янська, Краматорська та населених пунктів, які у прифронтовій зоні. Звідти забирали людей, евакуювали, привозили сюди, розселяли», — розповідає волонтер Антон Черьомушкин.
Разом із керівництвом громади привели до ладу 10 будинків для переселенців.
«Знайшли 10 будинків, які мешканці віддали для переселенців. У декількох будинках косметичний ремонт зробили. Підключали Інтернет, світло, газ. Все, щоб людям було комфортно пережити війну», — каже волонтер Антон Черьомушкин.
Також громада віддала переселенцям приміщення дитячого садочка у Лошківцях. Допомагати «східному поселенню» зголосилася і сусідня Солобковецька громада.
Окрім того, віддають приміщення старої лікарні та школи, а ще – 18 гектарів землі. Переселенці хочуть посадити сади та зробити теплиці.
Читайте також: Roomio – бренд, що підкорює ринок ЄС. Як харківський виробник меблів відновив роботу на Львівщині
«Ось ця ділянка – під тепличний бізнес, трохи далі є ділянка 17 гектарів, на котрій можна посадити сади: вишні, груші, яблука. А потім робити крафтове виробництво соку, варення. Все з натуральних інгредієнтів», — розповідає волонтер Антон Черьомушкин.
Уже є проєкт, як переобладнати старі приміщення під гуртожиток. На це потрібно приблизно 3 000 000 гривень. Переселенці шукають кошти, а наснаги додають мрії про майбутній фруктово-овочевий бізнес.
Нагадаємо, на Волині переселенець відкрив ятку із шаурмою під синьо-жовтим стягом.
Також ШоТам повідомляв, як вишиванки від «Етнодому» допомагають ЗСУ з перших днів вторгнення.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі